Skocz do zawartości

Odpryski na masce od kamieni Pomocy


Arekbmwx3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam kilka odpryskow na masce.Czarny lakier metalik.Kupilem sama baze i wypelnilem ubytki sama baza dobrana pod kolor lakieru.Wyglada to tak na ten czas,czekam az to sie wszystko utwardzi.Zmatowic to 2000/2500 i pozniej przepolerwac ? wyglada to tak eHkV0SV.jpgMPk5hYw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej. Zmyj to, co nałożyłeś, sama baza zejdzie bez problemu po użyciu rozpuszczalnika.

I zrób jak należy, czyli wymieszaj bazę z klarem 50/50,później delikatnie papier i polerka. :P

Jak nie masz dostępu do polerki to proponuje po nałożeniu zaprawki odczekać kilka minut i nasączoną rozpuszczalnikiem bawełnianą szmatką na klocku przejechać po zaprawce w celu wyrównania i ręcznie przepolerować na drugi dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli bede to usuwal IPA,to czy ten srodek moze zrobic krzywde lakierowi ?.Baza schodzi,tylko zastanawia mnie czy ten srodek bezpieczny bedzie dla lakieru ori. Drugie Pytanie,czy aby na pewno wymieszanie Bazy z Klarem w stosunku 50/50 bedzie dobrym rozwiazaniem ? Jezeli chodzi o polerke to mam rotacje i Duala.Prosze o podpowiedzenie mi jak to zrobic ladnie,bo denerwuja mnie te odpryski.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
666665 Prosze o podpowiedzenie mi jak to zrobic ladnie,bo denerwuja mnie te odpryski.Pozdrawiam

Widziales filmiki co wkleilem ? Tam masz wszystko.

Co do 50/50 to nie jestem pewien. U mnie w takiej konsystencji - klar jakby zżerał bazę. Alemoze mialem w tedy dziwną zaprawkę. Ktos tu kiedys pisal ze powinno byc 3/4 bazy i 1/4 klaru - ale glowy za to nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak filmiki widzialem,dziekuje za pomoc.IPA wszystko zmyla ! nie ma zadnych problemow z lakierem.Jutro podjade i dokupie bezbarwny,tylko wlasnie nie wiem ile dokupic Go. Mam 0.33 ml bazy,jakbyscie mogli podpowiedziec ile dodac tego do bazy,czy mozna na oko sprobowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 50 lub 100 klaru w zupełności wystarczy. Zastanów się także nad takim pędzelkiem, zdecydowanie ułatwia prace, precyzyjniej nałożysz zaprawkę. Oczywiście weź pod uwagę wielkość odprysku itp.

http://www.dobrarada.com.pl/pedzelek-do ... zmiar.html

Pozostaw do wyschnięcia na minimum 24 godziny i możesz szlifować.

Zajrzyj do tego tematu, ciekawie opisana metoda, której możesz użyć także do zaprawek.

viewtopic.php?f=11&t=6215

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafalk wlasnie tez mnie to zastanawia,czy klar z sama baza wyschnie ?.Teraz sama baza ma bardzo matowy kolor po wyschnieciu.Gdy bedzie wymieszana z klarem,bedzie widac ja lepiej i ladnie bedzie widac metaliczne czastki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytuje dlatego,poniewaz gosc w mieszalni powiedzial mi zebym za nic w swiecie nie dodawal klaru do bazy.To mnie bardzo zdziwilo.Czyli wymieszac pol na pol baze z klarem ? :).a Jak cos nie wyjdzie to juz pozniej tylko papierek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doradzałbym Ci takiej roboty gdybym sam nie robił w ten sposób zaprawek. Klar mieszasz z bazą w proporcjach 50/50 lub jak masz obawy to daj 75% bazy i 25% klaru i też będzie dobrze.

Po utwardzeniu zaprawki przejedz papierem, zaczynając od 2000 i kończąc na 2500.

Do szlifowania użyć koreczków szlifierskich lub jak nie posiadasz może być także korek od wina, potnij papier w paski około 3-5 mm, wzuć do wody na 15 minut i można działać.

W tym filmie gościu dokładnie miesza bazę z klarem i postępuje jak napisałem wyżej.

Miej świadomość, że nie zrobisz tego idealnie tak, aby nie było widać, ale na pewno zabezpieczyć przed korozją. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, to jak to jest z tymi zaprawkami mieszać bazę z bezbarwnym, czy wpierw nałożyć bazę i po przeschnięciu dopiero bezbarwny. Pytam ponieważ Wy w tym temacie piszecie, że mieszać a w poradniku MX Nowicki piszą, że nie mieszać (http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/jak ... -zaprawke/)

Tak samo powiedział gość w mieszalni lakierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Kilka miesięcy temu miałem dokładnie ten sam problem, tzn odpryski lakieru na masce od kamieni.

Poczytałem na forum, pooglądałem filmy. Tydzień później wiedza się jakoś wyklarowała więc udałem się do miejscowej mieszalni farb i lakierów.

Pan mi dobrał bazę, odmierzył lakier bezbarwny i utwardzacz .

Wszystkie odpryski minimalnie przeszlifowałem, odtłuściłem, następnie ostrym szpikulcem ( takim plastikowym do dłubania w zębach :) :) ) nakładałem bazę i klar. Wszystko się pięknie utwardziło i wyglądało hmmm lakier jakby źle dobrany ? ciemniejsze ? może za rzadko gmerałem bazą ?

No cóż nałożone więc d.... trzeba coś z tym zrobić. po 3 dniach znalazłem chwilkę na szlifowanie. W życiu tego nie robiłem więc w najbliższym czasie jak znajdę czas będę musiał zacząć od nowa wszędzie tam gdzie klaru dałem zbyt wiele.

Co do ciemniejszych plam bazy , to mam wrażenie że dokładne wyszlifowanie poprawia sam efekt końcowy , ale na pewno popełniłem błąd i zbyt rzadko mieszałem bazą. Zdjęć nie mam ale jak na pierwszy raz byłem z siebie dumny :). Teraz poćwiczyłem trochę więcej na drugim starszym aucie którym dojeżdżam do pracy i jak już mi się zachce to zabieram sie za poprawienie co się będzie dało poprawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.