Skocz do zawartości

Zestaw pod DA do Alfy


wiruq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do skompletowania zestawu do polerowania, wcześniej miałem maszyne vander da + uc + anithologram na zółtym i pomarnczowym flexipadzie.

 

Teraz zakupiłem nowe auto, alfe gt w kolorze rosso. Lakier posiada sporo kolistych rysek pewnie wynikających z mycia na automatach. Chciałbym wyciąć z 80% rys, na szczęście nie ma żadnych głębszych.

 

157257701_aehphxa.jpg

Proponowane zakupy:

 

Maszyna:

Vander Vpo709 albo coś lepszego, warto dopłacać do Kestrel DAS-6, który jest mocniejszy?

 

Pasta:

SONAX PROFILINE EX 04-06 + koch antihologram na wykończenie

 

Pady:

żółty i czerwony ROYAL PADS Thin One Step Pad for DA 80mm ktoś pracował na tych cienszych padach? Warto to brać?

żółty i czerwony ROYAL PADS Thin One Step Pad for DA 135mm

 

Wosk: FINISH KARE 1000P HI TEMP PASTE WAX

 

Glinkę posiadam.

 

To moja propozycja, proszę o wasze sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku usuwania rys ok szczotkach na włoskich akrylach 04-06 z kochem powinny być ok - z tego co piszesz to raczej nie przewidujesz ostrego cięcia lakieru.

Przy odrobinie wprawy wykonczysz nawet samym 04-06 na DA - w przeciwieństwie do Cutmax'a czy Heavy Cut'a jest to znacznie lagodnjejszy środek; zreszta po doborze padow widzę że chcesz robić one-step.

Jeśli budzet/czas pracy jest ograniczony, sugerowalbym zastąpić zakup Antiholograma kupnem IPA, cleanera oraz zwrocilbym uwage czy zestaw kupowanej maszyny pod DA posiada talerze pod pady 80mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antiholograma posiadam już, zgadza się chciałbym zrobić to one step, bo lakier jest miekki i myślę, że da rade. Jakie mikrofibry polecacie? W przypadku wcześniejszej alfy miałem problem z pozbyciem się hologramów, być może wynikało to z mikrofibry, która robiła ja po przecieraniu ipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]wiruq[/ref], Ja mam Bass Polska BP 5119 i jestem zadowolony :good: Pracuję właśnie na padach Thin Royala i jak dla mnie są bardzo wygodne przy pracy, jak dla mnie lepsza kontrola nad maszyną niż na zwykłych padach. Na czerwonym padzie świetnie pracuje mi się z cleanerem (CarChem Pre Wax). Ja używam bezszwówek egge i jak dla mnie są bardzo dobre, włosie nie za długie ani za krótkie ale przede wszystkim nie pylą :good: Po korekcie używam szamponu Fx Protect odtłuszczającego który dobrze wymywa resztki pasty itd. Daje dobry poślizg przez co jest mniejsze prawdopodobieństwo zarysowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.