Skocz do zawartości

Maszyna Dual Action Krauss czy Lare


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem kolejnego DA nie chce za dużo wydawać tym razem więc chciałem sobie kupić DA z wymiennym talerzem na 75mm ( dedykowane nowy Lare czy Rupes ceny over 950 zł ), maszyna głównie służyła by mi do Finishowania małych elementów ( do tej pory przekładam cały czas talerze i staje się to uproczywe :wallbash: ) dlatego wpadłem na pomysł przełożenia talerza :D jednak jak już kupie 125mm to pasowało by żeby maszyna jakąś tam siłę cięcia jak to na DA też miała i tutaj mam rozkminę bo zastanawiam się nad LARE LD09-125 lub KRAUSS DB5800 Lare 9mm skok oraz 600W ? a Kraus 8mm skok i 900W, doradzi mi ktoś :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tej pory jakiej maszyny używasz z małym talerzem? Z tego co mówią, to po założeniu talerza 75 mm do Kraussa straszne wibracje powstają, a to jak powszechnie wiadomo powoduje oddzielanie się mięśni od kości. Nic fajnego. Ja mam Kraussa 5800, kupiłem nawet mały talerz, ale go nie zamontowałem. Cięcie w Kraussie było dla mnie za słabe, dlatego kupiłem rotację i robota ruszyła z kopyta. Więc proponuję Ci przekładać talerze, co nie jest takie łatwe na da w porównaniu z rotacją, ale oszczędzisz zdrowie. A zdrowszy będziesz mógł więcej pracować i uzbierasz brakujące dudki na dedykowaną rotację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tej pory jakiej maszyny używasz z małym talerzem? Z tego co mówią, to po założeniu talerza 75 mm do Kraussa straszne wibracje powstają, a to jak powszechnie wiadomo powoduje oddzielanie się mięśni od kości. Nic fajnego. Ja mam Kraussa 5800, kupiłem nawet mały talerz, ale go nie zamontowałem. Cięcie w Kraussie było dla mnie za słabe, dlatego kupiłem rotację i robota ruszyła z kopyta. Więc proponuję Ci przekładać talerze, co nie jest takie łatwe na da w porównaniu z rotacją, ale oszczędzisz zdrowie. A zdrowszy będziesz mógł więcej pracować i uzbierasz brakujące dudki na dedykowaną rotację.

Lare EPL61 przekładam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych maszynek która wychodzi z fabryki z talerzem 125mm jest pod niego wyważona i będzie wibrować przy wymianie bp... Z kolei dedykowane maszyny DA z fabrycznymi talerzami 75mm są kosztowne (Rupes mini prawie 1700zł, masakra). Tutaj ciężko będzie o kompromis.

Co do maszynek to z obu byłbyś zadowolony, ja miałem okazję sprawdzić małą Lare i szczerze mówiąc nie brakuje jej mocy, wiadomo jak się porządnie dociśnie to ruch obrotowy ustaje ale oscylacja dalej twardo walczy i pewnie musiałbyś się na niej położyć żeby w końcu stanęła. Widocznie ta elektroniczna stabilizacja coś tam działa jak należy. Nie oczekuj jednak że szybko i elegancko opierdzielisz sobie lakiery typu bmw, mercedes, bo na efekt trzeba poświęcić trochę przejazdów. Ale do finiszowania czemu nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj o kogoś takie połączenie, bo może być lipa. Będziesz mięśnie przyklejał do kości na butapren.

są wstrząsy bo przekładam do EPL 61 i za wygodna praca nie jest ale finish da się zrobić a używam to sporadycznie do trudnych zakamarków ( zderzak przód/tył/lusterka ) dlatego się zastanawiam czy jest sens dokładać 400 zł do dedykowanego Lare pod 75mm czy kupić Kraussa 125 na przekładkę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Maszyna LARE to bardzo dobry wybór. Każda maszyna dedykowana do talerza 125mm nie powinna być używana z talerzem 75mm. Nie wazne czy to LARE czy RUPES kazda bedzie wibrowac bo ma niewywazony mimosrod przeź co zużycie cżeści maszyny jest szybsze . Jeżeli ktoś potrzebuje maszyny wykończeniowe to powinien śmiało zainwestować w LARE. Polerki RUPESA są bardziej awaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troche odkopoe temat....zamierzam zakupic maszyne DA glównie do wykonczenia ale jak z biegiem czasu opanuje to delikatna korekte powinno sie udac zrobic....wacham sie pomiedzy lare ld09 a krauss db5800 bardziej w strone krauss i tu pytanie do was krauss jest mocniejszy od lare ale w opisach maszyn lare posiada wolny start stabilizacje obrotow itp ...a jak to wyglada tl w krauss????co myslicie ? I druga sprawa zamierzam jeszcze dokupic mniejsze bp wiem bedzie wibtowac ale spróbuje ?czy obie maszyny beda sie podobnie zachowywac czy moze lepiej wibrace bedzie znosic jedna z nich.... z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ma ktoś Lare 09 i wypowie się na jej temat? 100wkę tańsza, ładniejszy design, nieco lżejsza tylko 600W vs 900W, 9mm skok vs 8mm skok (wykorzystanie tylko i wyłącznie cleanery, pasty finiszowe np. megs 205)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam kraussa i jeśli chodzi o BP 75mm na niej to praca na dłuższa metę nie jest przyjemna, wibracje są, ale jeśli przyjdzie zrobić słupki, czy inny węższy element, który nie zajmuje dużo czasu to powinno być ok. Ja mam BP 75mm z flexipads.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref]Arkeolowy[/ref], testowałem małą Lare 09 na targach w Poznaniu kiedy wchodzili z maszynami pro. Przyjemna, leciutka maszynka której nie brak mocy ze względu na dobrą stabilizację obrotów. Przy dość mocnym docisku ruch obrotowy zwalnia i ustaje, ale oscylacja działa nawet jak się mocniej oparłem na niej, na prawdę nie czuć braku mocy. Dla mnie była bardzo OK, tyle że praca trwała trochę długo więc kupiłem LD12 jako szybciej tnącą a tak samo dobrze wykańczającą (ta ma tylko 500W a radzi sobie bez zarzutu). Do twoich zastosowań jednak będzie w sam raz.

Kup pan i będziesz pan zadowolony, zawsze 100 w kieszeni na pasty czy inne bibeloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe pytanko . Miałem duży dylemat czy kupić krauss db 5800s czy budżetowego vandera. Ostatnie dni byłem bardziej za vanderem z tego tez zakupiłem BP flexi 125 , ale w ostatniej chwili zdecydowałem sie i zakupiłem kraussa który ma już pad 125 i tu moje pytanie . Czy oryginalny pad jest dobrej jakości i nie ma potrzeby go zmieniać ( jeśli tak to chciał bym wymienić sobie ten od flexi na mniejszy 75 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.