Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam takiej drukarki, żebym będąc w szkole/gdziekolwiek gdzie jest Internet mógł sobie kliknąć "drukuj" i wydruk pojawił się w drukarce w domu

 

Jest takie coś? drogie?

jeśli masz stałe IP to nie będzie problemu.

i ja też mam pytanie.

szukam dobrego i taniego dysku sieciowego, około 1TB, fajnie jeśli by miał możliwość montażu dwóch dysków, może ktoś coś doradzi .

aha musi mieć możliwość przypisywania transferu dla poszczególnych użytkowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takiej drukarki, żebym będąc w szkole/gdziekolwiek gdzie jest Internet mógł sobie kliknąć "drukuj" i wydruk pojawił się w drukarce w domu :o:o:dontknow::dontknow:

 

Jest takie coś? drogie? :idea:

 

drukarki HP mają taką funkcję nazywa się to eprint... drukarka ma przydzielony adres email i po prostu wysyłasz co chcesz na ten mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taki problem ze u mojej dziewczyny jest internet z kablem zakonczony ''skretka'' nie wiem jak to sie nazywa, chodzi o taki kabel ktory sie wkreca w karte sieciowa, czy jest mozliwosc kupienia jakiejs przejsciowki na LAN lub jak podlaczyc ten internet do wejscia LAN ? Pomoc mile widziana :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq161,

Jeżeli chodzi ci na pewno o skrętke to;

 

 

Jeśli masz w "surowym stanie" czyli o tak:

250px-FTP_cable3.jpg

musisz udać się do kogoś kto ma zarabiarke

2.jpg

 

, aby ci zmontował na wtyczke rj-45 ;

220px-CAT5e-RJ45.jpg

 

Wpina się ją bezpośrednio do wejścia karty sieciowej w laptopie/komputerze "Ethernet"

gniazdo-ethernet-w-komputerze.jpg

 

Jeżeli chodzi ci o kabel zakończony "Tykiem"(stara metoda podłączenia)

1_allegro.jpg

 

to do tego potrzeba przejściówkę z "tyka" na rj-45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barteq161, aha , bo ta metoda co obecnie masz , jest już dość stara i obecnie nowe urządzenia nie mają takiego wejścia. Obecnie używa się tego wejścia "Ethernet". Najlepszą metodą było by wymiana kabla na kabel sieciowy(możesz kupić odpowiednią długość i w sklepie od razu ci go zarobią końcówkami RJ-45) , lecz najpierw skontaktuj się z dostawcą i powiedz mu jaka jest sytuacja(może on sam ma możliwość przerobienia z starej metody na nową). Jeżeli dostawca jedzie jeszcze na starych metodach, odpowiednią opcją było by kupić router który obsługuje kabel koncentryczny i brać sobie sygnał na WiFi. Lecz jak laptop który Masz nie ma WiFi(a np. masz w tel wifi) to , podłączysz ten kabel co masz pod wejście 1

41377504.png

potem kablem zakończonym na obu końcach RJ-45 podłączysz pod laptopa. a sygnał co będzie nadawany z routera przez antenkę odbierzesz w tel, lub innych urządzeniach obsługujących WiFi

 

Ewentualnie jak nie masz urządzeń z WiFi - kupić przejściówkę z Koncentryka na RJ-45

 

Lecz 1 krokiem jaki zrób to skontaktuj się z dostawcą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze teraz tak jest wiem :D sam mam Play Online i nie ma zadnego problemu bo wszystko laczy sie przez Wifi w domu bez zadnych kabli i jest spoko, ale myslalem ze tu da sie cos poradzic zeby zmienic ten kabel jakas przejsciowka czy czyms na ten ethernet do laptopa, czyli nic sie nie da zrobic ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli odezwij się do swojego dostawcy internetu, żeby Ci powiedział w takiej technologii działa jego sieć i ewentualnie poda Ci typ urządzenia jakie będzie dla Ciebie odpowiednie. (najprawdopodobniej będzie to jakiś access point lub karta sieciowa z możliwością podłączenia zewnętrznej anteny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję ,że potrzebny jest access point jeżeli wystarczy Ci sam internet po skrętce w domu.

Jeżeli chciałbyś mieć kabel oraz wifi to albo potrzebny Ci jest access point + router albo coś takiego http://allegro.pl/airlive-g-duo-ap-rout ... 88604.html .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.