Jump to content

Problem z docieraniem?


Recommended Posts

Witam ostatnio borykam się z problemem że jakiej bym nie używał pasty mam problem z dotarciem??

Tak mocno w skrócie. Czy użyje 3m na rotacji, kocha na Da lub zwykłego cleanera zawsze kończy to sie tak samo.

1e4e3b4f33982112gen.jpg

397bb158c0e432a8gen.jpg

Próbowałem już chyba na wszystkie możliwe sposoby, MF z krótkim włosiem z długim, gęste itd (troche tego mam) IPA, zmywacz silikonowy. Zawsze efekt jest taki sam. Dodam że przy sztucznym świetle jest to strasznie widać, na słońcu mniej no ale jednak... Nie wiem czy problem leży po stronie mojego wypracowania pasty czy może brudnych microfibr, ale przed tymi operacjami prałem je już w łapach z białym jeleniem i w akcie desperacji wrzuciłem już nawet mf do pralki gdzie za proszek robił mi biały jeleń a za płyn do płukania ocet :|

Rozkładam ręce, rok temu jak robiłem auto nie było żadnych problemów.

Link to comment
Share on other sites

To są CHYBA mikroryski od IPY. Użyj pasty typu Koch Antihologram albo jakiegoś cleanera pod powłoki i tylko dotrzyj pastę bez żadnego wymywania - efekt powinien być od razu.

 

U mnie jedynym sposobem na miękkie lakiery to zrobić finish i użyć mocnego wymywacza w celu uzyskania odpowiedzi czy wszystkie rysy usunąłem i czy nic nie przykryję ;) A potem używam albo Kocha Antilogorama, którego tylko docieram i kłądę na to wosk (trzyma się wzorowo), albo Prepa w przypadku powłok. I w żadnym wypadku nie używać PW/IPY/Erasera na ostatnim etapie

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Proponuję użycie, mikrofibry która ma pozamykane włókna - np. miikrofibra z Optimum lub dowolny inny producent.

Kolejna rzecz aby to była oryginalna IPA a nie rozrobiona - można zastosować Paint Prep + mikrofibra Optimum gwarantuje, że rys nie będzie.

To są mikrorysy z IPY - nie powstają z docierania pasty jak i ze zmywacza silikonowego. Miękki lakier i tyle. Pasta ani pady nie mają tutaj znaczenia. Chyba, że używasz past które mają silikon i podczas polerowania rysy zostają zaklejone.

Pasty optimum są bez jakichkolwiek dodatków silikononwych.

Link to comment
Share on other sites

  • Dystrybutor

Jak długo pracuję, jeszcze nie spotkałem się z tym aby zmywacz silikonowy rysował - jest tłusty. Ipa owczesm może rysować - nie tyle IPA co mikrofibra , szczególnie przy swojej rozrabianej IPIE. To nie zmywacz porysował tylko zeszła pasta w której był silikon takie moje zdanie, chyba że ta mikrofibra użyta do zmywacza była tak słabej jakości. Skoro ktoś używa pasty z 3M która ma dodatki silikonu nie dziwne ze po polerowaniu nie widzi rys, są zaklejone od pasty. Polecam Hyper Polish + Paint Prep + mikrofibra z zamkniętymi włoknami. Rozumię, że odtłuszczasz lakier pod wosk lub jakąś powłoke ?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście ze tak. Wcześniej nie miałem takich cyrkow bo już robiłem swoje auto z 2 lata temu. 3m używam jedynie do wycinania klaru po papierze wodnym. Tak to głównie jadę na menzerna. Mam jeszcze cleaner poorboys i po nim efekt ten sam. W weekend zobaczę jak będzie po samym koch.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

Zdjęcia mf wrzucę pod wieczór bo przez tapatalka za duże są :(

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.