Skocz do zawartości

Pasty polerskie Surf-Ace


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia ??

Ostatnio brałem kilka lakierów i taśm i z ciekawości zauważyłem,że mają właśnie pasty tego producenta... o dziwo gość powiedział mi,że są lepsze niż 3M czy nawet Scholl ...

 

Może ktoś coś o nich powiedzieć ??

surface_rapide_ultra_70005.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedna z najlepszych past polerskich profesjonalnych, używana właśnie głównie w zakładach lakierniczych.

Jest jeszcze OE Compound i Ultimate Glaze.

RU to akurat najmocniejsza z past w gamie Surf-ACE'a - jest to odpowiednik Fast Cut'a 3M i Farecli G3 - czyli najbardziej popularnych past na rynku.

Istotne zalety: pasta stosunkowo mało pyli i nie zawiera wypełniaczy.

Do amatorskich zastosowań w/g mnie wystarczą jednak zwykłe pasty Megsa, które to są dokładnie opisane na forum a do tego są tańsze.

Równie dobre są pasty np. Autoglyma i APP...a z doświadczenia dodam, że każdą profesjonalną pastą osiągniemy zamierzony efekt to tylko kwestia co komu bardziej podpasuje.

Ja tam jadę na Surf-ACE od roku i nie narzekam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luigi, jak jest z tym pyleniem? masz porównanie do FC i FC+? proszę o info, wciąż szukam;)

było mówić;p

Pylenie jest faktycznie znikome, SRP jest bardziej wkurzający:D Skuteczność wybitna, bardzo lubię tego rapida. W najbliższym czasie, mimo planów w postaci 105 i 205 mam zamiar kupić butlę litrową rapida, bo bardzo fajnie się z nim pracuję. Niestety do FC nie mogę porównać:( Może zagadaj z all4auto o jakąś próbkę czy coś? A jak nie, to jakoś do Ciebie się to dostarczy do zabawy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porównania z FC i nawet tego nie żałuję.

Od razu wskoczyłem z G3 na Surf-Ace'a, jakoś nie podoba mi się cenowa polityka 3M i celowo zignorowałem ich ofertę ( jedyna styczność to bardzo kiepski Imperial Hand Glaze-jeśli ktoś nie widział trudniejszego do spolerowania mleczka to polecam).

Jednak można wyciągnąć wnioski, że system polerski 3M jest o wiele bardziej dopracowany chociażby biorąc pod uwagę fakt że Surf-Ace dedykuje do swoich prac tylko 2 gąbki: biała do Rapida i OE oraz czarna do Ultimate'a i Ovation (wax).

U 3M do wyboru do koloru (dosłownie i w przenośni), ale ceny z kosmosu.

Jednak nie to jest ważne,

-istotne jest to że pasta Rapid daje doskonale radę, zapomniałem dodać kolejną małą wadę

-niestety strasznie zapycha oryginalnego białego pada (może dlatego że jest to 175 i stąd dodatkowe wrażenie utrudnionej pracy).

Ja jeszcze raz polecam jako alternatywę dla 3M - produkty Surf-Ace'a (dla zainteresowanych mogę podesłać cennik).

Dodam, że ceny są również mało rewelacyjne, za profesjonalne produkty trzeba jednak słono płacić.

Za to od 3M śmiało mogę polecić doskonałe karbowane gąbki (głównie przy dopieszczaniu auta), które produkuje wiele innych firm m.in. APP w o wiele niższych cenach.

Dodam jako ciekawostkę że wszystkie Smart Plusy (najsłynniejsza firma auto detailing'owa w Polsce) bazują na produktach APP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W jednym, ze sklepów z kosmetykami ,kupiłem ostatnio w niedużym opakowaniu wspomnianą pastę Surf-Ace, sprzedawca bardzo ją zachwalał a więc pomyslałem a zobaczymy...

Nie specjalnie miałem wybór a więc wziąłem żólty pad (od Temachem) i zacząłem walke z usuwaniem swirli ( lakier czerwony nie metalik).

Uwaga nr 1 - żółty pad się nie nadaje, ręka odpada a różnica niewielka, może inny pad daje lepsze efekty, jeśli ktoś wie to prosze o info (a może ja mam za mało cierpliwości)

2. jestem przekonany, że maszynowo mozna uzyskać super efekt ale trzeba mieć polerkę :ad:

Pewne jest, że pasta zawiera środki ścierne co jest wyczuwalne i prawie nie pozostawia białego proszku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwnie że ręcznie nie dałeś rady, ta pasta jest do użytku z maszną, ręcznie nie masz szans na rozbicie cząstek ściernych.

nie prawda, na opakowaniu jest info, że można nakładać ręcznie. Zresztą ja to długo robiłem(jesli mowa o surface repide ultra).

 

Uwaga nr 1 - żółty pad się nie nadaje, ręka odpada a różnica niewielka, może inny pad daje lepsze efekty, jeśli ktoś wie to prosze o info (a może ja mam za mało cierpliwości)

Ja pracowałem z żółtym padem i uważam, że efekt był zadowalający:) Jaką dokładnie pastę kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Mercedesowskim lakierze nie byłem w stanie tak jej wypracować żeby uzyskać porządny efekt.

No ale jak dla mnie to jest baardzo mocna pasta, a jednocześnie zostawia nie najgorsze wykończenie. Na pewno szybciej zbiera niż swirlx, a może nawet lepiej niż UC:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na naszym mini spocie pracowaliśmy na corrolli pawbora85 przy użyciu cutting pad +rapide ultra a na koniec finishing pad +3m jasny niebieski korek:) efekt o niebo lepszy niże po UC+swirlx;p

Paweł nawet stwierdził, że surface musi kupić, bo pracuje się dużo szybciej niż z UC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że nigdy nie pracowałem z produktami surface a znalazłem w garażu taką paste, mam pytanie czy warto tą paste stosować, jaka ze ścieralnością ???

Tak wygląda ta pasta:

20100523_004.jpg

 

Zdjęcie troche nie wyraźne, ale pisze na niej że jest odpowiednikiem Farceli G3

Mam wątpliwości co do orginalności produktu który posiadam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejv, Spokojnie, to jest oryginał:) All4auto sprzedawał takie małe pojemniczki i to jest dokładnie jego etykieta. Jest to prawdopodobnie rapide-ultra, bardzo skuteczna pasta. Szybko usuniesz nią niedoskonałości lakieru, a odpowiednio kończąc pracę jesteś wstanie osiągnąć. innymi słowy, na początku wcierasz mocno, a pod koniec coraz słabiej, siłą nacisku regulujesz niejako końcowy efekt.

Powtórzę, jest to mocna pasta, ale potrafi zostawić bardzo ładne wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Obudze mumie z 2010... :shock:

Tez mam Rapide Ultra. Facet w sklepie mi polecal zamiast starego Commandera....

Maszyne do polerowania nie posialdam. Wiec tu dodaje foto, jaki wtedy byl effekt po polerowaniu recznym. Dodaje, ze wtedy nic nie wiedzialem o detailingu.

surface-rapide_ultrazlsek.jpg

Za wiele sie nie dalo zrobic, i tak auto poszedl do lakiernika...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.