Skocz do zawartości

Optimum NO RINSE wash & wax


Fitte

Rekomendowane odpowiedzi

OPTIMUM NO RINSE WASH & WAX

OptimumNoRinseWashWa2.jpg

 

Opis ze strony producenta:

Seria produktów No Rinse sama w sobie jest wyjątkowa, ale Optimum No Rinse Wash & Wax jest klasą samą w sobie. Optimum No Rinse Wash & Wax jest kombinacją technologii polimerowej użytej w Optimum No Rinse Wash & Shine z opatentowaną powłoką ochronną, której używamy w Optimum Car Wax. Optimum No Rinse Wash & Wax jest na dzień dzisiejszy najbardziej zaawansowanym produktem do mycia samochodów, który wymaga jedynie jednego wiadra wody, by umyć cały samochód! Optimum No Rinse Wash & Wax nie wymaga spłukiwania ponieważ nie zawiera mydła, które należałoby usunąć z mytej powierzchni.

 

Dodanie wosk na bazie karnauby daje dodatkową ochronę przed promieniami UV. Ten unikatowy produkt zawiera polimery, które w trakcie mycia wiążą się z lakierem w celu jego ochrony przed zarysowaniami. W odróżnieniu od zwykłych szamponów użyte w naszym produkcie polimery oferują większą ochronę i śliskość, a po umyciu pozostawiają błyszczącą i gładką powierzchnię. Inną zaletą Optimum No Rinse Wash & Wax jest szybsze mycie auta, możliwość umycia i nawoskowania auta w tym samym czasie, czy mycie nawet w zimie we własnym garażu, bez konieczności odprowadzania do kanalizacji brudnej wody.

 

Wszystkie te zalety wystarczyły, by wielu ludzi na całym świecie przekonało się do korzystania z Optimum No Rinse Wash & Wax, oszczędzając tym samym miliony litrów wody rocznie!

 

Optimum No Rinse Wash & Wax dostępny jest w butelkach o poj. 236ml, 950ml oraz 3800ml.

O produkcie:

kolor: zielony

zapach: orbitki dla dzieci :D

konsystencja: wodnista

dozowanie: 30ml na 7L wody

 

Potrzebne rzeczy:

- wiaderko

- 7l wody najlepiej ciepłej (łatwiej zmiękcza brud oraz mocniej pachnie)

- gąbka lub rękawica z mikrofibry/wełny

- ręcznik najlepiej dwa

- opryskiwacz ale można pominąć ten etap w przypadku mniej zabrudzonego auta

 

Pacjent:

Jako, że szampon ma dodatek wosku poprosiłem kolegę o użyczenie samochodu na potrzeby umycia, z chęcią udostępnił mi auto do umycia. :D

Z tego co się dowiedziałem auto było ostatnio myte 3 tygodnie temu, woskowane rok jak więcej także tafla :song: . Miejscami lakierowane sprayem dlatego jest troche matowo.

 

Kilka zdjęć brudasa

2e3afe3c6465.jpg

 

58910136a101.jpg

 

13dc0462a1a6.jpg

 

7cfe9e5ea573.jpg

 

Przygotowanie oraz mycie

61f3ea838c42.jpg

 

Do wiaderka wlałem 30ml szamponu na 7L ciepłej wody

e216df9523c3.jpg

 

5b1cab78c5f8.jpg

 

Do opryskiwacza ciśnieniowego nalałem zawartość wiaderka jako prewash

270d40016413.jpg

 

Przystępujemy do mycia, na pierwszy rzut oprysk z opryskiwacza.

NO RINSE z oprysku zapobiega "szorowaniu" brudu po karoserii i ułatwia mycie :)

dccdc3f7e3a6.jpg

 

610184f9c70e.jpg

 

jako drugi mycie rękawicą, warto wyjść na elementy sąsiadujące

ab5a8087adc1.jpg

 

4801c70f2c35.jpg

 

a jako etap końcowy suszenie elementu ręcznikiem z mikrofibry

0954c20eb866.jpg

 

Tak się prezentuje element umyty

841543d9198b.jpg

 

Robimy tak z każdym panelem :)

d575c6da4d20.jpg

 

A tak się prezentuje całe auto po umyciu

d7c4870c966f.jpg

 

df4f0afb6290.jpg

 

36078b28f243.jpg

 

I jakieś tam kropelki z wosku, który jest w szamponie

d13dfb284007.jpg

 

bd835370100d.jpg

 

1e6bf46fe355.jpg

 

kropelki na szybie

f74b23e3d5e5.jpg

 

a tutaj po wieczornym deszczyku

589bf5e969ce.jpg

 

 

Podsumowanie:

Szampon świetnie pachnie orbitkami dla dzieci nawet podczas mycia. Główna zaletą tego szamponu jest małe zużycie wody, przygotowałem sobie 7L wody ale myślę, że w przypadku mniej zabrudzonego auta wystarczy mniej. Świetna inicjatywa dla osób, które nie posiadają dostępu do bieżącej wody np. pod blokiem, garażem. Kolega stwierdził, że auto lakier dostał trochę szajnu do wyglądu a to za sprawą dodatku wosku w szamponie. Kropelkowanie jakie jest każdy widzi ale trzeba mieć na uwadze, że to tylko szampon. Z tafli zaczęło coś kropelkować oraz pojawił się zrzut wody a to już jakiś plus .

 

Dla osób mających obawy czy takie mycie jest bezpieczne.

Trzeba mieć na względzie jak bardzo mamy brudne auto. W przypadku aut bardziej zabrudzonych najlepiej opłukać wcześniej auto (np. na myjni). Mycie szamponem NO RINSE ma to do siebie, że większość brudu zostaje w rękawicy a to za sprawą dodatku polimerów, które mają chronić lakier przed porysowaniem. Na swoim aucie mam lakier po korekcie a myłem już kilka razy tym sposobem i nie znalazłem nowych szkód w postaci rys czy hologramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.