Skocz do zawartości

Tornador + Kompresor


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zainteresowany zakupem tornadora a co za tym idzie potrzebny bedzie jeszcze kompresor.....prosił bym aby kto moze podzielil sie opinia czy warto inwestowac w taki sprzet.? Jezeli tak to co polecacie .....jaki kompresor nalezy dobrac żeby to sprawnie działało?i jescze czy ktos uzywal tornadora do ktorego od gory podlacza sie węża i ktorym mozna odkurzac ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tornadora z rura do odsysania.

Polecam !

U mnie minusem jest zdecydowanie za mały kompresor (80L)

Nie wyobrażam sobie teraz odkurzania przed praniem tapicerek bez tornadora.

Na wiosnę musze tylko pomyśleć o większym kompresorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tornadora z rura do odsysania.

Polecam !

U mnie minusem jest zdecydowanie za mały kompresor (80L)

Nie wyobrażam sobie teraz odkurzania przed praniem tapicerek bez tornadora.

Na wiosnę musze tylko pomyśleć o większym kompresorze.

Masz moze cos takiego

http://allegro.pl/pistolet-do-tapicerki ... 85694.html

Mowisz ze 80l za mały? Na ile efektywnej pracy starczy taka 80l? Czyli jak do tornado to raczej najmniejszy tylko 100l?

 

Albo cos takiego?

http://www.autogeek.net/tornador-velocity-vac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Panowie mam Waltera GK420-2,2-100 (100litrów) i co prawda sprężarka daje rade ale butla jest za mała i teraz jakbym miał kupowac to 200l z dobrą sprężarka np. Walter GK 530-3,0/200 , fakt cena jest odpowiednio wyższa ale rekompensuje to zdecydowanie wiecej powietrza wyższy komfort pracy itd. Kupuj dobrą dwusetke a na pewno nie pożałujesz chyba że finanse nie pozwalają. Ja za mojego waltera 100 w krakowie wyhaczyłem za 2100zł z dostawą do domu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornador pobiera około 280l na minutę, kompresor przy takiej czy podobnej wydajności ( prawdziwej nie na naklejce bo to ściema )!   i tak będzie pracował non stop...  Minimum to taki kompresor jak Tomkq631, akurat przy walterze można zaufać producentowi bo ich info jest najbardziej zbliżone do realnych wydajności 😉 gdzieś miałem fajnie opisany artykuł o wyborze kompresora, znajdę to wrzucę linka... 

 

 

Edit. 

Znalazłem, w linku masz do poczytania jak to wygląda w rzeczywistości https://jaktozrobilemwgarazu.pl/rzeczywista-wydajnosc-kompresorow-opinie-uzytkownikow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy, artykuł fajny, rozjasnij troszke w glowie ale tyle tych firm i ktory wybrac... budzet fajnie jakby cos do 2k udalo sie kupic. Max 2.5k, wolałbym na osprzet zostawic, ale jak bedzie warto dolozyc to dorzucimy 😄 pomoze ktos cos wybrac pod tornadora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.