Skocz do zawartości

Renault Laguna II -wnętrze, temat rozwojowy


-patrick-

Rekomendowane odpowiedzi

Ta schodząca farba z elementów deski to zmora tego modelu. Przerabiałem milion aut z tą samą deską i zawsze to samo. Farba odpada tragicznie, a każde czyszczenie tego elementu różnymi preparatami skutkuje złuszczaniem się farby z gumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. To samo na elementach plastikowych gdzie są przyciski od el. Szyb. Dramat ale jakoś to wszystko finalnie wyszło. Po wielu godzinach dzisiaj oficjalnie skończyłem. :D był właściciel porobić foty (auto na sprzedaz) i jest bardzo zadowolony a to dla mnie najważniejsze. Środek bardzo mu się podobał, tapicerka odzyskała kolory a całość wygląda bardzo dobrze. Foty wstawię jutro albo w piątek ponieważ wezmę sobie te po porobił kolega ;) a aktualnie auto stoi podpięte pod prostownik bo aku padło :-P

 

no nic, poszedłem zrobić kilka zdjęć żeby już mieć wszystko zrobione i zapomnieć o tym aucie, by móc zabrać się za kolejne.

auto ogólnie trafiło do mnie po tym, jak zostało odpalone po blisko 4 miesiącach stania pod blokiem, nie muszę dodawać, że pod drzewami.

wszystkie wnęki wyglądały jak te od bagażnika, do tego całość auta pokryta takim szorstkim i lepkim sokiem z drzew, niestety nie mam zdjęć całość przed myciem :/ dupa ze mnie ale na pewno w kolejnej relacji W&W na pewno się pojawią. kolejny pacjent już czeka. :)

p.s. sorry, że niektóre zdjęcia wątpliwej jakości, ale już światło nie to ;)

 

kp33oyve2lej.jpg

2pkfz0a7urr4.jpg

84u4yf09b6ry.jpg

 

no więc zabrałem się za mycie wnęk, w ruch poszedł nawet odkurzacz, później APC od SG w stężeniu 1:5, dół drzwi i zderzaki dodatkowo potraktowałem Tugą, następnie detale i pędzelek by później zabrać się za mycie szamponem od SG. Całość po osuszeniu potraktowałem QD1 od ADBL. Na szyby poszedł glass cleaner od ADBL a na elementy plastikowe NL od PB.

jqka4tlpc20o.jpg

g96lzx3f77da.jpg

e5anja8okd2k.jpg

5h0jg6n7xipz.jpg

15qxibusvjv1.jpg

og76hrpcp8ro.jpg

silnika nie dotykałem natomiast na podszybiu był taki burdel, że wypadało też zrobić porządek

kaluwc364ajw.jpg

wnęki

h6yyvrpq88yn.jpg

mr9vj0isa64w.jpg

ubnki89qe1gr.jpg

1s3frb1n12p5.jpg

szybki :D

hkp5czq4m06x.jpg

sy88k9u3vwfp.jpg

no i końcowy efekt wnętrza - (gumowe dywaniki na przodzie jeszcze się dopieszczają :P )

ffwzgcqo88cj.jpg

7492opfmspwq.jpg

ubnki89qe1gr.jpg

axb589kwsgth.jpg

d2tcobhjs32k.jpg

1hi2q0dhsz5i.jpg

oponki zrobię jak wyjadę na pozbruk, a jak wspomniałem, padł akumulator... :P

 

najbardziej się cieszę, pomimo tego, że auto i tak idzie na sprzedaż, to nie jest to kolejny "wyplakowany" szrot z wtartym brudem w fotele i świecącą deską tylko faktycznie wyczyszczone auto, które będzie jeszcze długo cieszyć oko.

 

wiele się nauczyłem robiąc ten samochód i wiem, że kolejne spokojnie zrobię 2-3 razy szybciej. podstawą jest dobra organizacja miejsca (tak, ogarnę te chwasty :P ) i zachowanie odpowiedniej kolejności podczas pracy nad autem.

:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.