Skocz do zawartości

Zderzak po lakierowaniu - źle dobrany lakier?


murgal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mój zderzak miał delikatne znamiona upływu czasu, plan - oddać auto do lakiernika, po odbiorze jestem średnio zadowolony... Zresztą zobaczcie sami:

 

http://imgur.com/a/70bUU

 

Co o tym myślicie? Liczę na to że "polerka" wyciągnie trochę tą różnice, lakier na blachach sąsiednich oryginalny, prawdopodobnie nigdy nie polerowany. Lakier dobierał z klapki, reklamować? Jestem umówiony na początek lutego w Shine Clinic, lecz nie wiem czy to ma sens. Lakiernik zgarnął 450zł, co też wydaje mi się groszami nie jest za jeden element...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza tylko pytanie kto dorabiał lakiernik czy mieszalnia bo jeśli to drugie to raczej nie wina lakiernika ale z drugiej strony mógł zrobić próby i sprawdzić jak z odcieniem...

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowych aut często zderzaki mają delikatnie inny odcień ale tutaj dobór lakieru jest położony - szkoda że wogóle odbierałeś auto z lakierni.

Na przyszłość polecam zakup części używanych w kolor- jeżdżąc służbówką sporo po autostradzie znajomi często kupują zderzak igłę w kolor za 400-600zł, sprzedają swój z lekkimi odpyskami za 300-400zł (dla handlarzy są nawet zaletą że nie są zbyt "świeże") i wszyscy zadowoleni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowych aut często zderzaki mają delikatnie inny odcień ale tutaj dobór lakieru

 

No niezgodze sie. Inny odcien jest w tych niby igielkach z oryginalnym lakierem bo na plastiku nie sprawdzisz zwyklym miernikiem. Jakos nie spotkalem sie zeby w nowym smochodzie odcien zderzaka byl inny a kilka nowych aut juz mialem.

Ze zdjec widac ze lakier zle dobrany i nie jest to wina ze elementy obok sa juz stare. Jak lakiernik dobieral kolor z klapki to powinien wziac to pod uwage. Co inego jak przywozisz lakier dobrany po numerze ale to i tak lakiernik powinien sprawdzic czy odcuen jest dobry skoro maluje tylko jeden element.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć do salonu... Audi i przyglądać się srebrnym autem. To samo miałem w Seacie - dlatego nie kupiłem srebrnego.

 

http://www.roadsmile.com/images/audi-a4_silver_14.jpg

 

Powyzej link do srebrnej a4 z prospektu Audi - błotnik lewy wygląda na malowany poza fabryka - niezależnie od wskazań miernika wygląda to zwyczajnie słabo.

 

W przypadku nowych aut często zderzaki mają delikatnie inny odcień ale tutaj dobór lakieru

 

No niezgodze sie. Inny odcien jest w tych niby igielkach z oryginalnym lakierem bo na plastiku nie sprawdzisz zwyklym miernikiem. Jakos nie spotkalem sie zeby w nowym smochodzie odcien zderzaka byl inny a kilka nowych aut juz mialem.

Ze zdjec widac ze lakier zle dobrany i nie jest to wina ze elementy obok sa juz stare. Jak lakiernik dobieral kolor z klapki to powinien wziac to pod uwage. Co inego jak przywozisz lakier dobrany po numerze ale to i tak lakiernik powinien sprawdzic czy odcuen jest dobry skoro maluje tylko jeden element.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nowych aut często zderzaki mają delikatnie inny odcień ale tutaj dobór lakieru

 

No niezgodze sie. Inny odcien jest w tych niby igielkach z oryginalnym lakierem bo na plastiku nie sprawdzisz zwyklym miernikiem. Jakos nie spotkalem sie zeby w nowym smochodzie odcien zderzaka byl inny a kilka nowych aut juz mialem.

 

Na palcach jednej ręki stolarza mogę zliczyć fabrycznie nowe samochody, których kolor zderzaków drastycznie nie różnił się kolorem od innych elementów karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dużo aut nowych jest ponownie malowana poza fabryka... uszkodzenia w transporcie z fabryki na skład ( nie podam nazwy ) na samym składzie tymi autami jeżdżą ludzie , każdy lubi cudzym autem przyszalec, później blacharz lakiernik i do salonu nowe nie bite ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

691411 Panowie dużo aut nowych jest ponownie malowana poza fabryka... uszkodzenia w transporcie z fabryki na skład ( nie podam nazwy ) na samym składzie tymi autami jeżdżą ludzie , każdy lubi cudzym autem przyszalec, później blacharz lakiernik i do salonu nowe nie bite pozdrawiam

 

W dzisiejszych czasach często jest tak, że zderzaki i elementy plastikowe są lakierowane nawet w innych fabrykach niż karoserie i dlatego są tak różne odcienie. Nawet zamawiając u niektórych producentów nowy zderzak, przychodzi polakierowany w dany kolor.

