Skocz do zawartości

Usunięcie foli z auta


karimjaro

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o porady, w jaki sposób usunąć folię z auta dostawczego. Auto jest w 80% pokryte folią z reklamami firmy, obejrzałem już wiele filmików większość oparta jest na używaniu opalarki, jednak wielu odradza tą czynność dla osób które nie miały z tym styczności ponieważ można uszkodzić sobie lakier auta.

 

Czy macie jakieś propozycję ? Jakaś chemia ułatwiająca usuwanie oklejenia ? Czy może spróbować suszarką ? Czy suszarką też można narobić sobie krzywdy powodując uszkodzenia lakieru ?

 

Widziałem jakieś środki chemiczne ale 450 zł za 5 litrów to dla mnie zbyt duży wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Opalarka to najlepszy sposób. Jak będziesz robił z głową to nic się nie stanie.

Nie ma środków chemicznych do usuwania folii. Są środki do usuwania kleju.

Jeśli auto jest oklejone kiepskiej jakości folią to współczuję, bo prawdopodobnie większość kleju pozostanie na aucie i wtedy jest masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko i wyłącznie opalarka. Nie trzymaj za blisko i podgrzewaj tak ok 30x30 cm a jak zostaje klej to podgrzej jeszcze trochę i nie szarp taśmy zbyt mocno. Pomalutku płynne pociągnie. I tak staraj się trzymać kat ok. 45-60 °. z auta nie ściągalem naklejek ale pracuje w miejscu gdzie oklejam lub ściągam nowe folie z okien plastików itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oparta jest na używaniu opalarki, jednak wielu odradza tą czynność dla osób które nie miały z tym styczności ponieważ można uszkodzić sobie lakier auta.
opalarki używasz do oklejania auta więc w 2 stronę nie powinno być też problemu. oczywiście przy używaniu z głową
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.