Jump to content

Czym domyć oporny brud (zdjęcia) - proszę o pomoc.


Recommended Posts

Witam,

 

Proszę o radę jakim środkiem i w jaki sposób najlepiej poradzić sobie z brudem pokazanym na zdjęciach. Nie mam pojęcia w jaki sposób powstało to zabrudzenie, wydaje mi się, że raczej nie jest to smoła bo przy mocnym drapaniu paznokciem ma ochotę schodzić a ze smoła chyba nie byłoby to takie proste. Wygląda to jak błoto, ale jest znacznie bardziej oporne i myjnie bezdotykowe są bez najmniejszych szans. Nie chcę też na siłę niczym szorować w obawie o lakier. Bardzo proszę o rady.

543b161df8a04eb9med.jpg

 

037d700124689adcmed.jpg

 

793768582fbdfe05med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Umyj najpierw samochód a później wrzuć finalny efekt co z tego zostało.Wygląda to na zwykłe błoto

 

Dodane po 1 minucie 45 sekundach:

Jeżeli nie zejdzie to można dopiero gdybać nad jakimś prewashem czy apc

Link to comment
Share on other sites

Samochód na zdjęciu jest brudny, ale był już 3-4 razy myty na bezdotyku i mimo szczególnego traktowania tych zabrudzeń nic ich nie ruszyło, mycie zwykła rękawicą i szamponem, też jest bez szans :/

Link to comment
Share on other sites

Nie jechałeś czasem przez budowę lub gdzieś gdzie rozsypał się cement? Bo na to to wygląda.Miałem sam taki przypadek kiedyś że gościowi z paki spadł worek na ziemię a było po deszczy i podobnie tylko o wiele mniej miałem .prewash trixotrop dał rady ale tu jest więcej tego.Może prickbort to ruszy

Link to comment
Share on other sites

Też mi to wygląda na cement, miałem kiedyś zachlapany dół drzwi w starym Sharanie.. wtedy jeszcze to był czas "przed" zabawami w detailingi to nie pomyślałem, że są nawet środki do usuwania cementu itd.. co ja wtedy się nie nakombinowałem.. a i tak ledwo uratowałem lakier na drzwiach..

 

Poszukaj bo jak ktoś wyżej napisał, są środki które ruszają cement itd ale nie jest to Prick. ( to co na smołe tego raczej nie ruszy.. )

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to cement to chyba może być problem bo nie znalazłem środka do usuwania cementu używanego w detailingu. Jest TENZI BetoRast, ale służy do czyszczenia maszyn budowlanych i jest bardzo agresywny. Z drugiej strony ktoś pisał, że poradził sobie środkiem trixotrop, który służy właśnie m.in. do usuwania smoły, więc może ten prickbort da radę. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie proszę o pomoc.

 

Dodane po 5 godzinach 1 minucie 49 sekundach:

Słuchajcie jest postęp. W internecie znalazłem informacje,że cement można usunąć octem, spróbowałem i ocet nawet w minimalnym stopniu nie ruszył tego brudu. Wziąłem jednak zwykły rozpuszczalnik i okazało się, że zdecydowanie rozpuszcza on ten brud. Oczywiście polewając ściereczkę rozpuszczalnikiem i trąc zrobiłbym z lakieru masakrę. I tu znów proszę o radę, wiem, że rozpuszczalnik radzi sobie ze smołą, może więc, mimo, że zupełnie na to nie wygląda jednak jest to po prostu smoła, ewentualnie smoła zmieszana z piaskiem co daje taki efekt wizualny. Wobec tego jeśli rozpuszczalnik sobie z tym radzi prickbort tym bardziej powinien dać radę i to bez tarcia, prawda?

Link to comment
Share on other sites

mycie na bezdotyku nic nie daje..Mam czarne auto, ktore wystarczylo aby nie bylo myte miesiac i podroz na BEZDOTYKOWA myjnie mijal sie z celem. Auto bylo w porzadku poki bylo mokre, jak wyschlo wygladalo IDENTYCZNIE jak przed myciem.

 

Moim zdaniem porzadne mycie reczne i jakis wosk i zobaczysz jakie cuda zdziala. U mnie teraz auto wygladalo o wiele lepiej po takim zabiegu, a domycie auto na myjnei bezdotykowej juz w koncu ma sens.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

miałem podobne coś i pomogło:

Tenzi Car Stone-Skoncentrowany preparat w żelu do usuwania nalotów mineralnych, pyłów cementowych, wapiennych oraz plam pochodzenia nieorganicznego z karoserii samochodów, powstających w wyniku procesów produkcyjnych niektórych zakładów przemysłowych branży chemicznej lub budowlanej. Dodatkowo doskonale wybłyszcza mytą powierzchnię oraz podkreśla kontrast lakieru.
Link to comment
Share on other sites

Prickbort załatwił sprawę, co prawda musiałem nakładać go 3 razy, ale dał radę. Najprawdopodobniej miałem na karoserii smołę do której przykleił się piasek, dlatego po wyglądzie ciężko było stwierdzić co to jest.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.