Skocz do zawartości

Zestaw na początek


CoolBreeze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i przyszedł czas na mnie. Po lekturze forum, burzy mózgów chciałem przedstawić swój pierwszy amatorski zestaw.

Na początek skupię się na nadwoziu. (Wnętrze jak na razie ogarniam chusteczkami z Lidla :) Jak się skończą to będę kompletował zestaw.)

 

Pacjencji to Nissan micra k12 (czarna) i Peg 5008 (shark grey). Auta nie były przeze mnie ogarniane detailingowo.

Docelowo ma na nich wylądować jakiś wosk.

 

1. ADBL Tar and Glue Remover

2 Sonax Insect Remover

3. ADBL Yeti Cherry Ice Cream

4. ADBL Vampire Liquid / Good Stuff Bloody Shark Iron Remover / Shiny Garage D-Tox *

5. Dwa wiadra plus Good Stuff Grizzly Power Shampoo

6. ADBL Clay Songe plus wiadro, woda i w/w płyn

7. IPA

8. Dodo Juice Blue Velvet / Finish Kare 1000P Hi-Temp Paste Wax *

Do do nakładania wosku zamierzam użyć aplikatorów K2, a do docierania MF o gramaturze ok 600.

9. K2 Roton na felgi

10. Good Stuff Glass Cleaner Falcon's Eye na szyby

 

Do tego Marolex Axel 3000, fluffy, fibry chudsze i grubsze, pędzelki i...

Taki mam plan na początek przygody. Czy wypali? Na pewno nie będzie to akcja na huraaa.

W/w porduktów mam zamiar użyć w takiej kolejności jakiej są przedstawione. (mam nadzieję, że notatki dobe miałem ;) )

 

Proszę o ocenę powyższego zestawu i ewentualne rady - zwłaszcza w pozycjach z "*"

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz w swoim zestawie w pkt. 4 dobre środki do deironizacji (  wszystkie świetnie nadają się na karoserie + felgi ) więc nie potrzebujesz typowo K2 Roton do felg bo w/w srodki bardzo dobrze sobie poradzą.

A no i propo tych środków...ja bym aplikował je przed aktywną pianą czyli wg twojej kolejności 1 -> 2 -> 4 -> 3 -> 5 itd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzechu23 napisał:

Kolego masz w swoim zestawie w pkt. 4 dobre środki do deironizacji (  wszystkie świetnie nadają się na karoserie + felgi ) więc nie potrzebujesz typowo K2 Roton do felg bo w/w srodki bardzo dobrze sobie poradzą.

A no i propo tych środków...ja bym aplikował je przed aktywną pianą czyli wg twojej kolejności 1 -> 2 -> 4 -> 3 -> 5 itd

 

Dzięki za odzew.

Co do pkt. 4. to środki, które podałem mają raczej powalczyć z "metalem" na lakierze. Mam tylko rebusa z wyborem z tych trzech - który da lepsze rezultaty. Jeśli skuteczność jest podobna, to zdecyduje cena. No i wiem, że w/w środki poradzą sobie też felgami, ale Roton i Sonax po prostu są już w garażu i muszą się skończyć. Pozostałe elementy dopiero kompletuje.

Co do kolejności aplikacji proponowanej prze ciebie, to 1-> 2 -> płukanie+suszenie -> 4 -> płukanie+suszenie -> 3 ->5 itd. - dobrze zrozumiałem?

Ktoś, coś jeszcze dorzuci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.zamiast dedykowanego plynu do owadow wzialbym jakis APC,na nawoskowanym aucie w odpowiednim stezeniu tez radzi sobie doskonale z owadami i jest delikatniejszy dla wosku bo te dedykowane plyny mi go sciagaja,APC przyda sie tez do wielu innych rzeczy ;) 7.Zamiast IPY wolalbym jakis cleaner 8.Dwa skrajnie odmienne woski FK trwaly a ten DJ mega nietrwaly,jesli to ma byc Twoj jedyny wosk w kolekcji to wybralbym ten trwaly i raczej nie testerek ale wieksza puche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamieniłbym:

1. Klasyka - MAC 124 Prickbort

2. Allegrini GO GO Insect - dobre pieniądze za fajny preparat ale skoro jest Sonax w porządeczku :)

8. Brałbym Hi tempa albo Collinite który fajnie siedzi na lakierze bez cleanera  :)

 

Fajnie byłby do zestawu wrzucić jakieś APC np. ADBL, jakiś dressing i coś na oponki. 

I tak jak złapiesz zajawkę to rozszerzysz znacznie zestaw i z czasem wszystkiego zacznie przybywać ;)

Powodzenia w pierwszych krokach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior, @bialas1, dzięki.

Faktycznie jakoś uleciało mi APC. Zaraz poszukam jakiegoś dobrego środka - a wybór jest :)

15 godzin temu, menior napisał:

2.zamiast dedykowanego plynu do owadow wzialbym jakis APC,na nawoskowanym aucie w odpowiednim stezeniu tez radzi sobie doskonale z owadami i jest delikatniejszy dla wosku bo te dedykowane plyny mi go sciagaja,APC przyda sie tez do wielu innych rzeczy ;) 7.Zamiast IPY wolalbym jakis cleaner

@menior, chwilowo na owady mam jeszcze trochę psikadła. Na razie jestem na etapie przygotowywania aut pod wosk. Dlatego wybrałem IPA, a nie cleanera, ponieważ nic wcześniej na auta nie kładłem. No może kiedyś używałem wosku na myjakch bezdotykowych. Już od kilkum myć nie używam tego programu.

