Skocz do zawartości

Zestaw dla znajomego - do oceny


czarnyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Podsyłam zestaw do oceny. Znajomy zmienił furkę i ma zamiar zacząć bawić się w porządniejsze mycie niż myjka za 5 zł ;)

 

Skóry:

AngelWax Heaven

 

Polerka ręczna:

Meguiars Clear Coat Safe Polishing Compound

 

Glinka:

ValetPRO niebieska

 

Felgi:

SG Monster Wheel Cleaner Plus

 

Opony:

SG Back2Black

 

Plastiki:

SG Jet Black Trim Restorer

 

APC:

SG Lime

 

Powłoka:

SG Wet protector

 

Celowo nie ma szamponu - nie ma miejsca do mycia ręcznego, sporadycznie będzie myć auto u mnie na ADBL'u colowym + Fruit Snow Foam. Zamiast wosku szybsza i łatwiejsza alternatywa w postaci Wet Protectora.

 

Co byście zmienili, usunęli, dodali?

 

Z góry dziękuję za pomoc,

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co znajomy chce osiągnąć. Anglewax Heaven to takie dwa w jednym (cleaner i odżywka), jeżeli skóra nie była dawno czyszczona a większość normalnych użytkowników jej nie czyści to wybrałbym osobno coś do czyszczenia i zabezpieczenia. Może to być dedykowany zestaw Colourlocka Strong, Gyeon Cleaner a potem Leather Coat. W obu przypadkach taki zestaw to około 100 złotych. O tej paście Megsa się nie wypowiadam, jej nie używałem. Glinka może być, jest ok ale nic specjalnego. Czymś lepszym będzie Sonus lub Gyeon, ale tu znów kwestia kosztów. Przed glinkowaniem przyda się coś do usunięcia zanieczyszczeń metalicznych i smoły np. sprawdzony duet IronX i Prickbort. SG Monster Wheel Cleaner Plus zamieniłbym na zieloną Tugę, będzie trochę droższa w zakupie (litrowe opakowanie) ale z lepszą skutecznością. Dressingi według mnie mogą zostać. Jeżeli chodzi o "powłokę" to z Wet Protectorem nie miałem styczności, ale jeżeli ma to być jedyne zabezpieczenie to wybrałbym Gyeon Wet Coat. Działa na tej samej zasadzie, nie raz sprawdzałem. Efekt jest natychmiastowy i zauważalny :good: Według mnie jeżeli Ty już coś działasz w temacie to dobrze by było raz na jakiś po myciu przetrzeć nawet tym BSD lub zrobić cleaner+wosk a takie zabezpieczenie na mokro potraktować jako podbicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóry:

AngelWax Heaven

Ponoć AW Heaven opinie ma przyzwoite to w przypadku skór osobiście wolę odseparowane produkty cleaner + protection.

Jak stawiasz na szybkość pracy to powyższe 2w1 (czy tam skórowe aio) sie nada. A jak masz czas żeby oblecieć dwa razy to np. Furniture Clinic Leather Care Kit. Nawet na białej skórze dobrze czyści, bardzo łatwo sie pracuje, zostawia bardzo przyjemne wykończenie, zapach naturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z Heavena i wg mnie jest okej, więc do zestawu nie pakowałem mu złożonych setów bo niestety też są ograniczenia $$$. Prickborta i IronXa mam u siebie, więc użyczę. Co do Tugi - chyba zamienimy ;) Powłoka - może namówię na Gyeona, ale jeśli działa tak jak SG Wet Protector to chyba nie ma sensu zmieniać.

 

Dzięki za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą zieloną Tugą nie tak łatwo ostatnio.

Chociaż w jednym sklepie była niby dostępna.

ja obdzwoniłem kilka sklepów... cienko. A w małych butlach to już wogóle.

u mnie skończyło się na ADBL Vampire liquid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najfajniejszy deiron to AngelWax Revelation, pachnie jakimiś takimi wisienkami, można wąchać jak wosk ;)

Skóry:

AngelWax Heaven

Ponoć AW Heaven opinie ma przyzwoite to w przypadku skór osobiście wolę odseparowane produkty cleaner + protection.

Jak stawiasz na szybkość pracy to powyższe 2w1 (czy tam skórowe aio) sie nada. A jak masz czas żeby oblecieć dwa razy to np. Furniture Clinic Leather Care Kit. Nawet na białej skórze dobrze czyści, bardzo łatwo sie pracuje, zostawia bardzo przyjemne wykończenie, zapach naturalny.

Ale Heaven to jest cleaner, odżywka to Hide rate ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.