Skocz do zawartości

Usunięcie przytarcia na czarnym lakierze


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić Was o pomoc w usunięciu niewielkiego przytarcia na czarnym lakierze. Rysy nie są głęboki, raczej powiedział bym powierzchowna. Widać niestety w tym miejscu coś białego, nie wiem, czy to podkład. Chciałbym się tego pozbyć. Same przytarcie wygląda mniej więcej jak to na zdjęciu poniżej tylko jest mniejsze, zajmuje z 1/4 powierzchni tej rysy ze zdjęcia:

https://zapodaj.net/805cbafef554a.jpg.html

 

Czy są jakieś pasty polerskie które delikatnie rozpuszczają lakier w miejscu takiej rysy przez co rysa staje się niewidoczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te przetarcie o co było ? Bo na głębokie rysy to nie wygląda ,wiec myślę ze jest to do ogarnięcia .Trzeba potraktować papierem a później maszynowo wypolerować

 

Dodane po 48 sekundach:

Nie ma takich past co rozpuszczają lakier ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że nawet nie wiem bo to jakaś parkingówka. Na pewno nie samochodem. Prawdopodobnie ktoś jakimiś zakupami czy czymś podobnym otarł. Myślcie że taki zestaw: papier wodny 2000, następnie 2500 a na końcu jakaś pasta polerska, mam chyba jeszcze niebieski korek od 3M zda egzamin? Oczywiście mogę spróbować tylko boję się żeby nie porysować lakieru tym papierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namocz papier przez kilkanaście minut i lakier szlifuj bardzo, bardzo delikatnie, prostymi ruchami, nie rób kółeczek. Zabrałbym się za to gradacją 2500, miejsce szlifowania oczywiście na bieżąco spryskujesz wodą. Zobacz na YT co to jest wet sanding.

Później pasta na maszynę lub ew. ręcznie, ale się wtedy namachasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając papieru nie zrobisz większych rys od tych co masz . Tak jak kolega napisał stosuj dużo wody i porządnie namocz papier ... 3 M nie stosowałem . Ja osobiście bym użył Menzerny 400/2500/3800 i po kłopocie :) Kup sobie zestaw małych past to odświeżysz od razu sobie auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.