Skocz do zawartości

Porada dotycząca pieca gazowego C.O


kubaPb

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zwykłym użytkownikiem pieca C.O. ale mój instalator polecił mi do mojego domu 120 m mam Brotje WBS 22E mam podłogówkę i zbiornik na wodę 200 l ( na 3 osoby jest ok) i powiem szczerze, że jestem z niego bardzo zadowolony, piąta zima (odpukać) najmniejszego, dosłownie żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje proady bardziej od kogos kto jest z tej branzy,bez obrazy ;)

 

Ogólnie piec c.o potrzebny dwufunkcyjny woda + ogrzewanie.

Miejsca na dodatkowy zasobnik nie ma, jedyne opcje to przeplywowy lub z wbudowanym zasobnikiem.

Metrac 73m2 dwa pietra.

 

Na ta chwile gosc mi wycenil za viesmann vitodens 111-W z montazem itp. 9,2k pln.

 

Ale szukam czegos znacznie tanszego i pytanie. Lepiej wydac wiecej i miec wbudowany zasobnik czy przeplywowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inny/wyższy komfort daje kocioł z zasobnikiem choćby nawet takim wbudowanym (vitodens111 ma 46litrowy warstwowy zasobnik - jedyny minus brak cyrkulacji w tym modelu)w odniesieniu do kotła dwufunkcyjnego przepływowego.

Na metraż jaki podajesz wystarczy najmniejsza wersja vitodensa111-w taka 19kW. Warto tylko zwrocic uwage na rodzaj gazu na jakim kocioł ma pracować (ten model nie lubi regulacji, zalecane przy nim jest przezbrojenie - wymiana aparatu gazowego na dedykowany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to szeregówka od dewelopera i nie ma mozliwosci ekogroszku :)

Z góry jest gaz i odpowiednie miejsce gotowe na to.

 

Cyrkulacja mi nie potrzebna akurat.

Pytanie czy warto doplacic te 1,5-2k pln zeby miec ten wbudowany zasobnik.

Czy w przyszlosci koszty utrzymania beda wyzsze z wbudowanym piecem czy przeplywowym.

Jak ekonomicznie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to o co Ci chodzi? Pytasz o CO, napisałem Ci żebyś brał ze zbiornikiem na wodę, co jest korzystniejsze, wygodniejsze, ekonomiczniejsze, a Ty dalej pytasz o zasobnik, oczekujesz gotowego kosztorysu czy co? Sprecyzuj pytanie to wówczas być może ktoś będzie Ci w stanie pomóc. Chyba logiczne jest że ze zbiornikiem wychodzi taniej, kwestia jak duża rodzina żeby odpowiedni dobrać i tyle, kapiesz się w tygodniu czy może rzadziej, to też ma istotne znaczenie, masz wannę czy prysznic, to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biawar nie ma typowych piecow gazowych 2 funkcyjnych.

 

Panowie a co myslicie nad takim zestawie.

 

Piec gazowy viesmann 111-w z wbudowanym zasobnikiem 46l bez zadnej pogodynki ani dodatkowego sterownika

do tego do regulacji grzejników http://smartheating.danfoss.pl/produkty/pakiet-startowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak viesmann wychodzi dla Ciebie za drogo, to może z marki zejdź? Może coś z junkersa?

Ten patent do regulacji grzejników do mnie nie przemawia. Wolę mieć możliwość sterowania piecem (w zależności od pogody) niż beprzewodowo majstrować przy grzejnikach. Piec + sterownik to podstawa IMO. Sterownik z pogodynką jeszcze lepiej się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare lat temu, kiedy zmieniałem piec, gazowy, ze starego typu na coś ogarniętego - nowe technologie itp, też chciałem Vieśka... ceny kosmos (sam piec coś koło 4,5 tys) , z tym że ja potrzebowałem klasyczny piec, nie posiadam podłogówki i tych wszystkich kombinacji.

