Skocz do zawartości

Menzerna czy Koch Chemie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

stanąłem przed dylematem, potrzebuję zrobić pełną korektę lakieru Opla Corsa żony oraz częściową swojego Pugota.

Corsa jest niemożliwie zajechana, pełno otarć, swirle, hologramy, do wyboru, do koloru. Auto na szczęście w oryginalnej powłoce lakierniczej, kolor AspenBlue a więc błekitny. Peugeot czarny Obsidian, nie ma głebszych rys, w sumie zarysowania eksploatacyjne, auto myte z zasadami sztuki, szczotki nie widziało.

 

Planuje zakup zestawu Menzerny HCC1100+MPCP2500+SF3500, gąbki mam Nat`owskie, dokupię jeszcze niebieską i żółtą, do tego mam jeszcze kilka innych, same finishowe, służyły do AIO. Dylemat jest taki, co wypadnie lepiej, w/w zestaw czy też system Koch`a,

 

Schleifpaste H7.01

Feinschleifpaste F5.01

Hochglanz-Antihologramm-Politur M2.01

?

 

Feinschleifpaste F5.01 wystepuje w opakowaniach 1l, jest to za dużo jak na moje potrzeby, więc czym ew.mógłbym ją zastąpić, IP2000, SF2500 czy FF3000 ?

 

Maszyna do Vander DA, mam też rotację K2, talerze 135 i 150

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Menzerne FG400 i Kocha antiholograma, powinno wystarczyć. Jak nie masz w planach jakiś projektów, korekt, polerowań to wg mnie obejdzie sie bez jakieś "środkowej" pasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pracowałem na Koch Chemie HEAVY CUT 8.2 mam teraz menzerne fg400 i jak dla mnie kochem mi sie lepiej pracuje, wykończenie na podobnym poziomie ale koch jak by ciut mocniejszy i na menzerze jak by szybciej cząsteczki mi się wypracowują przez co wiecej mi jej wchodzi. U mnie cena kocha podobna do ceny menzerny wiec następna butelka będzie kocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jaka jest różnica pomiędzy Koch H7.01 a Koch H8.02 ? z opisu są praktycznie takie same,oprócz tego że ta H8.02 jest bez silikonu.

Bo nie wiem czy brać jedną i drugą czy tylko H8.02 ?

Coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

:ad:

Na maszynie DA fajnie się pracuje Megsem 105 i padami z mikrofibry, spokojnie później wykończysz antihologramem.

 

18110545_1319193381469977_1268501382_n.jpg?oh=8980c3fb7d250efdb493d2edf09f5059&oe=58FECA5F

 

Tu Masz 105 + Lare Lite + pad fibry ?? Efekty nie to co chciałem uzyskać i chyba muszę użyć rotacji na futrze :ad::ad::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.