Jump to content

Time to Shine Crystal Nano Glass Cleaner


Gesiu_15

Recommended Posts

Witam. Dostałem Time to Shine Crystal Nano 500 Glass Cleaner na testy . Serdeczne dzięki poorboy za możliwość przetestowania Crystal Nano. Jest to pierwszy produkt od tego producenta .

 

Opis Producenta:

Time to Shine Crystal Nano 500ml Glass Cleaner

 

Płyn do czyszczenia szyb oparty o nanocząsteczki. Czyści i odtłuszcza powierzchnie szklane, szyby, lustra, tworzywa, ceramikę oraz emalie. Nie pozostawia smug. Łatwy w użyciu. Gotowy do użycia płyn do czyszczenia szyb w twoim aucie. Posiada neutralny zapach, nie zawiera amoniaku. Wydajny i łatwy w użyciu. Po zastosowaniu na szybach, tworzy lekki efekt hydrofobowy.Doskonale czyści i odtłuszcza.Nie pozostawia smug i zacieków.Może być rozcieńczany w stosunku 1:2 z czystą wodą.

 

Jak widać buteleczka dobrze się prezentuje , dostałem bez atomizera butelkę i musiałem poszukać innego atomizera. Sam płyn nie posiada zapachu .

 

DSC_0001.jpg

DSC_0002.jpg

 

Brudna szyba jakiś nalot , kropki .

 

DSC_0003.jpg

DSC_0004.jpg

DSC_0005.jpg

DSC_0006.jpg

 

Jedno psiknięcie z atomizera + mikrofibra do szyb i mamy czystą szybę .

 

DSC_0007.jpg

DSC_0008.jpg

DSC_0009.jpg

DSC_0010.jpg

DSC_0011.jpg

 

Z drugiej strony nakleiłem taśmę żeby pokazać jak Crystal Nano sobie radzi z brudem .

 

DSC_0012.jpg

DSC_0013.jpg

DSC_0014.jpg

 

Zrywamy taśmę i mamy 50/50.

 

DSC_0015.jpg

DSC_0016.jpg

DSC_0017.jpg

DSC_0018.jpg

DSC_0019.jpg

 

Przy okazji wyczyściłem przednią szybę od kierowcy.

 

DSC_0020.jpg

DSC_0021.jpg

DSC_0022.jpg

 

Podsumowanie:

Crystal Nano bardzo dobrze myje , nie pozostawia mazów , praca nim jest bardzo przyjemna (choć brakuje mi jakiegoś zapachu). Butelka produktów Time to Shine podoba mi się i jest bardzo dobrze wykonana. Produkt jest bardzo wydajny , jedno psiknęcie na szybę wystarczy na doczyszczenie szyby . Ogółem produkt godny polecenia :good: Dzięki poorboy jeszcze raz .

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za test :D . Crystal Nano możesz także rozcienczyc z wodą w stosunku 1:2 do 1:4.

 

Po wyczyszczeniu szyby , możesz na próbę zrosic ja wodą, będzie kropelkowac:)

 

W kwestii składu, produkt nie zawiera alkoholu oraz amoniaku.

Link to comment
Share on other sites

Po wyczyszczeniu szyby , możesz na próbę zrosic ja wodą, będzie kropelkowac:)

 

Dziś zobaczę czy będzie kropelkować :good: Nie rozcieńczałem bo nie miałem zbyt czasu wszystko szybko szybko :) Może następnym razem :)

Link to comment
Share on other sites

Po wyczyszczeniu szyby , możesz na próbę zrosic ja wodą, będzie kropelkowac:)

 

poorboy musiałem sprawdzić czy nie kłamiesz :D Miałeś rację kropelkuje , szacun :good:

 

DSC_0023.jpg

DSC_0024.jpg

DSC_0025.jpg

DSC_0026.jpg

DSC_0027.jpg

DSC_0028.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam na wstępnie chciałem podziękować za możliwość przeprowadzenia testu.

 

Niestety nie udało mi się wykonać za dużej ilości zdjęć.

 

Na początku dodam że na testy dostałem całą butelkę 500 ml. Pierwsze co zwróciło moją uwagę to brak atomizera.

Zapach hymm trudny do określenia ale chyba w tym przypadku jest to mniej ważne.

 

Starałem się jak mogłem żeby uchwycić brud znajdujący się na szybie:

 

530968ca3a04.jpg

 

Jedno psiknięcie szyba czysta: (to co widać na zdjęciu to rysy na szybie)

 

9b0b94abe491.jpg

 

Podsumowanie:

 

Produkt naprawdę godny polecenia. Zero problemów z doczyszczeniem powierzchni.

Jedyne do czego można się przyczepić to cena prawie 25 zł za 500 ml za płyn do mycia szyb ? Odpowiedź na to pytanie pozostawiam Wam.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze co zwróciło moją uwagę to brak atomizera.

Zapach hymm trudny do określenia ale chyba w tym przypadku jest to mniej ważne.

 

A myślałem że tylko ja dostałem butelkę bez atomizera :song: Zapachu to chyba ten płyn nie ma wogóle , pachnie jak normalny płyn do szyb :) Cena jak za 0,5 l spora ale płyn dobrze domywa to jest ten duży ++ :good: Kolejna rzecz płyn który dostaliśmy na testy to pełnowartościowy środek w ori butelce , zazwyczaj na testy dostaje się mała buteleczke że starczy na 1-2 testy i koniec :good:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Osobiście nie potwierdzam pozytywnych opini o tym produkcie jak poprzednicy. A skusiłem się na ten produkt bo szukałem czegoś dedykowanego jako zamiennik dla IPY rozrobionej z destyluchą 1:1 i zachęciły mnie pozytywne opinie w tym temacie.

