Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Blacki to moje ulubione dyski, mam 3 w kompie i spisują się doskonale. Red też się jeden znajdzie. Aktualny procek w kompie mam lekko podkręcony, ale czy nowego kręcić to nie wiem. A dużo można go przyspieszyć? Jest droższy około 8% no i trzeba dokupić chłodzenie, bo nie wiem czy do mojego miedzianego Zalmana dostanę adapter do 1151. Ale jak można go tuningować +40% to warto brać z K.

editto:

Skoro na płycie będę miał gniazdo i miejsce na dysk m2 to chyba warto się skusić. Jest bardzo duży rozrzut prędkości dysków - zapis i odczyt typowy dla ssd około 500 mb, takie mam obecnie, na wolniejsze nie zwracałem uwagi. A tu się okazuje że M2 są szybsze kilkukrotnie - zapis 2000 odczyt 3000. Możliwe to? Wiele dysków ma takie parametry, więc wykluczam pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze chłodzenie proca to 150zł, przy cenie całości bym nie skąpił na nie, szczególnie że będzie o wiele cichsze od boxa. Co do m2 to CI nie odpowiem, bo nie mam i nie wiem dokładnie jak to w praktyce wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]patol[/ref], Czy płyta ASUS B150 PRO GAMING wykorzysta ten szybszy dysk, czy tu w tym samym gnieździe drzemią różne prędkości i mimo tego że dysk szybki i gniazdo na płycie jest to będzie działać z klasyczną prędkością około 500 mb?

Macie może jakieś sugestie co do pamięci?

Chyba coraz bliżej jestem. Chciałem wydać mniej, a wydam dwa razy tyle. Jak w detailingu, hehehe. Nieeee, w detailingu mnożnik jest większy :D .

Dzięki Panowie za porady,

Szczęśliwego Nowego Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie [ref]Barista[/ref], po co Tobie tyle dysków w kompie ? w dzisiejszych czasach inwestuje się w NAS'y :D u mnie jest tylko 250GB SSD SYSTEM + 500GB SSD programy etc+ 500GB hdd a reszta leżakuje na NAS :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]k@rto[/ref], Peleton rozpoczyna 128 gb ssd jako systemowy z programami, i jeszcze mam na nim sporo wolnego miejsca. Używam go od wielu lat, myślałem że będzie mały ale spoko starcza, a ceny 256 oscylowały grubo ponad tysia. 2 miejsce to rekorder bluray, 3 to rekorder dvd. No i przechodzimy do dysków: w zasadzie wszystkie to 1tb: 1-surowy materiał video, 2- zmontowany materiał video w ogromnych plikach z bezstratną kompresją, 3-obrazy płyt wygenerowane z dysku nr 2, 4-surowy materiał video, jeśli z więcej niż z dwóch kamer oraz wygenerowane pliki psd z dysku 5, 5 - fotografie w raw. Oczywiście zawsze są jakieś przesunięcia, bo na którymś z dysków może zabraknąć miejsca. Więc dysków nigdy dość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - w tej chwili mam blaszaka składanego w 2011 roku. Czy przy wymianie dysku na SSD i jakaś w miarę nową grafę to jeszcze trochę pociągnie , czy nie opłaca się już w to inwestować ?

 

Konfig:

 

CPU - Intel Core i5-2500K + Zalman CNPS10X Performa

MOBO - ASRock P67 PRO3 (B3) LGA 1155

RAM - 4 X 2GB GeIL 1333Mhz GV34GB1333C9DCN

HDD - Western Digital 5002ABYS 500GB

GPU - Gigabyte Radeon HD 6850 GV-R6850 OC-1GD

DVD-RW - Samsung SH-S223CL

OBUDOWA - Chieftec Dragon

ZASILACZ - Chieftec CFT-620-A12S 620W

OS - Windows 7 Ultimate SP1

KLAWIATURA- Logitech K350

MYSZ - Logitech M705

MONITOR - Samsung SyncMaster 226 BW

GŁOŚNIKI - Creative Inspire P380 2.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytku domowego :) Net, filmy, trochę photoshopa, dobrze by było jakby i zagrać się w coś od czasu do czasu dało - Fallout 4 na tym pójdzie ale grafa już średnio daje radę (tyle, że tutaj rozważam jeszcze zakup konsoli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - w tej chwili mam blaszaka składanego w 2011 roku. Czy przy wymianie dysku na SSD i jakaś w miarę nową grafę to jeszcze trochę pociągnie , czy nie opłaca się już w to inwestować ?

