Skocz do zawartości

Komputery


Roko

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana się raczej nie opłaca, to koszt 100- 150 zł robota do tego sam układ tez ze 200- 300. Zdecydowanie taniej kupić całą płytę

 

Edit

 

Internety mówią ze te układy graficzne miały wade fabryczna, koszt wymiany to około 400zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wycenę bodaj z Gdańska. Nowy układ z robotą za 400 z wysyłkami i chyba tak się skończy. Nie opłaca mi się zmieniać bo ostatnio dołożyłem SSD i podbiłem RAM do 8gb. Gram tylko w WOTa więc tam szału nie potrzebuję...

Laptop ma lekko 7 lat a jak patrze na to co jest teraz na rynku to nie zmieniam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile dają gwarancji na ta robotę? bo taki laptop może podziałać pół roku i bęc zaś zimny lut. no i zero gw. że będzie nowy układ bo 80% napraw polega na przylutowaniu starego układu ;) bo rzadko pada sam układ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jakąś firmę i regeneracja na ogniwach Samsung (laptop Samsung) kosztuje 170zł + wysyłka w 2 strony 20zł.

Za te co pytałem wyżej 80zł z dostawą. Kurcze to cały N210 wart jest może z 300zł, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś się dzieje z moim stacjonarnym emerytem. Generalnie na lepszej grafice z oddzielnym zasilaniem nie działa, tzn pracuje, napięcie jest, ale nie startuje nic.

 

Na jakiejś zwykłej grafice bez zasilania odpala i coś normalnie pracuje, ALE. Przestał się uruchamiać wentylatorek na procku, a ja w zbieg okoliczności nie wierze. Czy to może być coś nie halo z zasilaczem, i "dostawą" napięcia na płytę ? Bo jakiś stary podstawowy badziew jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, bo było brane byle co ze sklepu lat temu kupe na szybko, a mój komp jest taki że pamięci w grafice jest prawie tyle co Ram :lol: i leci to na najtańszym badziewiu.

 

Wentylatorek się nie włączał bo wypiął się jeden kabelek z wtyczki szerokiej. Przykleiłem chłodzenie do jakiejś zabytkowej grafiki co leżała w pudle i na razie komp działa, poczekam aż padnie do końca :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dużo błędów odczytu i duża ilość remapowania. To lapek czy PC? Jeśli PC, to możesz spróbować z wymianą taśmy od dysku. Po zmianie wartości SMART nie zmienią się, ale nie powinny rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error scan:

cm4Bh1g.jpg

Jest to lapek. Czyli dysk do wymiany? Myślę, że zainteresuję się ssd. Polecicie jakiś w przystępnej cenie? Pojemność do 120GB. I przy okazji jakiej firmy warto kupić zamiennik oryginalnej baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error scan:

Jest to lapek. Czyli dysk do wymiany? Myślę, że zainteresuję się ssd. Polecicie jakiś w przystępnej cenie? Pojemność do 120GB. I przy okazji jakiej firmy warto kupić zamiennik oryginalnej baterii?

coś robiłeś w systemie podczas robienia tego screena ? czy był obciążony dodatkowo czymś ?

dla mnie szybkość skanowania dysku już go kwalifikuje do wymiany.

 

zainteresuj się programem MHDD i zrób sobie bootowalny pendrive z nim i zrób porządny test dysku bo te windowsowe scannery możesz sobie wiesz gdzie wsadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kkobus1

Bad sector'ów jeszcze brak... ,lecz wartości ze SMART'u wróżą krótki żywot HDD.

 

coś robiłeś w systemie podczas robienia tego screena ? czy był obciążony dodatkowo czymś ?

dla mnie szybkość skanowania dysku już go kwalifikuje do wymiany.

Co do prędkości... ,pamiętaj iż to tylko 250 GB technologicznie sprzed ponad dekady...

Podczas skanowania HD Tune wypluwa "ostatnią" zarejestrowaną prędkość, nie średnią...

Dodatkowo relokacje (05) również pogarszają osiągi... -- do zabawy nada się, cenniejszych danych -- na nim bym nie przechowywał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Od sierpnia 2011 r. mam w posiadaniu Lenovo G770 z wersją, gdzie dali 8 gb RAMu. Laptop jest w ciągłym użytkowaniu. Ponieważ zaczęła już wkurzać mnie jego zawrotna szybkość, postanowiłam kupić dysk ssd i zrobić sobie formata. Na początku plan był taki, aby kupić 120 gb i traktować go jako dysk zewnętrzny, podpinany od święta. Jednak tak czy siak, te wydane 200 zł nie byłoby wykorzystane w pełni, bo nie wykorzystam jego możliwości. Średnio uśmiecha mi się pakować teraz w dodatkowe koszty, więc zastanawiam się nad drugą opcją:

1.kupić ssd 240 gb

2. wgrać na niego pliki, których nie mogę stracić

3. dysk ssd podłączyć na kablu do mało uczęszczanego kompa i wkleić dane z lenovo

4. wyczyścić ssd, a na laptopie zrobić formata

5. za pomocą programu, np. AOMEI Partition Assistant Home Edition przerzucić wszystko z hdd na ssd

6. zamontować dysk ssd w laptopie, a hdd używać jako dysku zewnętrznego (ma on z 500 gb)

 

Nigdy nie wgrywałam systemu od nowa, a zanoszenie laptopa do kogoś, kto wymieni mi dysk i wgra windowsa i weźmie za to pewnie min 150 zł mi nie na rękę w obecnej sytuacji. Macie może jakieś propozycje? Czy jest jakiś prosty, a przede wszystkim bezpieczny sposób na zgranie wszystkiego z hdd na ssd?

 

Mam nadzieję, że nie namąciłam i każdy zrozumie o co mi chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz funkiel nówkę z salonu, to masz partycję recovery i tworzysz sobie na usb bootowalny dysk recovery. Z tego odpalasz i przywracasz obraz na dysk ssd. Komp przyspieszy nie dość, że od szybszego dysku to i od nowej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barista, tak, zakupiona nówka sztuka ;) Nie wiem czy mamy to samo na myśli - chcę wykorzystać ten magiczny guziczek, który się podobno zwie "one key recovery" :D Większym problemem będzie dla mnie przegranie całego systemu z hdd na ssd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.