Skocz do zawartości

Co do matowej skóry?


efbiaye

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi w innych wątkach, stąd moje zapytanie tutaj.

 

Prośba o poradę czym czyścić i konserwować matową skórę. Niej jest to alcantara.

Pacjent to Range Rover. W przypadku samych foteli (skóra gładka) stosuję zestaw Gliptone'a GT11 + GT12 i jestem z niego zadowolony.

 

Niestety próby na matowej skórze pokazały że środki te nie nadają się zupełnie do tego typu skór. Odżywka pozostawia plamy i nie daje się skutecznie rozprowadzić, z cleanerem podobnie. Koniec końców, przecieram wilgotną szmatką + delikatnym roztworem APC bez żadnej dodatkowej konserwacji.

 

Dołączam dwa zdjęcia tapicerki, aby pokazać o jaki materiał chodzi.

 

$_57.jpg

2012-Land-Rover-Range-Rover-Evoque-interior-dashboard.jpg

 

Być może ktoś ma doświadczenie z podobnymi skórami i będzie coś w stanie poradzić. Z góry dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to jak typowy nobuk, który można spotkać na butach. Być może jest to jakaś specyficzna odmiana - niestety nie czuję się ekspertem w tej kwestii.

 

Sama powierzchnia ma komórkową fakturę (widoczną dość dobrze na zdjęciu) ale jest gładka, bez widocznych włosków. Jeśli miałbym przyrównać to do czegokolwiek to przypomina to w wyglądzie i dotyku korek.

 

Materiał przy tym bardzo dobrze chłonie wilgoć, na tyle dobrze, że skutecznie utrudnia to regularne rozprowadzenie czegokolwiek na większej powierzchni. Stąd pewnie dobrym rozwiązaniem byłby jakiś środek w sprayu.

 

Ze znalezionych opisów różnych środków w necie, wynika że w większości te przeznaczone do nobuku, nadają się również do innych skór matowych.

 

Niestety nie znalazłem żadnych polecanych konkretnych marek - stąd skierowałem moje zapytanie tutaj, bo być może ktoś coś może polecić.

Po prostu chciałbym uniknąć kupna kilku nie tanich w końcu środków, tylko na potrzeby testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.