Jump to content

Tenzi - Car Shine

aro_77
 Share

Recommended Posts

Opis produktu mówi "nabłyszczacz", a karta produktu i karta charakterystyki pokazują, że zawiera związki powierzchniowo czynne. Łącząc te fakty, ja bym ten produkt traktował jako coś w rodzaju quick detailera - usuwa drobne zabrudzenia i nadaje połysk.

UQD normalnie :)

Też mi to przeszło przez myśl ale obawiałem się formułować tak śmiałą tezę. :) To hasło mnie trochę zastanawia: Zabezpiecza lakier przed bieżącymi zanieczyszczeniami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. - taki trochę marketingowy bełkot. :D Przypuszczam, że skoro słowo klucz w całym opisie to "nabłyszcza" to produkt zawiera jakieś aminosilikony, które właśnie połysk dają.

• 3 years later...

Odgrzeję trochę temat, tak się stało, że Tenzi Car Shine pojawił się na mojej półce. Powiem że działa on bardzo fajnie, ładnie podbija kolor i przyjemnie pachnie :) Zastanawiam się tylko jaki może mieć wpływ na woski jego pH to 9. Myślicie że można go bezpiecznie stosować np. na Natty's Red ?

Powiem że działa on bardzo fajnie, ładnie podbija kolor i przyjemnie pachnie

Może miałem jakieś inne ,,car shine'' ale moje do wyglądu nic nie wnosiło ...

SzaKal, Może źle to ująłem, ale wiem jedno, Car shine ładnie nabłyszcza. Z tym, że ja dopiero zaczynam przygodę z detailingiem i możliwe, że nawet mała poprawa wyglądu wydaje mi się "znaczna" :)

• 2 years later...

Dzisiaj użyłem Car Shine i powiem tak, nabłyszczanie 3/10, za to łapanie kurzu 9/10. Nie mam za bardzo porównania z innymi QD ale ten wydaje się po prostu słaby. Nabłyszczanie jest znikome, lakier jest po nim szorstki i dość mocno łapie pyłki z powietrza. Nakładem psikiem i wcierałem MF. Wyjadę go do końca i więcej nie kupię.

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

Znajomy ma i stosuje a jak na niego to i tak duża forma zabezpieczenia lakieru,ponieważ miałem z tym produktem kontakt jedynie organoleptyczny nie mogę powiedzieć czy się sprawdza,pierwsze co rzuciło mi się w oczy to PH 9 także jako QD nie stosowałbym ponieważ może zeżreć wosk a nie go wspomóc.Jedyne co usłyszałem od znajomego to to że przy myciu "fajnie woda spływała".