Skocz do zawartości

Tenzi - Car Shine


aro_77

Rekomendowane odpowiedzi

Opis produktu mówi "nabłyszczacz", a karta produktu i karta charakterystyki pokazują, że zawiera związki powierzchniowo czynne. Łącząc te fakty, ja bym ten produkt traktował jako coś w rodzaju quick detailera - usuwa drobne zabrudzenia i nadaje połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UQD normalnie :)

Też mi to przeszło przez myśl ale obawiałem się formułować tak śmiałą tezę. :) To hasło mnie trochę zastanawia: Zabezpiecza lakier przed bieżącymi zanieczyszczeniami oraz zmiennymi warunkami atmosferycznymi. - taki trochę marketingowy bełkot. :D Przypuszczam, że skoro słowo klucz w całym opisie to "nabłyszcza" to produkt zawiera jakieś aminosilikony, które właśnie połysk dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję trochę temat, tak się stało, że Tenzi Car Shine pojawił się na mojej półce. Powiem że działa on bardzo fajnie, ładnie podbija kolor i przyjemnie pachnie :) Zastanawiam się tylko jaki może mieć wpływ na woski jego pH to 9. Myślicie że można go bezpiecznie stosować np. na Natty's Red ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzaKal, Może źle to ująłem, ale wiem jedno, Car shine ładnie nabłyszcza. Z tym, że ja dopiero zaczynam przygodę z detailingiem i możliwe, że nawet mała poprawa wyglądu wydaje mi się "znaczna" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzisiaj użyłem Car Shine i powiem tak, nabłyszczanie 3/10, za to łapanie kurzu 9/10. Nie mam za bardzo porównania z innymi QD ale ten wydaje się po prostu słaby. Nabłyszczanie jest znikome, lakier jest po nim szorstki i dość mocno łapie pyłki z powietrza. Nakładem psikiem i wcierałem MF. Wyjadę go do końca i więcej nie kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Znajomy ma i stosuje a jak na niego to i tak duża forma zabezpieczenia lakieru,ponieważ miałem z tym produktem kontakt jedynie organoleptyczny nie mogę powiedzieć czy się sprawdza,pierwsze co rzuciło mi się w oczy to PH 9 także jako QD nie stosowałbym ponieważ może zeżreć wosk a nie go wspomóc.Jedyne co usłyszałem od znajomego to to że przy myciu "fajnie woda spływała".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.