Skocz do zawartości

Renowacja felg skręcanych BBS Speedline 7,5x 18"


f1poczta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam felgi BBS Speedline 7,5x 18" - felgi dwuczęściowe, skręcane, ranty toczone CNC i malowane bezbarwnym - tyle że posiadają drobne ubytki, schodzi klar.

Ogólnie to rotory są OK, tylko te ranty, każdy odprysk powoduje postępującą korozje amelinium ;) co wygląda fatalnie.

 

Zależy na przywróceniu oryginalnego wyglądy, jednak nie wiem czy to możliwe ze względu na toczone ranty CNC, rozważam kolory shadow/grafit, super chrom, lub srebrny jak w oryginale.

Jaką metodę renowacji wybrać ?

Całość do pieca na jeden kolor, oczywiście rozkręcone

rotory piecowo/ranty polerowane - tego się boje że ciągle będę z pastą biegał i polerował....

 

Firmy które malują piecowo boją się rozkręcania, dzwoniłem w pare miejsc i mało entuzjastycznie byli nastawieni.

Kolejna rzecz to koszt ~1000, serio musi tyle kosztować ?

 

Poniżej foty oraz efekt finalny jaki chciałbym osiągnąć.

 

Felgi ładne, ale lekki dramat z naprawą....

1_medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetoczyć ranty na cnc to nie jakiś problem, są firmy które to robią. Mam felgi w podobnym stanie a nawet gorsze bo pełno zadziorów od krawężników. Też nie miałem kasy żeby zrobić profi renowację, więc dogadałem się w firmie żeby na cnc zebrali mi tylko te zadziory i wyprostowali dwie felgi. Wyszło nie całe 200 zł. Za przetoczenie całego rant pewnie wyjdzie więcej, ale jak rotory są ok to na twoim miejscu rozkręciłbym sam te felgi i dał same rotory do toczenia i w bezbarwny proszek. Powinno wyjść taniej a będzie jak oryginał.

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kolego! odezwij sie do mnie, robilem juz kilka kpl takich felg, koszt kpl renowacji u mnie z polerowaniem rantow to 700zl z rozkreceniem i skreceniem, oto kilka moich projektow: https://www.olx.pl/oferta/polerowanie-r ... bGxO3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.