Skocz do zawartości

Czy mogę myć kwasem felgi w Mercedesie?


trzasku

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, to w jakim celu używać kwasu czy odrdzewiacza na nowe felgi i co każde mycie? :dontknow:

 

To jest jakiś mit.

 

Dobrze zabezpieczone/regularnie myte fele wystarczy umyć wodą z szamponem co mycie, a następnie co jakiś czas można by się pokusić o kwaśny środek, jeśli widać, że są zakamary co sie nie domyły.

 

Tylko i wyłącznie mając pewność, że rant jest pokryty lakierem bezbarwnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to w jakim celu używać kwasu czy odrdzewiacza na nowe felgi i co każde mycie? :dontknow:

 

To jest jakiś mit.

 

Dobrze zabezpieczone/regularnie myte fele wystarczy umyć wodą z szamponem co mycie, a następnie co jakiś czas można by się pokusić o kwaśny środek, jeśli widać, że są zakamary co sie nie domyły.

 

Tylko i wyłącznie mając pewność, że rant jest pokryty lakierem bezbarwnym.

Zależy co ile się myje autko, jakie robi przebiegi no i jakie ma klocki hamulcowe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem kolego.

Piszę o dobrze zabezpieczonych lub regularnie mytych felgach :)

Oczywiście jedno absolutnie nie wyklucza drugiego.

 

Proporcja jest prosta, im lepsze zabezpieczenie, tym bardziej liberalnie można podchodzić do mycia.

 

No i jak zwykle, zdarzają się auta jak starsze BMW na najtańszych klockach ATE (sam takie miałem :D ) i nawet tam, na kołach przednich bez żadnego zabezpieczenia szampon zmywał 3 tygodniowy nalot z przebiegu 1-2 tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie pozwolę się doczepić do tematu chcę odszczurzyć alufelgi mercedesa. Porządnie nie myte chyba nigdy (mają ok10lat) w ostatnim czasie zapuszczone doszczętnie felgi ze srebrnych mają kolor czarny świeża część zlezie aktywną pianą lecz zapieczony syf na pewno nie zostanie ruszony. Felgi są malowane jednak podsiadają przytarcia od krawężnika-brak lakieru nic więcej-dam je do malowania jak założę zimowe opony. Aby jakoś do tego czasu wyglądały chcę je potraktować valetpro blue gel.

 

W związku z tym czy blue gel nie "zje" mi felg w miejscu w którym nie ma lakieru?Aluminium przy kontakcie z tlenem utlenia tylko wierzchnia warstwę która staje się ochroną przed dalszym utlenianiem lecz czy w przypadku kwasów do mycia felg też to tak działa?

 

Odbarwienia aluminium akceptuje i tak będą piaskowane i malowane proszkowo a wszystko czyste choć podrapane wygada lepiej niż brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam dość mocno porysowane fele, a i w kilku miejscach odszedł lakier. Myłem ww adbl jak i krwawiącymi produktami i nic się nie dzpało. No może w tym miejscu gdzie nie ma lakieru aluminium trochę pociemniało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.