Skocz do zawartości

Mazda Cx-3 soul red 2016


dareme89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, relacja z mycia i woskowania na zimę mojego auta. Auto było myte 2 tygodnie wcześniej a środek czyszczony 3 miesiące temu. Auto nie ma lekko, od marca zrobione 28tys, dodatkowo w środku syf bo woże często psa z przodu.

 

najpierw środek:

-apc blink

-cg leather cleaner

-gliptone

-Koch Refresh Cockpit Care

 

AYkqqt.jpg

8cQH4p.jpg

 

przed:

 

inHrZP.jpg

Cd6nXc.jpg

WF6n7e.jpg

H4bk7i.jpg

 

po:

xI3KFq.jpg

E8jKh0.jpg

Ub9pl6.jpg

 

 

Teraz mycie:

 

- piana SG fruit snow

- szampon Duragloss 901

- SG moster wheel cleaner

 

AWQpw8.jpg

P9wcRZ.jpg

myvUF3.jpg

QS2M6a.jpg

r3KXTV.jpg

EVgMO0.jpg

4CYy3b.jpg

7ROSxc.jpg

lzTpbh.jpg

f3Pac3.jpg

1conse.jpg

4YuB2L.jpg

pDV4cu.jpg

 

 

Woskowanie:

-szyby SG glas cleaner + glaco na szyby i lusterka

- na lakier soft 99 fusso coat

- opony megs

- felgi i wnęki qd sonax

- wydech pasta do metalu autosol

 

0Yb8yE.jpg

J528S9.jpg

ucyQ2i.jpg

wgfHRe.jpg

ullTfL.jpg

k9TO5f.jpg

j2Xdcj.jpg

 

y74b4o.jpg

bhUCsr.jpg

 

Jak wracałem do domu to tradycyjnie złapał mnie deszcz, a więc kropelki:

LDgQNT.jpg

8anHO5.jpg

7l6tq8.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 2.0 benzyna 120km, w planach chip na 170km ( wszystkie benzyny 2.0 to to samo, różnią się tylko programem). Auto mega zwinne przez mała masę, ciasno z tylu i bagażnik mały ale dla mnie wystarczający stad wybór. Najlepiej podsumowują może to auto te słowa: gdybym znowu miał wybierać auto w tej cenie to drugi raz bym wziął cx3, ten sam silnik i to samo wyposażenie. Jedyne co to na lato planuje kupić 19" z mazdy 6, bo letnie 18 mi nie podchodzą ( na fotach zimowe 16" )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnossącego da wycisnąć o góra 20% więcej mocy. czyli 120 KM+20%=około 145 KM i więcej nie da rady...

 

Ta? To przeczytaj mój post ze zrozumieniem jeszcze raz. Wszystkie silniki 2.0 z rodziny skyactiv to te same silniki, w normalnej wersji ma 165km ( najmocniejsza opcja w mazdzie 3). Żeby było ze jest więcej niż jeden silnik to pozakładali kagańce na silniki ( tak powstała wersja 150, 120km itp ) wystarczy zdjąć programem kaganiec i bez problemu z 120km masz 170. Potwierdzone to już kilkoma takimi przemianami są wykresy na necie, nie chce mi się teraz ich szukać. Po prostu od 4 tys do odcinki moc u mnie nie rośnie tylko idzie poziomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji komputerowej pisze o nowej mazdzie 3 ale nie pokazuje silniki....Powiedz mi jak z blacha? Nie koroduje? I mozesz zrobić fotke bagażnika? Bo mysle nad mazda suv.

 

Dodane po 1 minucie 30 sekundach:

Pewnie mu chodzi o żebyś nie wiekszył z 120 KM na 200 KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób wiochy...

Z czym mam nie robić wiochy?

Nie Ty. :D

 

Fajny samochód i dobra robota. Powiedz tylko, czy prócz zabezpieczenia z zewnątrz, które wykonałeś, planujesz/zrobiłeś konserwację spodu i profili zamkniętych? Z tego co mi wiadomo, to wielu klientów decydujących się na nowe Mazdy, świadomych pewnych niedociągnięć tych samochodów w tej materii, decyduje się na coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób wiochy...

Z czym mam nie robić wiochy?

Nie Ty. :D

 

Fajny samochód i dobra robota. Powiedz tylko, czy prócz zabezpieczenia z zewnątrz, które wykonałeś, planujesz/zrobiłeś konserwację spodu i profili zamkniętych? Z tego co mi wiadomo, to wielu klientów decydujących się na nowe Mazdy, świadomych pewnych niedociągnięć tych samochodów w tej materii, decyduje się na coś takiego.

 

wiemze niedociagniecia sa szczegolnie w nadkolach. natomiast auto jest w leasingu i wszystko zalezy od tego czy po skonczeniu leasingu Zona bedzie chciala przejac auto czy bedzie szlo na sprzedaz. poza tym obserwuje ten temat mocno na niemieckim forum, i z pierwszych obserwacji nie widac problemow z korozja mimo nie najlepszej konserwacji. poza tym ostatnio zimy w szczecinie praktycznie nie ma wiec warunki ez nie sprzyjaja gniciu.

 

jedyne co mnie martwi to cienki lakier bardzo podatny na odpryski ( 50-60 mikronow ) i jestem zly ze po kupnie nie okleilem maski bezbarwna folia.

 

W wersji komputerowej pisze o nowej mazdzie 3 ale nie pokazuje silniki....Powiedz mi jak z blacha? Nie koroduje? I mozesz zrobić fotke bagażnika? Bo mysle nad mazda suv.

 

Dodane po 1 minucie 30 sekundach:

Pewnie mu chodzi o żebyś nie wiekszył z 120 KM na 200 KM...

 

obecnie wchodza nowe wersje ( liftingi ) 3, cx3, cx5 i moze maja jakis problem z konfiguratorem.

co do blachy to tez ciezko powiedziec, najstarsze egzemplarze na swiecie maja niecale 1,5 roku, natomiast wiem ze niektore zrobily juz 200tys bez problemu. nie mam zdjecia bagaznika, ale jest porownywalny powiedzmy do astry IV itp ( po wyjeciu polki bo jest dzielony, ma podwojna podloge, natomiast ja po miesiacu wyciagnalem podloge na stalebo tylko pozniej przenosi). do bagaznika wchodza 4 opony 15 cali. a po polozeniu siedzen wszedl caly rower ( jedynie treba bylo wyciagnac siodelko ) i udalo sie tez wlozyc 4 19'' z oponami zalozonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób wiochy...

Z czym mam nie robić wiochy?

To do tego drugiego co przyczepił sie o hamulce. Ktoś wstawi relacje, napisze o planach ale zawsze znajdzie sie jakiś znawca który pozjadał rozumy.

 

Co do pracy i auta to bardzo ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]dareme89[/ref], kolor auta, relacja i użyte środki na wielki plus :). Dostanę najpewniej burę, ale auto samo z siebie nie zachwyca, mała bulwa na szczudłach ;).

 

Spoko :) ja wiem ze to auto wielu się nie podoba :) i mi to nie przeszkadza, nie wrzuciłem relacji żeby pochwalić się autem tylko dostać jakieś wskazówki odnośnie detailingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto bardzo ładne, lakier pod tym woskiem wygląda rewelacyjnie, myślisz że soft99 miror shine równie dobrze dobrze siądzie na takim kolorze, pytam bo posiadam samochód w podobnym kolorze

Nie mam pojęcia. Na zimę wlatuje fusso a na lato sv samurai nic innego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.