Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

[ref]Slovak[/ref], będziesz Pan zadowolony, u kuzyna w laptopie firmowym jest "ta bestia", wydajność ponad wszystko, szkoda że cały czas trzyma się ceny. A wg analityków po nowym roku ceny SSD mają iść do góry. Sam w swoim Elitebooku mam MX100 i z miłą chęcią widział bym u siebie 850Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Lenovo Y700 w xkom mam dwa dyski ssd i hdd, na razie jestem mega zadowolony. Mam nadzieję, że serwis nie będzie mi potrzebny :mrgreen:

 

Cześć. Masz 128GB SSD + 1000GB HDD? Sprawdza się w takim Y700? Bo właśnie stoję przed tym wyborem :)

 

Masz z i5 czy i7? Jak się sprawuje? Zmorka coś też możesz powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niestety jeszcze i5-6300 ale na nvidii 960gtx i matryca ponad 18', ale złego słowa nie powiem, wszystko bardzo ładnie chodzi, a żeby było śmieszniej to najbardziej obawiałem się win 10 - zmieniam zdanie na plus, oraz wszyscy psioczą na delikatne zawiasy - u mnie póki co ok, zawiodłem się jedynie na dźwięku, niby mam JBL z jakimś basowym pod spodem, ale dupy nie urywa :/ , poza tym wszystko ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]boxers123[/ref], Dokładnie 128 +1000. Na razie jestem zadowolony, szczególnie z szybkości działania. Ja mam i5 6300HQ i z tego co mi mówił gościu to jeśli nie jesteś programistą to nie ma sensu brać i7 bo przy normalnym użytkowaniu: gry, filmy itp nie odczujesz różnicy.

Mały minusik za brak cdrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wkurza mnie google. Wpisuję hasło E5 czy J3 i zamiast jakieś porady, forum to wyskakują same oferty sklepów, porównania telepolis itp.

Jest jakaś opcja, żeby wyszukać porady zwykłych użytkowników, forumowiczów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój laptop( HP Pavilion 6870ew) ma już prawie 9 lat, chyba czas na zmianę. Co byście mi polecili, używany będzie do normalnego korzystania w domu, internet, office, ale też AutoCad no i czasem zdarzy się w coś pograć. Chyba wolałbym zostać przy windows 7, bo tego nowego się trochę obawiam, dysk oczywiście SSD i myślę, że kartę graficzną dedykowaną a nie zintegrowaną. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili, używany będzie do normalnego korzystania w domu

Złożyć porządne pudło na dobrych częściach. :-]

Ja mam wlasnie dylemat, czy brac lapka czy stacjonarny, cale zycie mialem PC i uwazam ze to lepsza inwestycja na zasadzie cena/jakosc(wydajnosc), no i kiszenie sie na 15 calach mnie nie zadowala(a wiekszy lapek to drozszy jak i mniej poreczny).

 

Z drugiej strony jednak jest mobilnosc lapka. Ale od tego mozna miec tablet.

 

Orientujecie sie czy oplaca sie teraz cos skladac czy poczekac na jakas poprawe ceny dolara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z laptopa wyleczyło bga, od kilku lat tylko stacjonarka i pod względem wygody w domu nie ma porównania lap do używania pudła z dużym monitorem (dwoma ;) ) i porządnymi klawiszami+myszą, gdzie w lapie podłączanie zewnętrznych akcesoriów jest dość niewygodne na co dzień. Mobilność w domu w praktyce ogranicza się zwykle do żarcia czipsów w łóżku do filmików z youtuba, więc niezdrowo i dla siebie i dla lapa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zgon był natychmiastowy i nieodwracalny, grzanie w piekarniku nic nie dało, a reballing był w sumie na tym sprzęcie już nieopłacalny, więc postawiłem dobre pudło i teraz nie mam dylematów. Zmiana grafiki: 15 minut, dołożenie dysku czy ramu: moment, no i nieskazitelna cisza, co w lapie nawet przy przeglądaniu neta nie było zbyt częste ze względu na mocne nagrzewanie się. W sumie to obecne pudło służy mi już 4 lata i tylko kosmetycznie wymieniam co jakiś czas któregoś grata na nowszy żeby zachować relatywną świeżość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z laptopa wyleczyło bga, od kilku lat tylko stacjonarka i pod względem wygody w domu nie ma porównania lap do używania pudła z dużym monitorem (dwoma ;) ) i porządnymi klawiszami+myszą, gdzie w lapie podłączanie zewnętrznych akcesoriów jest dość niewygodne na co dzień. Mobilność w domu w praktyce ogranicza się zwykle do żarcia czipsów w łóżku do filmików z youtuba, więc niezdrowo i dla siebie i dla lapa. ;)

Thinkpad i docking station. Idealnie:) kilik i jest jak stacjonarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dalej siedzisz metr od ekranu wielkości kartki a4, bo normalna klawiatura musi się zmieścić przed laptopem żeby było wygodnie. Dziękuję, nie dla mnie. W użytku wyłącznie domowym nie widzę zalet w porównaniu do bezgłośnego pudła z dwoma monitorami 32+23 cale, klawiaturą mechaniczną i porządnym nagłośnieniem, a do ewentualnego używania w terenie (głównie do podłączenia do auta) to sobie kupiłem niedawno poleasingowego e6420 i jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.