 

Produkt ma parę plusów ale zdecydowanie przeciwieństw w mojej opinii jest więcej. Na plus butelka, rozpuszczanie ptasich kup i owadów z szyby.

 

Teraz minusy - mazanie występuje wszędzie (nie ważne czy szyby są zimne po nocy, czy mają temperaturę otoczenia w środku dnia, czy są rozgrzane od słońca) - przez powłokę hydrofobową którą ten płyn tworzy mycie szyb od środka to koszmar ( w szczególności szyba czołowa i tylna ) mazaje wszędzie gdzie się tylko spojrzy. (mazanie = ślad po przeschniętym, nieodparowanym płynie coś na wzór waterspotów na lakierze)

 

Testowałem różne mikrofibry - te z krótkim włosem, z długim, z średnim i "waflowe dedykowane do szyb" - zawsze jest to samo. Jedyny sposób na idealną klarowność szyby z tym płynem to przelecieć jedną fibrą szybę później wytrzeć drugą typu wafel pozostałe wyschnięte mazaje. Oczywiście mniejsze szybki - 1 psik, większe 2/3 psiki z atomizerka, większe zabrudzenia - psik bezpośrednio na nie.

 

Można zapomnieć o użyciu tego środka w słońcu - nawet przy niskiej temp zewnętrznej, wysycha tak szybko że zamiast czystej szyby można zobaczyć tylko mazaje które opisałem wyżej.

 

Kolejną rzeczą jest słabe domywanie przyschniętego letniego płynu do spryskiwaczy z zakamarków szyby czołowej - trzeba naprawdę mocno potrzeć fibrą takie miejsce z dużą ilością środka by się pozbyć pozostałości płynu. Używam koncentratu sonaxa w proporcjach które zaleca producent.

 

Wnioskując wszystkie moje problemy są przez to że ten płyn zostawia wspomnianą przez producenta powłokę hydrofobową i po prostu przysycha zamiast odparować tak jak robi to ipa+woda.

 

Ogólnie o płynie - pachnie podobnie do popularnego płynu do mycia szyb dla gospodyń domowych "Clin", ma fajną butelkę, delikatnie się pieni podczas aplikacji. Polecić mogę do codziennej nie wymagającej pielęgnacji szyb. Do wewnętrznej strony nie polecam stosować tego produktu. Produkt nie reaguje negatywnie z NW Autolandu/K2

 

Czy zakupiłbym kolejną butelkę tego produktu ? - Stanowczo nie.

Czy poleciłbym ten produkt innej osobie? - Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z tym produktem również nie.

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

[ref]Donik[/ref], po pierwsze płyn zostawiający powłokę hydrofobową nie nadaje się zbytnio do wnętrza, po drugie raczej żaden płyn który używałem nie usuwał łatwo waterspotów po twardej wodzie lub płynie do spryskiwaczy. Po trzecie do wnętrza nie obejdzie się bez AG Glass Polish... jedynie 2 płyny jakich w życiu używałem nie zostawiały mazów od wewnątrz - Allegrini i Mainz. Po czwarte od środka często szyba jest bardzo tłusta, zwłaszcza jak rzadko ją myjemy i nie uda się jej domyć za pierwszym razem. Po piąte i ostatnie - koncentrat Sonaxa rozrabiasz może i w dobrych proporcjach, ale jakiej wody używasz? Z kranu czy demineralizowanej? Jak to pierwsze to nic dziwnego, że zostają trudne do usunięcia zacieki...

 

I na koniec - używałem tego płynu w różnych warunkach pogodowych na zewnątrz i nie zauważyłem problemów. Ale może wynika to z faktu, że używam porządnych fibr waflowych od Microfiber Madness, a nie tanich szmat.

Link to comment
Share on other sites

[ref=#00aa00]krd[/ref], masz rację w zupełności . Sam użyłem prawie 0,5 l tego płynu w każdych warunkach i nie miałem jakiś mazów lub innych problemów .

 

Ale może wynika to z faktu, że używam porządnych fibr waflowych od Microfiber Madness, a nie tanich szmat.

 

Dokładnie musi być porządna fibra a nie badziew za grosze w markecie .

Link to comment
Share on other sites

1. Teraz to już wiem że to był błąd.

2. Nie chodzi mi o typowe waterspoty po twardej wodzie tylko o to ze ten płyn sam po sobie zostawia film/zaciek który wygląda jak waterspot na lakierze/szybie.

3. U mnie ipa wystarczająco się sprawdzała :good:

4. Szyby myję co tydzień bez względu czy jest utłuszczona czy siedzi na niej tylko kurz.

5. Używam demineralizowanej więc gdybym używał kranówki moje roszczenia wobec tego płynu byłyby bezpodstawne.

 

Do szyb na początek zakupiłem sobie LM Streak Buster - myślę że w sklepie u Nowickich "szmaty" mi nie wcisneli ;) Albo po prostu zbyt dużo oczekuję o tego produktu.

 

 

Ps. bądźcie obiektywni, specjalnie podkreśliłem że jest to moja opinia a wy już snujecie domysły że używam szmat w które można wytrzeć ręce w warsztacie albo tetry.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.