Skocz do zawartości

A3 "ZIELONA ŻABA"


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Chciałbym pokazać Wam zdjęcia mojego poprzedniego auta. Audi A3 1,8T 201KM 1997r.

Pierwsze moje auto nigdy nie widziało myjni. Dbałem o nie sam we własnym zakresie a pomagał mi w tym sonax. Nie wiedziałem wtedy o istnieniu środków o których dowiaduję się na tym forum. Zdjęć niewiele i może nie najlepszej jakości ale zawsze.... Dzięki stanowi auta sprzedałem je za "kosmiczną" cenę :) ...i żałuję bo teraz mam srebrny i efektu na razie brak. Zobaczymy jednak na wiosnę co się da z nim zrobić.

 

p1010210w.th.jpg

 

p1010200uz.th.jpg

 

p1010190u.th.jpg

 

iza046.th.jpg

 

iza040.th.jpg

 

iza051.th.jpg

 

 

 

p1010189.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie zaleta detailingu, że potem można dostać kosmiczną cenę za auto.

Jeszcze za takiego benzyniaka, który z założenia się kupuje by jeżdzić do 15 tkm na rok, więc po 10 latach auto ma około 15-170 tkm, a jak zadbane zewnątrz, to i silnik też zadbany.

 

Śliczna furka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

dokładnie tak. 170tyś przebiegu. Większość nie wierzyła. Były hasła ,że niby "wypucowany" na sprzedaż i licznik kręcony, silnik umyty bo wycieki miał itp, itd.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły takie jest podejście kupującego samochód,że jak wypicowane to już coś jest nie tak,już coś było robione,bo jakoś nie szczególnie dużo ludzi podchodzi do dbania o samochód"ponad programowo" i nie wiele zdarza się takich wychuchanych. Ale naszczęście są takie,co widać wyżej. I Serducho dobre już siedzi ało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z reguły zielony kolor auta ni jak mi się nie podoba ale ZADBANY

zielony kolor jest nawet fajny, co widać na zdjęciach powyżej :good:

Sam myślałem nad zakupem ale S3 225KM :) świetne autko.

 

Co do przebiegów, myślicie że ktoś mi uwierzy że jak za ok 4 lata będę chciał sprzedawać

swojego ST-eka to ktoś mi uwierzy w przebieg ok 120-130kkm w 8 letnim aucie,

i że jest BDB zadbane bo mi się coś wierzyć nie chce....

 

I zgodzę się z przedmówcami że jak kupujący widzi świcunce i wypucowane auto łącznie

z komorą silnika to zaraz myśli że auto odpicowane ze względu na sprzedaż taki już

utarł się w Polsce zwyczaj. Chyba że ktoś będzie miał udokumentowane to w jakiś

sposób np. przez takie Forum jak To, i kupujący może sobie poczytać o tym albo innym

autku że było dbane przez cały czas posiadania samochodu przez właściciela,

Wtedy na 100% kupujący zmieni zdanie i będzie pełen podziwu że można cały czas dbać

tak szczegółowo o samochód a nie tylko chwilowo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój staruszek ma 10 letnią almerę z salonu i niedawno pękło mu 135tys. przebiegu.. :roll:8-)

Auto pikne, niedawno oglądałem filmik z Audi S3 3,2 800KM :shock: Odpycha się w 3 sekundy do setki pozostając nadal autem ulicznym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, dbane od początku auto można odróżnic od wypicowanego do sprzedaży.
Nie każdy kupujący jest w stanie to zauważyć.

 

pozostając nadal autem ulicznym..
Przy takiej mocy ma na bank spieki,wiec raczej do końca uliczne to nie jest... Bo komfort jazdy ze sprzęgłem typu 0:1 nie jest za specjalny.

system 0:1 występuje raczej w sprzęgłach ceramicznych bądź metalowych, jeździłem autem ze spiekiem 6 lub 8 łapek i 0:1 nie zauważyłem, fakt pewien dyskomfort jest przy jeździe w korkach ale da się przyzwyczaić.

 

Pozdrawiam

 

Sory za OT

 

Arekkaz, a jakieś zdjęcia środka Posiadasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, to auto nie ma pewnego specjalnego zestawu, który jest zakładany przez osoby dużo jeżdżące benzyniakami...

 

Stąd można stwierdzić, iż nie jest dłubnięty przebieg...

 

Łukasz, można. To jest mniej więcej tak jak z laską, która ćwiczy od młodych lat, a z laską w jej wieku, która paliła papierosy, niezdrowo prowadziła tryb życia i nagle chce się odmłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Widzę, że rozpętała się ładna dyskusja :)

W naszym kraju dbanie o auto jest raczej niemodne a jak już chcesz sprzedać tak wypucowane auto to od razu jesteś atakowany bo wypicowane do sprzedaży. Wbrew pozorom ciężko jest sprzedać zadbane auto .

Oto zdjęcia wnętrza tylko takie mi zostały no i jedno ładne z zewnątrz.

 

 

iza047.th.jpg

 

iza048.th.jpg

 

 

iza056.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że 1.8T podatny jest i to bardzo. Interesuje mnie co zostało zmienione??

A jak powiem że nic.... :song: żart

 

Na marginesie.

 

Jeśli ktoś dysponował jednostką 1.8T BAM (bodajże) to bez problemu ten silnik znosił 330KM

bez kucia przy dobrym wystrojeniu+większeTurbo+wydech+FMIC

Szacun dla tej jednostki napędowej :evil:

 

Skury widzę że były zadbane/fajnie to się chwali :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.