 

Konfig:

 

CPU - Intel Core i5-2500K + Zalman CNPS10X Performa

MOBO - ASRock P67 PRO3 (B3) LGA 1155

RAM - 4 X 2GB GeIL 1333Mhz GV34GB1333C9DCN

HDD - Western Digital 5002ABYS 500GB

GPU - Gigabyte Radeon HD 6850 GV-R6850 OC-1GD

DVD-RW - Samsung SH-S223CL

OBUDOWA - Chieftec Dragon

ZASILACZ - Chieftec CFT-620-A12S 620W

OS - Windows 7 Ultimate SP1

KLAWIATURA- Logitech K350

MYSZ - Logitech M705

MONITOR - Samsung SyncMaster 226 BW

GŁOŚNIKI - Creative Inspire P380 2.1

 

 

 

Mam taki sam procek, plyte glowna, jedynie karta graficzna gtx 970 msi, ram 2x2gb G Skill ripsaw inny zaaipacz obudowa oraz chlodzenie Scathe Grand Cama. I chodzi wszystko jesli chodzi o gry Wot na fullhd z max ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

687426 czy nie opłaca się już w to inwestować ?

Procek absolutnie wystarczający do każdego zadania, patrz porównanie ze skylakiem:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6 ... e-i5-2500K

 

Masz odblokowany to podkręć ile się da (może pod 4,5 wykręci z tym chłodzeniem?).

Ramu wystarczy.

SSD da ogromny skok wydajności, masz sata 3 więc bez problemu poleci (możesz się też pokusić o jakiś SSD na PCIE, szybsze).

No GPU można zmienić, to już zależy ile kasy (gtx1050?).

Ja bym monitor zmienił na coś 24/27 cali;p A jeśli do photoshopa to ips jakiś - dell u2515 bardzo fajny (lub u2415/ u2715). Ma praktycznie pełne sRgb i skalibrowane w fabryce. W porównaniu do takiego samsunga to jest PRZEPAŚĆ. Jeszcze asus PA248Q daje radę (albo qj z kalibratorem w zestawie). Ale dell ma lepszą gwarancję. No i system na W10 warto przebić, zawsze trochę szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady Panowie, w takim razie rozejrzę się z jakaś lepszą grafą i SSD. :)

wilk30 jeśli masz identyko konfig z prockiem i mobo to mam pytanie.

U mnie praktycznie od nowości co jakiś czas występuje takie problem, że czasami komp po włączeniu rusza na sek i gaśnie, i tak kilka razy aż odpali (albo i nie) - pomaga użycie przycisku resetu BIOSu który jest z tyłu. Szukałem trochę w necie i nie ja jeden mam taki problem z tą płytą - wymieniłem baterię ale nie pomogło. Miałeś może kiedyś takie problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas tych problemów podkręcałeś procka ?? Czy wszystko na stockowej konfiguracji. Podaj jeszcze jaki masz bios płyty głównej, jak coś mogę podrzucić jaki ja mam ustawione w UEFI.

Wydaje mi się że masz dual booty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.techspot.com/drivers/driver/ ... ion/15358/ ściągnij biosa 2.00b z tej stronki rozpakuj, wgraj na pena, i uruchom kompa wejdź do biosu i uaktualnij

Po tym biosie nie powinnes mieć dual bootów, jeśli będą to ustawimy konfig tak jak u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam małe pytanko z epoki kamienia łupanego - Czy procesor Core 2 Quad 9550 będzie wydajniejszy po zmianie płyty głównej z czipsetem P35 na P45? czy to jeden i ten sam powolniak? Pytam, akurat bo mam w domu komputer z taką plytą i mogę ją podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mam małe pytanko z epoki kamienia łupanego - Czy procesor Core 2 Quad 9550 będzie wydajniejszy po zmianie płyty głównej z czipsetem P35 na P45? czy to jeden i ten sam powolniak? Pytam, akurat bo mam w domu komputer z taką plytą i mogę ją podmienić.

Jedyne co Ci da to max 5% wydajnosci dzieki p45. Jesli nie kreciles procka, to spróbuj jesli masz o tym jakies pojecie. Ja mam odpowiednika twojego procka tyle ze Xeona na p35 i wycisnalem z niego prawie 1Ghz taktowania wiecej, co znacznie skrocilo czas operacji ladowania duzych plikow, do tego dorzucilem SSD i jestem zadowolony. Brakuje troszke ramu bo tylko 4gb.

Podsumowując jesli masz możliwość nie zaszkodzi. Tylko czy chce Ci sie pozniej przeinstalowywac winde itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.