Skocz do zawartości

Rupes LHR21 Mark II


lukasz1116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić w/w rupesa DA który ma mi służyć do wszystkiego czyli cięcia, nakladania cleanerów,politur, lepszego wykończenia itd. aktualnie posiadam rotację LARE LR 20. Moje pytanie jest takie czy przy cięciu będę zawiedziony czy raczej rupes będzie sobie lepiej radził z twardymi lakierami na vw czy bmw? Bo przy tych lakierach ostatnio nieźle się nameczylem.

I jeszcze jedno pytanie gdzie można kupić tą maszynę w dobrej cenie bo w ANB gdzie mam 6% rabatu nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lhr 21es owszem ruch obrotowy jest możliwy do zatrzymania, ale nie jest to jakieś niesamowicie częste ani upierdliwe. Natomiast w mark II zostało to podobno całkowicie zniwelowane poprzez m.in. zwiększenie mocy (tak twierdzą eksperci z Rupes). Osobiście nie miałem przyjemności pracować na mark II ale sam się rozglądam za tą maszyną i najtańsza jaką znalazłem to 2099zł na detailingshop.pl :)

No właśnie też słyszałem za łatwo się zatrzymuje ponoć wystarczy tylko lekko przekrzywic maszynę a ona już się zatrzymuje. Szkoda ze dystrybutorzy nie udostępniają taki ch maszyn do testów

Jak lekko maszyne przekrzywisz to się ruch obrotowy nie wstrzyma, chyba, że będziesz niesamowicie dociskał. Zatrzymywanie obrotów częściej przytrafia się na jakichś przetłoczeniach (nie mówię tu o wypukłościach tylko bardziej "wpukłościach" :D nie wiem jak to inaczej określić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zatrzymac? Mialem inne wrazenie. Pady rozlatuja sie chyba od skoku 21mm nawet ich wlasne..

Oczywiście da sie zatrzymać ale dużo rzadziej się to dzieje niż w starych rupesach ES :)

Moc silnika nie wzrosła bo dalej jest 900W ale chyba coś pozmieniali w przekładni.

Rozjatują sie pady każdej maści a te Rupesowe to już w ogóle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci jeszcze obejrzenie tego filmu bo okazuje się, że są to maszyny o różnych założeniach :)

Tylko weź pod uwagę to , że facet mówi o rupesie pierwszej gen., w drugiej ruch obrotowy poprawiono :)

Próbuję Ci namieszać w głowie, mam nadzieję, że mi wychodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rupesa 15 i prawie go nie używam jakos nie moge sie do niego przekonac jesli chodzi o siłę cięcia i do tego pady lecą w mgnieniu oka. Pracowałem też chwilke VRG i teraz wiem że z dwóch tych maszyn bez gadania wziąłbym VRG. Fakt jesli chodzi o komfort pracy tymi maszynami to go po prostu nie ma wibratory i tyle :D Rotacja to rotacja klasyka w naszej branży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Apropos Rupesa Mark I i II silniki są mocy 500w a nie 900 pracowałem na oby dwóch maszynach i powiem że Rupes lhr 21Mark II trudniej dużo się zatrzymuje nie wibruje aż tak i ciszej pracuje natomiast kupiłem sobie prywatnie 21 mark 2 i zastanawiam się czy jednak jej nie sprzedać i nie kupić krauss 21 bo on właśnie ma silnik o mocy 900w ale nie mam możliwości go wypróbować by mieć alternatywę którą maszynę wybrać może ktoś zna tą maszynę od strony pracy i może coś o niej powiedzieć? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie używam Rupesa Mark II (21mm) i generalnie na one stepy i na wykończenie jest idealny. Olałem pady z Rupesa i obecnie używam od Booskiego. Pady są całe, nic się nie dzieje z nimi złego. Jeśli chcesz zrobić ostre rżnencie to lepiej kup rotacje. Mniej sie nawkurzasz i praca pójdzie szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJeśli chcesz zrobić ostre rżnencie to lepiej kup rotacje. Mniej sie nawkurzasz i praca pójdzie szybciej.