Poszukałem, akurat wtedy mocno siedziałem na forum muratora, (na pewno znajdziesz grupę polecanych instalatorów przez ludzi którzy z ich usług korzystali) i znalazłem u siebie Hydraulika z krwi i kości, człowiek 40 prawie lat siedział wtedy w temacie. Dzwonie do niego, określam co potrzebuje, co bym chciał a on: "Panie a po co pan przepłaca? Montuje od dobrych 10 lat piece włoskie, Immergas, nic się nie psuje, piece są robione w Łodzi, podzespoły serwisowe na miejscu", mowie sobie "takiego, kolejna ściema jak to u sprzedawców marzeń", "słyszę nawet mam taki u siebie w domu". Umówiłem się na wizytę, a co sprawdzę czy prawdę mówi i tak było, poprzeglądałem opinie, ludzie mało piszą bo wszyscy myślą, włoskie g... itp. Założyłem go w 2010, cena za piec 2 tys niecałe, do tego wkład kominowy 13 m z kwasu demontaż, montaż głowice. Całość 7 tysi, czyli 5 za robociznę i części bez pieca. Odpukać od tego czasu nie muszę nic robić, przed sezonem wpada instalator na serwis ( bardziej dla własnego spokoju, 160 zł nie majątek). Znam kilka osób z forum u których działają ich piece nie tylko konwencjonalne a i pompy ciepłą i wszyscy sobie bardzo chwalą. jakbym miał komuś z rodziny polecić, bez zastanowienia, IMMERGAS. Zerknij na ofertę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Immegras posiada wersje z wbudowanym zasobnikiem wody ?

 

SSN774 ale ty kupowales dwufunkcyjny kondensacyjny z wbudowanym zasobinikiem ?

 

No nie ukrywam, mój majster za piec Vieska 111-W (wbudowany zasobnik) plus przyłącza,robocizna itp 9,2k pln wyliczył co troche kupe kasy ;/

Jakbym przynajmniej do 7-8k zszedl to juz oszczednosc ale najwazniejsze parametry to 2funkcyjny,wiszący, wbudowany zasobnik i tyle.

 

Aaa a buderus GB172 policzyl okolo 10k pln ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam piec dwufunkcyjny (u mnie kondesacja by sie nie sprawdzila, brak podlogowki itp) dokladnie Mini Eolo bez zasobnika, ale korzystam z funkcji grzania c.o. do cwu mam osobny podgrzewacz gazowy (dopóki nie zrobie remontu łazienki). Zbiornik bedzie dokładny przy remoncie.

Immergas posiada te ze zbiornikiem tylko cena jaka znalazlem pierwsza z brzegu nie jest chyba juz atrakcyjna jak tego mojego, bo ok 6 tys wg jakiejs tam porownywarki. Z tym ze instalatorzy maja inne ceny niz te netowe ale to pewnie wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nie ma innych pieców niz kondensacyjne. Tylko takie mozna kupic juz przez ustawe UE.

Ja nie bede mial podłogówki tylko zwykle aluminiowe grzejniki. Tak tylko jak patrzylem to roznica w cenie immergas z wbudowanym zasobnikiem a viesmnann to 500-600zł...

W tym tygodniu ide innej firmy ktora zajmuje sie montazem i sprzedazy pieców i zobaczymy.

 

Najbardziej martwi mnie ze trzeba prawie 9k PLN wydac na piec ;/ jakby chociaz 6-7 wyszlo..

Ale same piece z wbudowanym zasobnikiem są najdrozsze a zwykle przepływowe nawet buderus gb062 kosztują po 3-4k PLN a nie 2x tyle.

