Jump to content

Matowy lakier na silniku, czym pokryć po myciu?


Recommended Posts

Mam Triumpha Speed Triple z silnikiem w czarnym macie. Co mogę na niego nałożyć żeby lepiej wyglądał i ewentualnie mniej się brudził? Jakieś tam środki znalazłem ale tutaj jest dodatkowo temperatura jak to w motocyklu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Harley - Davidson ma w swojej ofercie dedykowany środek do czarnych, matowych silników - Engine Brightener, ale cena jest jakaś kosmiczna 116 złotych za 311 ml. Pewnie podobną robotę zrobi WD - 40 albo Brunox Turbo Spray - do konserwacji broni palnej (tam też są matowe elementy), ale szczerze mówiąc, nie wiem jak zachowałyby się te preparaty przy wysokich temperaturach, w dodatku mogłyby być lepkie, a więc szybko łapać kurz itd.; no i takie rozwiązanie wydaje się mało profesjonalne, wręcz partyzanckie.  Może warto spróbować z woskami w sprayu przeznaczonymi do lakierów matowych, ale znowuż ten sam problem - temperatura... LWG ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Liczyłem że ktoś już to przerabial... Znalazłem taki wosk s100 i coś od chemical guys ale nigdzie nie ma napisane że wytrzymają temperaturę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.