Skocz do zawartości

Akumulatorki, ładowarki - jakie?


CrisAGC

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chciałbym nabyć jakieś akumulatorki AA.

Moje oczekiwania:

- długożywotne

- dużej mocy/pojemności

- trwałe, czyli żeby nie padły po pół roku, niech będą w pełni funkcjonalne ze 2 lata chociaż

 

Akumulatorki te mają służyć mi do zasilania samochodu RC. Obecnie w zestawie są jakieś paluszki, ale czytałem, że jak się założy mocne akumulatorki to samochód dostaje mocnego kopa i dużo lepiej jeździ.

Napotkałem w Internecie ofertę Varty (mam 4 akumulatory samochodowe tej firmy i zero problemów), a konkretnie to model AA TOY R2U 2400MAH. Warto? Może coś lepszego jest na rynku dostępne?

 

Druga sprawa to ładowarka.

Jaką kupić by była dobra a nie przepłacona?

Chciałbym, aby ta ładowarka miała funkcję ładowania baterii pojedynczo, a nie parami czy kompletami. Jest to dla mnie ważne, gdyż będę chciał ładować 5 baterii, czyli 4+1, bo tyle wchodzi do tego samochodu, który zakupiłem.

 

Ktoś siedzi w temacie i udzieli fachowej porady?

Tworzę nowy temat, może wywiąże się dłuższa dyskusja, która zostanie dla potomnych.

 

Zapraszam.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na tym forum, jest tam kilka tematów jakie akumulatorki: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum173.html

Ja używam Sanyo Eneloop, teraz to Panasonic Eneloop, zwykłe białe ale są też mocniejsze, czarne PRO j.w. napisali koledzy.

Ładowarkę mam Techno Line BC-700 i ma to czego potrzebujesz. Jest tez droższa, mocniejsza chyba BC-900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eneloop-y mam od kilku lat AA i AAA i do tej pory jeden akumulatorek mi sie zepsuł tzn. stracił napięcie a ładowarka wykrywała jako wadliwy aku. A ładowarka Technoline BC-700. Polecam taki komplet :good:

też jestem za zarówno ładowarka szybka (przydaje się na koncertach czy weselach jak trzeba szybko uzupełnić rozładowane aku) jak i akumulatorki Eneloop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.