Na odcień lakieru wpływ ma tyle czynników, że głowa mała.

Biały jest też dosyć ciężko do dobrania, szczególnie jak ma być na krechę, jak w przypadku zderzaka. Chcąc mieć idealnie trzeba by cieniować resztę przylegających elementów, co jest nieopłacalne. Poza tym ze zdjęć to wcale nie widać, żeby tak była jakaś mega wielka tragedia w odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bienek ja się nie spieram ze jest wiele czynników innych , ale ale nowych autach zdarzają się sytuacje ze coś gdzieś się stanie a później nowe auto w salonie kupuje człowiek a okazuje się ze bite ;) niedaleko mnie jest taki duży skład nowych aut i kilka znajomych osób tam pracowało lub pracuje wiec słyszałem co nieco jak to wygląda :). Wracając jednak do tematu , od wprawy lakiernika ,mieszalni lakierów i ich współpracy zależy efekt końcowy . Ja po zdjęciu nie widzę jakiejś tragedii ale to już kwestia podejścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odebrałem dzisiaj auto od lakiernika i tak się zastanawiam, czy to tylko moje czepialstwo czy faktycznie podstawa do reklamacji? Dodatkowo znalazłem nieznaczny zaciek na rancie zderzaka, w miejscu gdzie łączy się z błotnikiem oraz spory zaciek, co prawda pod klapą bagażnika, ale będzie mnie męczyć za każdym razem kiedy go otworzę.

59620486843__E75DE37A-5663-4B9B-B95C-89CCB360658C.jpeg.962a6dfc1744ba10def80eb092708f6a.jpegIMG_7249.jpeg.5bfcfaf7297116ceb5e0b494935a2ee0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mjiceland napisał:

Odebrałem dzisiaj auto od lakiernika i tak się zastanawiam, czy to tylko moje czepialstwo czy faktycznie podstawa do reklamacji? Dodatkowo znalazłem nieznaczny zaciek na rancie zderzaka, w miejscu gdzie łączy się z błotnikiem oraz spory zaciek, co prawda pod klapą bae będzie mnie męczyć za każdym razem kiedy go otworzę.

Na zdjęciu widać, że coś jest nie tak ale to tylko zdjęcie. Moim zdaniem sam zaciek jest podstawą do reklamacji.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rafalk napisał:

Tylko zderzak był malowany?

Tak, tylko zderzak. W poniedziałek idę z reklamacją ale już wiem że będą mi mydlić oczy że plastik, że to normalne i się nie da. Dlatego postanowiłem zasięgnąć porady co mam im powiedzieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.mbmelbourne.com/used-Melbourne-2018-Hyundai-Elantra-SEL-5NPD84LF4JH280317

https://www.nissanofathens.com/used-Athens-2017-Hyundai-Elantra-SE-5NPD84LF9HH107709

Poszukaj sobie w necie Twoje auto, w Twoim kolorze, masz przykładowo dwa linki, jest różnica w odcieniu zderzaków ale nie aż taka jak u Ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rafalk napisał:

https://www.mbmelbourne.com/used-Melbourne-2018-Hyundai-Elantra-SEL-5NPD84LF4JH280317

https://www.nissanofathens.com/used-Athens-2017-Hyundai-Elantra-SE-5NPD84LF9HH107709

Poszukaj sobie w necie Twoje auto, w Twoim kolorze, masz przykładowo dwa linki, jest różnica w odcieniu zderzaków ale nie aż taka jak u Ciebie.

Po pierwsze przed stłuczką nie było takiej różnicy, założyli nowy zderzak polakierowali, efekty widać. Po drugie przedni zderzak też był malowany jakiś rok temu, żadnych różnic w odcieniu nie widać, czyli się da. Czuję że czeka mnie niezła szarpanina, a specjalnie pojechałem do dealera, żeby zrobili profesjonalnie. 

IMG_6464.jpeg

45CF32A0-B1D0-4A76-9A5A-AD7678808B4A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.