Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli Tobie się nie spieszy to słyszałem z dobrego źródła aby jeszcze chwile sie wstrzymać z kupnem laptoka, aż minie szał komunijny. Poza tym jakieś konkretne wahania będę z kursami walut czy czymś takim i komputerki mają być dużo tańsze. Mowa o przenośnych. Ja również obserwuję rynek, ale szukam czegoś zupełnie niewymagającego dla siebie do 2tyś.

Także ja czekam jeszcze trochę i się przekonam czy to co znajomy komputerowiec mówi będzie prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się ewentualnie domyślać, że po sezonie komunii jeszcze jakiś miesiąc. Później zapytam co dokładnie miał na myśli kiedy radził aby czekać, bo mocno spadną ceny. Z drugiej strony jak znajdziesz dobrą promocje to może i warto się skusić? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki kupić laptop w przedziale cenowym 2-2,5 tyś ? najlepiej 14 cali ?

 

pewnie każdy poradzi co innego, ja korzystam od ponad 7 lat z Lenovo i nic się nie dzieje

 

Na początku roku kupiłem lapka Lenovo, w sumie jestem bardzo zadowolony z osiągów, lekkości pracy, czasie działania na akumulatorze itd. ale klawisze starły ( fakturka ) się po ~dwóch miesiącach używania, plastikowa ramka dookoła matrycy"odchodzi" - wygląda jakby była przyklejona dwustronną taśmą :idea: a o mega swirlach na tej plastikowej ramce już nie wspomnę ... o sprzęt dbam ale w tym tempie kiepsko to widzę

 

to norma czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damkuz, Nie śpieszy się bo mój stary jeszcze hula ;) ale przydało by się już go zmienić, hmm a tak orientacyjnie to nie wierz kiedy ma minąć ten ,,szał`` ?

 

Maj-> Komunie

Czerwiec-> Nagrody za świadectwa

 

Czyli wychodzi na to, że dopiero w Lipcu :D

Napisz coś więcej do czego chcesz go wykorzystywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar3, ja mam R61 i za wyjątkiem baterii która padła po ponad 3 latach nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet teraz nie słychać wentylatora jak pracuje ...

 

jestem mega zadowolony :good:

 

u mnie Z580 - ja też zadowolony jestem i to bardzo ale martwi mnie postępujące zużycie elementów :-]

 

a i jak go brałem to mi proponowali takie z wystawy, przecenione - jedyna "wada" to porysowana ramka dookoła matrycy, się zastanawiałem co trzeba robić żeby ją tak załatwić ... i teraz już wiem, że nic :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buka, 14 albo 15, ale ten co pokazałeś ma jeszcze starszy procesor i3, a ja widziałem już te modele z i5.

 

Ja mam własnie Y580 tylko z i7 i FHD i jako multimedialny laptop jest jak najbardziej ok. W przypadku takiego zastosowania jakie opisujesz rozsądne jest i5 lub właśnie i3 które zostało Ci podsunięte. W tej chwili nie ma na rynku niczego lepszego w kwocie do 3000zl jeśli chodzi o wydajność grafiki i procka.

To nie jest stary procek to jest procek 3 generacji, nie ma w tej chwili nic nowszego(chyba..). Przynajmniej nie słyszałem żeby wprowadzili 4 generacje z Intela...Jedyne czego mu brak to turbo ale jeśli większość czasu lapek ma spędzać podczas przeglądania neta to nie widzę potrzeby i5 bo i tak turbo nie będzie się odpalać. Pytanie jak czesto obrabiasz filmy i jak duże ( wagowo) one są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o HP to w Envy i Pavilliony bym nie celował, można dorwać dużo lepsze laptopy w ich cenie jak wyżej wspomniane Lenovo (Z580 i Y580). Od siebie polecam Probooka 4540s, jako laptop multimedialny sprawdza się wyśmienicie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak ten szał może minąć pod koniec czerwca :) hi hi hi.

Ja mam już drugiego kompa Toshiba z serii satellite i jestem bardzo zadowolony ponieważ bardzo rzadko kiedy się wiatraczek chłodzenia załącza na 2 bieg. Osiągi takie sobie, estetyka i wytrzymałość bardzo dobra! Słaby dizajn niestety. To są najwieksze plusy. Miałem do czynienia HP i powiem, że cieplejszych maszyn nie miałem na jajach!!! SZOK. A lenovo mamy w mojej pracy i co mogę powiedzieć, że to technologia przemysłowa, wytrzymałe na kurz częste przenoszenie itp. Praca w każdych warunkach. Poza tym Lenovo ma sporo dodatków do dokupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szał cenowy związany z komuniami i rozdaniem świadectw to można sobie darować. Za duża konkurencja na rynku aby ceny podnosić. Pracuję w firmie komputerowej i prezenty na komunię kupuje się teraz w tesco. Od jakiś 3-4 lat okres ten niczym specjalnym się nie wyróżnia... zresztą teraz trendy są chyba quady ;)

A odnośnie laptopa. Na chwilę obecną wydaje mi się, że najlepszy stusunek jakości do ceny mają Lenovo... za 2,5tyś kupisz Z580 na i7 bez systemu, dokładasz 200zł i masz go z win8.

Ale jakie wymagania masz jeszcze? Dla mnie priorytetem na przykład jest dobra matryca... obecnie mam R61i z 1650x1050 i mój następny laptop będzie miał też taką jak nie 1920x1080.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam własnie Y580 tylko z i7 i FHD i jako multimedialny laptop jest jak najbardziej ok. W przypadku takiego zastosowania jakie opisujesz rozsądne jest i5 lub właśnie i3 które zostało Ci podsunięte. W tej chwili nie ma na rynku niczego lepszego w kwocie do 3000zl jeśli chodzi o wydajność grafiki i procka.

:good:

Ja mam już 3 laptop Lenovo i nic złego o tej firmie nie powiem, no i fajne ma głośniczki JBL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez systemu, dokładasz 200zł i masz go z win8.

System kosztuje 200 zł ?

Zależy w jakich laptopach... w tym przypadku bez systemu kosztuje 2499zł a z 2699zł Z580 59-351750. Zawsze zakup laptopa czy komputera z systemem wychodzi taniej niż byśmy kupywali osobno. Na dodatek Microsoft chce strasznie promować Windows8 dlatego ceny są dość atrakcyjne. Na początku roku było na rynku kilka modeli, które różniły się tylko OS, jeden miał W7 a drugi W8 i różnica w cenie wynosiła około 200zł... oczywiście ten drugi był tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.