Skocz do zawartości

Cleaner + politura + wosk + zabezpieczanie


jakub1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bawiłem się trochę z poprzednim samochodem w taki sposób:

 

Polerowanie pastą Scholl Concepts s17 + one step (lakier nie był zniszczony bez większych rys po tej paście znikły prawie wszystkie)

Cleaner nakładany maszyną. DODO JUICE LIME PRIME

Politura MEGUIAR'S DEEP CRYSTAL POLISH

Wosk (miałem małe pudełeczko coś ok 50g i się zapodziało nie pamiętam nazwy) Jaki kupić do czarnego lakieru ?

 

Efekt na czarnym audi a4 był jak dla mnie super.

Teraz przesiadłem się na bmw też czarny lakier i chciałem to powtórzyć ale trochę lepiej.

 

Chciałem powtórzyć ten proces znów bez używania mocno ściernych past boje się hologramów a lakier znów jest bez większych zarysowań

 

Jest sens dawać politurę przed woskiem ? Może odpuścić ten etap ?

Teraz chce najpierw delikatnie przeglinkować karoserie przed "polerowaniem" glinka ValetPRO Yellow będzie ok ?

 

Wnętrze dość fajnie jak na moje oko doczyściłem środkiem adbl apc pro co nałożyć teraz na plastiki aby były bardziej "czarne ale nie swieciły się jak po placku ? może być Shiny Garage Apple Dressing ?

 

Ostatnia sprawa powłoki zabezpieczające na lakier.

Jak się je nakłada ? Można je stosować na wosk ?

Co polecacie na czarny lakier ? Coś prostego i nie rujnującego budżetu dopiero zaczynam się w to bawić.

 

MOże coś jeszcze należało by dokupić co pomoże w pracy lub poprawi efekty ?

 

 

PS: odnalazłem wozk FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politurę wartość nałożyć, jedynie gdy nie była robiona korekta lakieru. Fajnie podbija kolor itd. lecz drastycznie osłabia trwałość wosku.

Moim zdaniem, gdy lakier nie jest w tragicznym stanie tj. holsy, grubsze rysy itd. to nie ma sensu aplikować politury. Polerka ręczna, dobry cleaner i efekt murowany :)

 

SG Apple Dressing oferuje efekt matowy, lecz niestety nie przyciemna plastików, moim zdaniem po aplikacji tracą kolor, na pewno nie robią się bardziej czarne ( przynajmniej na elementach w Passat B6 / Leon 1M )

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki dressing twoim zdaniem kupić ?

Deska w samochodzie wiadomo czarna reszta plastików szara.

 

Po zaaplikowaniu cleanera dać wosk tak ?

Z tego co się już dowiedział powłoke ceramiczną dawać na czysty lakier zaraz po polerce. Dobrze kombinuje ? rezygnujemy wtedy z wosku itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, fajny dressing to PB Natural Look, fajnie przyciemnia plastiki, fajna aplikacja ( jest dość gęsty ). Jedyny minus, to w kontakcie z wodą zostają plamy, jakby przebarwienia, podobna taka wada.

 

Ja osobiście poleciłbym Ci sprawdzony pakiecik, czyli cleaner DJ Lime Prime + wosk np. DJ Blue Velvet lub PB Natty's Blue/Red. ( jeśli mówimy tutaj o wosku na lato ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.