Skocz do zawartości

Decabit - usuwanie smoły


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panowie, Panie - wtrącę się do rozmowy: ja smołę z mojego poprzedniego auta (biały Fiat Palio Weekend) usuwałem WD40. Podkreślam słowo BIAŁY - po operacji nawet śladu nie było a WD40 jest w każdym garażu ... :)

 

Skorzystałem z Twojej rady, a co... I powiem, że nie wiem na jakiej zasadzie u Ciebie schodziło bo u mnie z nic nie chciało.

 

Wróciłem więc do Prestone Bug 'n' Tar Remover. Preparat typu piankowego. Szału nie ma. Długo siedziałem nad autkiem, sporo się namachałem, ale ostatecznie udało mi się usunąć asfalt/smołę. Następnym razem spróbuję czegoś na pewno innego. Może tą naftę? Korci mnie, zwłaszcza, że w Tesco jest chyba za 6zł albo 0.5 albo 0.7, teraz już nie pamiętam dokładnie. Rzeczywiście jest ona aż tak skuteczna a przy tym nieszkodliwa dla lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam oświetleniowej. Zero męczenia się-wszystko robi sama. nakładam czekam kilka min.,następnie przecieram lub zostawiam dla glinki jak trzeba szybko. Jedyny minus to to że trzeba zmyć tą naftę przed glinkowaniem bo po nafcie glinka nie chce się przesuwać. Ale to żaden problemos-spryskanie APC z reguły wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga, po nafcie glinka zostaje na lakierze! i ciężko ją potem usunąć ;) warto umyć auto porządnie po stosowaniu nafty...

 

PS. polecam zwrócić uwagę przy płukanie auta po nafcie - efekt prawie jak po wosku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem Decabit ale nigdzie go nie mogłem namierzyć...

zakupiłem za to arexons tar&resin remover

930_0.jpg

ma konsystencje żelu. nałożyłem kropelkę na szmatkę, przetarłem po lakierze pozostawiając delikatną ilość na powierzchni, odczekałem chwilę i wytarłem czystą szmatką. Grubsze plamki smoły usunął po delikatnym dociśnięciu szmatki podczas wycierania.

koszt ok 13pln za tubkę 100ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja testowałem ostatnio valetpro citrus tar and glue czy jakoś tak;p

Jednym słowem- rewelacja!

Kilka zdjęć z pracy.

DSC03494.JPG

w trakcie pracy widać jak smoła spływa:

DSC03504.JPG

na koniec przetarcie szmatką:

DSC03496.JPG

 

Nie mam zdjęcia z lewego błotnika "w trakcie" więc użyłem prawego;p

Praca z tym środkiem bardzo przyjemna, glinka od razu miała duuużo mniej do zbierania, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...
Hmm ja ostatnio próbowałem nigrina do owadów i smoły ale nie podziałał za dobrze... Czy od czasu rozpoczęcia tematu pojawił się jakiś magiczny środek? Szukam czegoś, co najlepiej kupię w praktikerze ;)

Nafta oświetleniowa, dostępna w każdym sklepie budowlanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze warto sprawdzić autosmart plus 10 (następca tardisa) w porównaniu do carvalet to poezja tego oczekiwałem, spryskałem z atomizera i wszystko spływa po spłukaniu wodą nie zostaję żadny śliski osad można odrazu jechać glinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Parę dni temu przetestowałem tą naftę oświetleniową. Zakupiona w Castoramie za 9 zł 0.5l a z ciekawostek była na dziale "dekoracje ogrodowe :) "

Super to działa małe centki smoły zeszły super szybko i bez żadnego wielokrotnego tarcia, nawet znalazłem takiego super gluta z asfaltu na progu auta- max 2 minuty i nie było śladu. Potem mycie "Big Apple" tych miejsc i igła wychodzi, naftę ten przynajmniej szampon zmywa doskonale.

Miałem Decabit wcześniej i wolę naftę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.