Jeśli ktoś jeszcze sugerował by podmiankę IPA na cleaner, to wysłycham każdej opinii.

15 godzin temu, menior napisał:

 8.Dwa skrajnie odmienne woski FK trwaly a ten DJ mega nietrwaly,jesli to ma byc Twoj jedyny wosk w kolekcji to wybralbym ten trwaly i raczej nie testerek ale wieksza puche

Co do wosków, to zgadzam się z wami. Poczytałem trochę o Dodo i FK i raczej stanie na tym drugim. Nie często będę miał możliwość nakładania więc idę na trwałość. No i na chwilę obecną tylko testerek ;)

12 godzin temu, bialas1 napisał:

Osobiście zamieniłbym:

1. Klasyka - MAC 124 Prickbort

Ciekawa propozycja godna rozważenia. Tylko czy mogę do razu po nim użyć deironizera, czy dopiero po płukaniu?

12 godzin temu, bialas1 napisał:

Fajnie byłby do zestawu wrzucić jakieś APC np. ADBL, jakiś dressing i coś na oponki. 

I tak jak złapiesz zajawkę to rozszerzysz znacznie zestaw i z czasem wszystkiego zacznie przybywać ;)

Powodzenia w pierwszych krokach!

APC wpadnie do zestawu, a na wnętrze i oponki przyjdzie jeszcze czas ;) I tak już po lekturze forum z zestawu 2pln x 7, sonaxa, rotona i kilku fibr porobiło się strasznie na liście gadżetów do aut :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, CoolBreeze napisał:

Ciekawa propozycja godna rozważenia. Tylko czy mogę do razu po nim użyć deironizera, czy dopiero po płukaniu?

Prick działa najlepiej stosowany na suchy lakier. Są osobniki na forum co po pricku używają deironizera, osobiscie jakos zaufania do mieszania chemii na lakierze nie mam i po zastosowaniu Prickborta po 5-7min wrzucam na auto pianę aktywną, 2 wiadra, po osuszeniu na suchy lakier deironizer może być wtedy Vampire Liquid jest rzadszy od brata zwykłego Vampire. Zresztą MXNOWICKI fajnie wszystko powiedział na filmie na YT (polecam kanał_ :) --> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym właśnie z cleanera nigdy nie zrezygnował przed woskowaniem(no chyba że jest właśnie korekta robiona)to on właśnie przygotowuje,oczyszcza i jeszcze dodaje sporo do wygladu przed woskowaniem,a IPA to tylko takie ewentualne uzupełnienie jeśli chce nakładać sealent i chce dogłębnie odtluscic 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, PanCogito7 napisał:

A on czasem też nie mieszał chemii na lakierze? 

Chodziło mi o mieszanie środków od smoły z deironizerami a na filmie przedstawiony pierwszy etap odsmolania, pianowania, mycia i następnie deironizacji. 

Nie mówię, że nie można mieszać. Ja po prostu temu nie ufam, taka moja fanaberia :biggrin:

10 minut temu, menior napisał:

Ja bym właśnie z cleanera nigdy nie zrezygnował przed woskowaniem(no chyba że jest właśnie korekta robiona)to on właśnie przygotowuje,oczyszcza i jeszcze dodaje sporo do wygladu przed woskowaniem,a IPA to tylko takie ewentualne uzupełnienie jeśli chce nakładać sealent i chce dogłębnie odtluscic 

Zgadzam się. Ale są wyjątki np. Collinite które idealnie leży na lakierze przygotowanym IPĄ. Co więcej są użytkownicy którzy smieli twierdzić, że trzyma się lepiej niż po cleanerze i jestem skłonny w to uwierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 minut temu, ostry2407 napisał:

jaki jest sens dawania cleanera a potem ipa która usuwa cleanera. Jak coś to chyba odwrotnie ipa, cleaner, wosk.

Taki sens ze wiekszosc cleanerow ma wypełniacze . Po wymyciu cleanerem i ipa masz 100% jałowy lakier (goły) wyczyszczony na maksa bez wypełniaczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bialas1, @PanCogito7, @menior, @ostry2407, @BiałyGTi, dzięki za udział w dyskusji.

Do mieszania chemii, to tak jak kol bialas1 mam mieszane odczucia - zwłaszcza na początku przygody.

Planowanie listy oparłem między innymi na wspomnianym filmie.

Cleaner vs. IPA - to stawiam pytanie: Co będzie lepsze pod Finish Kare 1000P? Cleaner czy IPA? (Przypominam auta nie były wcześniej woskowane i nie planuje korekty lakieru)

Btw, Marolex, piana ADBL, szampon GS i Fluffy już są na biureczku gotowe do działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, CoolBreeze napisał:

@bialas1, @PanCogito7, @menior, @ostry2407, @BiałyGTi, dzięki za udział w dyskusji.

Do mieszania chemii, to tak jak kol bialas1 mam mieszane odczucia - zwłaszcza na początku przygody.

Planowanie listy oparłem między innymi na wspomnianym filmie.

Cleaner vs. IPA - to stawiam pytanie: Co będzie lepsze pod Finish Kare 1000P? Cleaner czy IPA? (Przypominam auta nie były wcześniej woskowane i nie planuje korekty lakieru)

Btw, Marolex, piana ADBL, szampon GS i Fluffy już są na biureczku gotowe do działania :)

Jesli korekty nie bylo i nie robisz to tym bardzej jak dla mnie chociaz Cleaner jest niezbedny,pod FK 1000P dalbym cleaner i przelecial IPA lub sam cleaner,tylko IPA to juz naprawde z lenistwa i skapstwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.