Skocz do zawartości

Jak dbac o woła roboczego?


Zbysiuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Siedze na forum od kilku tygodni-dokładnie od kiedy doszedłem do wniosku ze zamiast dac kase lakiernikowi za polerowanie wole wydac ja na sprzet i nauczyc sie czegos nowego :D Miało byc tylko polerowanie ale kiedy zagladam do działu z Waszymi pracami wkrecam sie coraz bardziej a szafka z kosmetykami mam nadzieje ze bedzie sie rozrastała.

Troche mam ograniczony budzet ze wzgledu na remont w chałupie ale damy rade :good:

 

Zajmowac na poczatku bede sie dwoma autami.

 

Żonowóz Szybowiec

adae670b69a2300dmed.jpg

Cougar 99` Kupiony jako mechaniczny wrak. Teraz juz 5+ wiec bierzemy sie za lakier. Boki były malowane miejscowo. Dach, maska i klapa ori lakier i sa dosyc mocno wymeczone. Na nim troche cwicze i jestem miło zaskoczony efektami. Udało mi sie juz usunac np spore uszkodzenie-przetarcie z prawych drzwi :ad: Dla poczatkujacego taki wynik to powód do banana na gebie przez tydzień

 

Wół Roboczy-Taksówka

74a769172b822c06med.jpg

Lakier cały ori, blacha bez wgniot i wiekszych rys. Mysle ze z Wasza pomoca bedzie Szajning lajk a star :-]

 

Oba auta beda polerowane pastami Menzerna-FG500, SF2500, SF4000 plus oczywiscie pady, glinka.

Kupiłem taki zestaw zeby popróbowac jak sie zachowuja rózne scieralnosci, gabki itp

 

Czytajac forum jako poczatkujacy mozna troche zgłupiec od natłoku informacji. Wiadomo tez ze ile głów tyle opini.

Chce tez troche potestowac różnych kosmetyków, firm itp. Ostatnio zamówiłem:

 

- Poorboy's World Professional Polish Cleaner

- Poorboy's World White Diamond (dla forda)

- Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax (dla Passata)

kupowałem próbki wiec wiele nie strace a na własnej skórze przekonam sie co z czym sie je. Nastepne zakupy za tydzień :good:

 

Moze jednak mi doradzicie:

-jak dbac o auto po Polerce? Mieszkam w bloku i rzadko bede miał okazje na mycie reczne, a czesto musze auto odswieżyc np na myjni samoobsługowej. Moze jakis lepszy wosk czy doradzicie mi jak myc?

-jak nakładac wosk? Czarny pad? jaka ilosc? nakładac na pad czy na auto i padem rozprowadzac?

-jak wyzej apropo cleanera i WD. czarna gabka i ilosc tak jak pasty polerskiej?

-Czy na jasnym cougarze moge wypróbowac wosk pod ciemny lakier czy kupic osobny?

-Jak juz pisze to co mi doradzicie to plastików zewnetrznych?

Pozdrawiam :ad::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbysiuuu - jeśli nie masz możliwości przynajmniej raz w miesiącu umyć auta ręcznie ("zgodnie ze sztuką"), to (pomimo, że to sezon na woski naturalne) polecałbym Ci zakupić albo trwalszy, niż DJ wosk naturalny (coś, co poleży dłużej, niż miesiąc - np. BH Finis Wax, Zymol Carbon, AW Body Wax), albo hybrydę (np. ADS ArtDeKotsos Obsidian Wax, lub DJ SN Hybrid - choć u mnie zimą nie spełnił obietnic 4-6 m-cy trwałości), albo syntetyka (BF WD, Wolfgang DG, lub coś z Soft-a). Syntetyk możesz "ogrzać" posiadanym już DJ ;) Zawsze też możesz zabierać na myjkę (wieczorem, lub rano) zestaw do mycia ręcznego. Woski i sealanty nakładasz gąbkowym/piankowym aplikatorem do wosków (są czarne, żółte, zielone - zależnie od producenta) - aplikujesz go na aplikator, nie na lakier. Cleaner (o ile nie robisz tego maszynowo) nakładasz aplikatorem - najlepiej z MF, chociaż możesz też tricolorem. Cleaner, jak i wosk nakładasz w myśl zasady "mniej znaczy więcej", choć cleaner stosujesz nieco bardziej "na bogato", niż wosk. Na jasnym lakierze lepiej sprawdzi się syntetyk, niż wosk naturalny - da lepszy efekt optyczny. A do tworzyw zewnętrznych śmiało możesz (na początek) stosować Koch Nano Magic Plast Care (dobry i trwały produkt w dobrej cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauwazyłem ze nie sprecyzowałem jednego pytania. Wosk/ politure/ cleaner- to wszystko nakładac lepiej maszynowo czy recznie?

 

Troche juz mi sie robi lista zakupów nakreslona. Takie rarytasy jak Zymol Carbon niestety bede sobie darował ze wzgledu na cene.

Mozna powiedziec ze dopiero zaczynam cała przygode i nie jest to tania zabawa :kox: Sama polerka + menzerna troche szarpneła :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner szybciej i z lepszym efektem (choć mniej przyjemnie) można maszynowo, woski, sealanty, politury lepiej ręcznie, nie trzeba ich "wypracowywać" tylko nałożyć jak najcieńszą warstwę i ręcznie spolerować mikrofibrą z krótkim włosiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.