Jump to content

Usunięcie przytarcia na czarnym lakierze


dizel1982

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić Was o pomoc w usunięciu niewielkiego przytarcia na czarnym lakierze. Rysy nie są głęboki, raczej powiedział bym powierzchowna. Widać niestety w tym miejscu coś białego, nie wiem, czy to podkład. Chciałbym się tego pozbyć. Same przytarcie wygląda mniej więcej jak to na zdjęciu poniżej tylko jest mniejsze, zajmuje z 1/4 powierzchni tej rysy ze zdjęcia:

https://zapodaj.net/805cbafef554a.jpg.html

 

Czy są jakieś pasty polerskie które delikatnie rozpuszczają lakier w miejscu takiej rysy przez co rysa staje się niewidoczna?

Link to comment
Share on other sites

A te przetarcie o co było ? Bo na głębokie rysy to nie wygląda ,wiec myślę ze jest to do ogarnięcia .Trzeba potraktować papierem a później maszynowo wypolerować

 

Dodane po 48 sekundach:

Nie ma takich past co rozpuszczają lakier ...

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci że nawet nie wiem bo to jakaś parkingówka. Na pewno nie samochodem. Prawdopodobnie ktoś jakimiś zakupami czy czymś podobnym otarł. Myślcie że taki zestaw: papier wodny 2000, następnie 2500 a na końcu jakaś pasta polerska, mam chyba jeszcze niebieski korek od 3M zda egzamin? Oczywiście mogę spróbować tylko boję się żeby nie porysować lakieru tym papierem.

Link to comment
Share on other sites

Namocz papier przez kilkanaście minut i lakier szlifuj bardzo, bardzo delikatnie, prostymi ruchami, nie rób kółeczek. Zabrałbym się za to gradacją 2500, miejsce szlifowania oczywiście na bieżąco spryskujesz wodą. Zobacz na YT co to jest wet sanding.

Później pasta na maszynę lub ew. ręcznie, ale się wtedy namachasz.

Link to comment
Share on other sites

Używając papieru nie zrobisz większych rys od tych co masz . Tak jak kolega napisał stosuj dużo wody i porządnie namocz papier ... 3 M nie stosowałem . Ja osobiście bym użył Menzerny 400/2500/3800 i po kłopocie :) Kup sobie zestaw małych past to odświeżysz od razu sobie auto :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.