 

Z tym sie nie zgodze. Przykład z dzisiaj z pracy, cięcie Audi A7. Lakier twardy jak beton. Tniemy we dwóch na tych samych wełnach. Jeden na rotacji flexa drugi na rupieciu 21 Mark II. Efekt taki ze rotacja robi po 5 przejazdów a rupes 3. Oboje zgodnie stwierdzamy ze rupes II na dobrej wełnie tnie bardzo dobrze.

 

Pracuje tymi maszynami codziennie i nie jest prawdą że nie nadają się one do cięcia. :acute::ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJeśli chcesz zrobić ostre rżnencie to lepiej kup rotacje. Mniej sie nawkurzasz i praca pójdzie szybciej.

 

Z tym sie nie zgodze. Przykład z dzisiaj z pracy, cięcie Audi A7. Lakier twardy jak beton. Tniemy we dwóch na tych samych wełnach. Jeden na rotacji flexa drugi na rupieciu 21 Mark II. Efekt taki ze rotacja robi po 5 przejazdów a rupes 3. Oboje zgodnie stwierdzamy ze rupes II na dobrej wełnie tnie bardzo dobrze.

 

Pracuje tymi maszynami codziennie i nie jest prawdą że nie nadają się one do cięcia. :acute::ad:

 

Sam zrobię test przy pierwszej lepszej okazji :) Mam futro z Flexi, więc zobaczymy co potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie , przymierzam się właśnie do zakupu maszyny polerskiej do pracy przy korektach lakierów , początkowo z 10 samochodow do obrobienia i po nowym roku mam nadzieje juz zawodowo sie tym zajac. Pracowalem w zakladzie lakierniczym przez pol roku i cos tam liznalem wiedzy z polerki, przygotowania elementu do lakierowania itp. Pracowalem tam na polerkach marki Rupes tylko starszych wersjach i bardzo milo wspominam prace z nia wiec wybor padl na RUPES LHR MARK 2 tylko zastanawiam sie jaki skok wybrac , zaznaczam ze bedzie to moja polerka do calego samochodu , przynajmniej narazie bo w planach mam tez rotacje ale to pozniej. Gdzies tez tu na forum czytalem ze welna i MF na rupesie mark 2 daje rade, tnie dobrze bo wiele osob pisze ze nie da sie DA dobrze ciac, a kwestia jest dobor pasty i pada. i zeby juz nie zakladac nowego tematu chcialbym zapytac was co sadzice o polaczeniu padow rupes z pastami itp firmy 3M . w jakims sklepie z kosmetykami polecali polaczenie past 3m z padami rupes . U mnie na zakladzie gdy pracowalem tez wlasnie stosowali pasty i pday rupesa oraz 3m. Czy pasty 3m dorownuja innym bardziej znanym producentom jak megs menza itp. Z góry dziękuje za pomoc koledzy ! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jeśli chodzi o maszynę, to ja bym wybrał Rupeska na skoku 21 i do tego Rupesa mini 15 mm. Jeśli chcesz się zajmować tym zawodowo, to nie oszczędzaj na maszynie, bo dobra maszyna jest podstawą. Co do past to każdemu coś innego leży. Kup sobie tubkę 500 ml i testuj. Mi osobiście podszedł Koch i Menzerna, ale to Tobie mają spasować pasty. Z padami jest podobnie.

 

Także kolego próbuj, eksperymentuj, bo technik polerowania jest tyle, co detailerów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz :good: prosze powiedzcie mi jeszcze czy tym rupesem 21 dam rade wypracowac te 10 furek zanim dokupie malego czy bedzie straszny problem przy mniejszych elementach bo chyba do rupesa 21 nie mozna zalozyc mniejszego talerza ( albo 125 chyba ze pomylilem z flexem )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.