I pytanie czy warto w to isc.. czy komfort z wbudowanym zasobnikiem bedzie wart tej ceny ;/

Nie ukrywam ze teraz kazdy grosz sie liczy ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mogę zadzwonić do swojego instalatora podpytać co i jak, może się porwie na robotę w Białym (albo kogoś poleci z Twojego rejonu), a szczerze mogę go polecić. Na pewno ma certyfikaty Immergasa i Vaillanta, co więcej nie wiem. Ja oszczędziłem na kominie (13m to idzie troche kwasa ;) ), bo nie mam rur immergasa tylko coś innego nie pamiętam, przekrój ciut mniejszy jak zalecany przez producenta ale w sumie oni cały czas taki wykorzystują i nic sie nie dzieje a pare stowek zostało w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakbys mógł sie dowiedzie co i jak ;)

Wiesz przy takich kwotach to czy bedzie to robil w Bialym czy w Łodzi to najmniejszy problem

 

Parametry moje znasz i wymagania to daj znac co i jak ;)

Spoko, postaram sie ogarnac temat w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Wbudowany zasobnik jest fajny, bo ładnie wygląda, ale jak się zepsuje....

Po pierwsze dowiedz się ile kosztuje taki wbudowany zasobnik jeśli trzeba go będzie wymienić, bo może się okazać, że kosztuje tyle co dwa zewnętrzne ;)

Znam przypadek wymiany właśnie takiego wbudowanego zasobnika w Buderusie po kilku latach. Nie pamiętam teraz dokładnej wartości, ale drogo to było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co ja chce to ma 45l wody, ładowany warstwowo. Moze nie jest to mega duzo ale zawsze cos jest.

Niestety ja nie mam możliwości wziecia dodatkowego zasobnika bo nie ma miejsca na to :/

Chyba ze są zasobniki o pojemnosci 60-80l i w małych rozmiarach gdyz piec bedzie podwieszony w wiatrolapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kompaktowość każdy producent liczy sobie podobnie (111-w 8200 netto katalog). Taniej będzie jeżeli zastosujesz kociol z osobnym zasobnikiem (np.: vitodensa 100 + najmniejszy zewnętrzny zasobnik 100L około 6500 netto katalogowo za zestaw) ale to zajmuje trochę wiecej miejsca i widać więcej bałaganu na około. Często firmy sprzedające oferują również montaż urządzenia wtedy uciekniemy w nizszy bo 8%vat z racji usługi (zapytaj o tobedac w tej firmie).

 

To ze nie ma podlogowki nie wyklucza kotła kondensacyjnego. Przy grzejnikach tez można "oszczędzać" tylko trzeba odpowiednio przewymiarowac ich wielkość i utrzymywać nizszy parametr zasilający. Sterowac tym parametrem najłatwiej jest z pokojowego regulatora radiowego lub przewodowego. (dedykowany viessmanowski do 111-w ma nawet dwa niezależne czasy laczeniowe dla cwu i co osobno)

 

Dla kotłow z zasobnikiem priorytetem jest cwu wiec nawet przy 46L nie ma obaw ze cieplej wody zabraknie, automatyka kotła nie pozwoli na to (kocioł stale monitoruje temperaturę w zasobnik i w razie potrzeby dużo wczesniej zaczyna podgrzew).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie zauwazylem ze za piec ktory ma tylkko dodatkowy zbiornik na wode prawie 2k pln za to..

Ale mam oferte na 9,2k pln z montazem,piecem,sterownikiem wifi i podłaczeniem wlasnie viesman 111-w

Lub za 7,2k pln viesman 100-w ze sterownikiem RC300 tez z montazem itp.

 

I jednak mysle czy warto bo te 2k PLN na poczatek bardzo sie przyda na cos innego.

 

Dodane po 3 minutach 14 sekundach:

Wbudowany zasobnik jest fajny, bo ładnie wygląda, ale jak się zepsuje....

Po pierwsze dowiedz się ile kosztuje taki wbudowany zasobnik jeśli trzeba go będzie wymienić, bo może się okazać, że kosztuje tyle co dwa zewnętrzne ;)

Znam przypadek wymiany właśnie takiego wbudowanego zasobnika w Buderusie po kilku latach. Nie pamiętam teraz dokładnej wartości, ale drogo to było...

 

Roznica 2k pln na wbudowanym.. a budersu GB172 prawie 10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.