Skocz do zawartości

Koci mocz jak wyprać auto ?


Torbba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się dowiedzieć jak się zabrać do tematu auta obsikanego przez kota(tapicerka),strasznie śmierdzi.

Nie wiem w którym miejscu dokładnie kot się zsikał najprawdopodobniej tylna kanapa tam śmierdzi najbardziej.Wydaje mi się że zwykłe pranie nie wystarczy i trzeba użyć środków dedykowanych,w internecie znalazłem DE002 Tersus Skunk Odor Control i CHEMSPEC URINE CONTAMINATION używał ktoś tych środków ? można je dodać prosto do ekstrakcji ? czy najpierw wyprać samochód i na wilgotną tapicerkę spryskać roztworem któregoś z tych dedykowanych środków i ponownie przeprowadzić ekstrakcje czy już nie jest to konieczne?

Chemia którą posiadam wydaje mi się że sobie nie poradzi z moczem,posiadam następujące zestawy:

Pre-spray które posiadam: Enz-all i Pr101

do płukania:Formula 90 i EX850

A może macie jakiś inny sprawdzony środek bądź patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem auto z takim samym objawem, różnica tylko taka, że był to pies :)

Zrobiłem 3 ekstrakcje w odstępach czasowych aby nie przemoczyć podłogi.

Wszystko znikło, zero smrodu. 

Myślę, że jeżeli użyjesz dedykowanych produktów do takich zabrudzeń będzie jeszcze łatwiej i zrobisz to za jednym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre odplamiacze do moczu sa zazwyczaj kwaśne.  Z moich doswiadczen najlepszy efekt na obory daje naniesienie urine neutraliser dzien wczesniej przed praniem i zostawienie do wyschniecia wtedy podczas procesu schniecia produkt sie krystalizuje. My pierzemy dopiero nastepnego dnia dobieramy prespray w plynie najlepiej z mala iloscia rozpuszczalnikow dostosowany do danej powierzchni. Pluczemy wtedy neuta-soft dosyc nowy produkt wypuszczony dla służby zdrowia do prania materacy. Na koniec jesli chcemy dopiescic autko i nie jestesmy do konca zadowoleni dobrze użyć jakiegos neutralizatora do problemow organicznych. Nie kazdy sie sprawdzi najlepiej wpuscic bakterie w postaci prochem a275. Jescze jedna wazna rzecz plukanki do materacy prochem neutra soft nie wolno mieszac z innymi produktami i nie wolno dodawac do gotowego roztworu dodatkow zapachowych itp. Jak juz to po najlepiej o jak najnizszym poziomie ph lub biologicznych.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global-clean czyli mi najlepiej było by użyć środka dedykowanego Chemspec Urine Contamination Treatment wtedy nie musiał bym kupować całego zestawu tylko wyprał bym auto enz-all ale najpierw tak jak mówisz spryskać dzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczu  po wyschnieciu staje sie mocno zasadowy dlatego dobrze wczesniej skrystalizowac jest niewiele takich odplamiaczy mozna uzych chemspeca urine contamination lub kwasniesniejszego prochem urine neutraliser z tego co pamietam ph4 jak cos lezalo 10  lat to plama wypalila wlokna na 100% chyba ze syntetyk ale z tym tez roznie. My zawsze w pralni pytamy sie wlasciciela jak stara jest plama i czy bylo wczesniej impregnowane. Zazwyczaj plama jest stara a impregnowane nie bylo wtedy nie bierzemy odpowiedzialnosci na siebie i jest to powiedzmy w razie gdy nam sie nie uda wina kliena*. Magikami nie jestesmy ale wiadomo plama plamie jak sami wiemy zevnie rowna i zazwyczaj dajemy rade.

Mozna plukac f90 czy S775 ale jaki jest sens plukania zasadowymi detergentami dla mnie mija sie to troche z celem a cena taka sama i klient bardziej zadowolony a Prochem Neutra Soft najzywczajniej czeka w kolejce na mocz wersalki i materace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Auto długo stało u mechanika(aż za długo) po wyjeździe śmierdziało dalej wiec wypralem jak normalne auto bez dodatkowych specyfików do moczu i udało sie a przynajmniej przez 3dni po wypraniu nie było czuć i auto zostało sprzedane wiec nie wiem jak po dłuższym czasie czy zapach nie powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.