Skocz do zawartości

Praca Za Granicą - Ogółem.


Mateusz65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Temacik taki luźny na taki temat, wiekszość osób teraz wyjeżdża za granicę. Co myślicie czy warto teraz pracować za graqnicą przy aut-detailingu ?

Ps. Sam planuję we Włoszech otworzyć zakład Elektromechaniczny :mrgreen: a z Drugiej strony tutaj w Polsce w swoim garażu otworzył bymzakład Auto-Detailingu. Co polecacie ? :/:?

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie czy warto teraz pracować za graqnicą przy aut-detailingu ?

Ps. Sam planuję we Włoszech otworzyć zakład Elektromechaniczny :mrgreen: a z Drugiej strony tutaj w Polsce w swoim garażu otworzył bymzakład Auto-Detailingu. Co polecacie ? :/:?

 

Pozdrawiam...

 

Temat był już gdzieś tutaj wałkowany. Wg mnie bardzo dużo zależy od tego gdzie chcesz owy zakład otworzyć (jakie miasto).

Moim zdaniem jeśli masz mieć podejście do każdego auta jak do swojego i traktować je jak większość ludzi zgromadzonych na naszym forum to nie dasz rady. Dlaczego ? Po pierwsze, przeciętny Kowalski z ulicy chce mieć auto na błysk w 5 minut i najlepiej za 5zł :)

Jak wiadomo dobre kosmetyki kosztują, a wszystkie etapy prawidłowego mycia/pielęgnacji auta wymagają czasu. Z mentalnością cebulaków to nie przejdzie. Tak jak pisałem wyżej, na prowincji gdzie jeszcze komuną wieje to ludzie wolą tempem auto w stodole oblecieć niż komuś dać zarobić.

W dużych miastach wygląda to już chyba dużo lepiej, chyba bo takiego zakładu nie prowadzę ale widzę, że są firmy na rynku które utrzymuja się od jakiegoś czasu i klientów jednak mają, a cenniki ich usług nie są niskie. Musisz trafić w odpowiednie "środowisko".

 

Witam. Temacik taki luźny na taki temat, wiekszość osób teraz wyjeżdża za granicę.

 

Jak to większość osób teraz wyjeżdża ... ? to nie zaczęła się fala powrotów :) ?

A tak na poważnie to patrząc nawet na rodzinę/znajomych ze swojego otoczenia to jednak zdecydowana większość już wróciła zza granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie "mieszkam na wsi" to nie poleruja, woskują itd. :mrgreen:

Myślę nad takim zakładem Elektromechanika we Włoszech np. Mediolan czy coś :o

 

Kurcze to spore ryzyko wg mnie. Jeśli już to chyba wolałbym jednak zacząć w Polsce, no chyba że już prowadziłeś/prowadzisz jakiś własny interes i masz pewne doświadczenie to można pomyśleć, ale jak swoja własna pierwsza firma o takim charakterze i od razu pchać się za granicę to wg mnie jest troszke ryzykowne. Choć z drugiej strony włosi leniwi, a i kasy mają więcej to może i byś miał klientów :), z tym że tam też jest wszystko droższe. Tak w ogóle to czemu akurat Włochy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie "mieszkam na wsi" to nie poleruja, woskują itd. :mrgreen:

Myślę nad takim zakładem Elektromechanika we Włoszech np. Mediolan czy coś :o

 

 

A że tak zapytam jak z językiem włoskim u kolegi? Bo to się tak wydaje że język nic trudnego, a nie chodzi tylko o rozmowę z klientem :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz się na elektromechanice i jesteś w tym naprawde dobry, to daruj sobie zagranice, otwieraj zakład w kraju a pracy i kasy ci nie zabraknie. Obecnie takich fachowców brakuje i sa poszukiwani.

 

sprawdzales ceny nieruchomosci w Mediolanie?

 

 

 

 

A że tak zapytam jak z językiem włoskim u kolegi? Bo to się tak wydaje że język nic trudnego, a nie chodzi tylko o rozmowę z klientem :acute:

 

Na elektromechanice trochę się znam bo idę w tym kierunku w szkole, Nie chodzi mi może o Mediolan ale po prostu mam we Włoszech 3 osób z rodziny z domem itd. I coś takiego na wartszatcik by się znalazło, No oczywiście z Włoskim to poziom 0 :mrgreen: Ale jakiś kurs by przeszedł człowiek myślę :/:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.