Skocz do zawartości

Materiałowe nadkola


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim to mój pierwszy temat od razu mówię że jeżeli wybrany przeze mnir dział jest nieodpowieni to proszę o przeniesienie.

Otóż wyciągnąłem moje materiałowe nadkola z audi a6c6

Moje pytania to:

Apc szorowanie i karcher da rade porządnie oczyścić nadkola?

Czym zabezpieczyć te nadkola? Czytałem na forum lecz nic sprecyzowanego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola "szmaciane" występują w wielu modelach samochodów.

Moje, rozpoczynając mycie auta, zawsze płukam myjką ciśnieniową i przez chwilę wyglądają dobrze. Oczywiście lepiej byłoby ich nie moczyć bez potrzeby, bo to jest tak naprawdę beznadziejne rozwiązanie, może i one wygłuszają lepiej niż nadkola z tworzywa, ale też wyśmienicie trzymają wilgoć, czyli ułatwiają powstawanie korozji.

 

Co do zabezpieczenia materiału, przykro mi, ale nie pomogę. Płukam wodą bez dodatkowych środków i nie zabezpieczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam takie nadkola i jakoś problemu nie widzę z nimi. Myje myjka cisnieniowa i są czyste do następnego razu.

Napisz dokładnie z czym sobie nie radzisz.

 

Podejrzewam, że kolega ma ten sam problem co ja. W obecnych warunkach, przy braku chlapaczy plastikowych często przylepiają się tam syfy np. błoto, jakas trawa, czy normalny osad drogowy. Ciężko jest to zmyć myjką bo po prostu te syfy nie spływają tak łatwo jak np, po plastiku. Na dodatek jak ktoś ma mało miejsa mdz nadkolem a oponą to ciezko tam dojsc jakąkolwiek szczotką bez sciagania kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.