Skocz do zawartości

Małe nieznane kropki na lakierze nowe auto


Klekot

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie zanim potraktuję go brutalnie polerką, może macie pomysł jaką chemią to potraktować, może glinką ??

 

Nowe auto z fabryki, po drodze zaparkowane gdzieś gdzie naleciało mu sporo takich mikro kropek. Podejrzewam jakiś inny lakier, jakaś żywica, klej itp. Kropki są bardzo malutkie jakby je szpilką nakładał.

 

Zastanawiam się jaką chemią się za to zabrać, nie ukrywam, że nie mam zapasów do testowania więc muszę kupić co polecacie.

Koledzy z serwisu oczywiście pasta G3 szmata i jazda ... schodzi bardzo wolno. Ale boję się że go porysują bardziej niż pomogą.

Zerknijcie i z góry dziękuję.

 

c559a2ea0d38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj glinką na początek jeśli nie pójdzie to tar&glue polerowanie to ostateczność jeśli nic innego nie da rady. A jak przejedziesz palcem to się mażą te kropki czy raczej są twarde?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie zanim potraktuję go brutalnie polerką, może macie pomysł jaką chemią to potraktować, może glinką ??

 

To normalne, że auto będzie miało na sobie brud :roll: Zanim bierzesz się do korekty trzeba dokładnie oczyścić lakier, więc nie rozumiem takiego pytania na forum, najpierw tar&glue potem deironizator, następnie glinka, jakby wtedy zostały to faktycznie mógłbyś pytać o poradę :wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drodze , tam gdzie parkowałeś nie było jakiegoś remontu ?

ciężko po zdjęciu stwierdzić, ale może to wyglądać jak opiłki po cieciu/szlifowaniu szlifierką kątową jakiegoś metalu. może jakiś remont ktoś robił i np ciął profil aluminiowy, lub płytki ? jeśli się nie uważa może się coś wbić :]

tylko teoria ale, najpierw umyj autko jak się należy, jak wyschnie i nadal będą to dotknij, przejedź palcem i daj więcej danych. ktoś może wtedy pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się - dziękuję serdecznie.

Wydaje mi się, że metaliczne bo Prickbort nie ruszył, a IRNOX od CarPro sami zobaczcie.

Kawałek dachu i maska były oklejone więc ironx nie popracowała ale cała reszta to się działo.

Wydaje mi się że mogą to być opiłki z pociągu - transport Belgia port do Mszczonowa pod Wawą, tam odkleili naklejki dopiero. Dzięki jeszcze raz.

Sorki zdjęci później brakło czasu w pracy jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.