Skocz do zawartości

DG Aquawax vs CG Pro Detailer po każdym myciu


matteo1309

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat po przeczytaniu chyba całego forum. Generalnie te 2 produkty tj DG Aquawax i CH Pro Detailer zebrały raczej najciekawsze opinie z tych w rozsądnej cenie.

Tak wiem, że z przeznaczenia nie są z tej samej ligi do końca, ale chce wybrać jeden. Generalnie jak czas pozwala to smaruje auto (czarny kolor) Natty's Red, mam jeszcze trochę Megsowego Ultimate Quik Wax, który aplikuje po myciu co tydzień i chce zastąpić go którymś ze "szprejów" powyższych na właśnie takie co tygodniowe wydobycie "WOW" lakieru po myciu.

 

Co do właściwości czyszczenia z np kurzu itp. kupiłem PB Spray & Wipe, więc skupiam się teraz tylko na efekcie wizualnym.

 

Nasuwają mi się dwa pytania:

 

1. Czy w ogóle jest sens ładować UQW, czy nawet teoretycznie po zakupie Aquawax co tydzień na lakier?

2. Który z zawodników z tematu wybrać? Nie chce narazie kupować kilka bo fundusze nie pozwalają na szaleństwo :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje ładny połysk, coś też przyciemnia i łatwo się nakłada. Co do "gładkości" lakieru to nie zwróciłem uwagi.

 

Chcę spróbować czegoś nowego, wybrałem 2 typy z tematu. Pytanie teraz, który będzie "lepszy" na pryskanie po myciu co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to mając w " podstawie na lakierze " PB Red stosował bym tylko CG Pro Detailer lub jakiś QD z dodatkiem carnauby . Daleko bym nie szukał tylko uderzył w produkty PoorBoy"s i kupił QD+ ( bardzo ładny zapach jagód ) lub QD od CG Pro detailer-a .

Aquawax od Duraglossa to bardzo fajny środek , wielce nie doceniony na forum przez ogólna niechęć do tej marki . ( sprawa Waxparadise i pyskówek co niektórych starych weteranów z nim - nieważne :/ ) . Ale moim zdaniem nie kładł bym syntetyka na wosk naturalny , zwłaszcza jak ktoś chce zachować ładne kropelki . Duragloss daje ładny połysk , banalny jest w stosowaniu , ale kropelki są średnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą kładłem na na goły, czerwony lakier aquawaxa - poezja, czerwień aż płynęła. Pro detailer mocno zasysa kurz z okolicy, może lepiej spróbować speed wipe`a - dużo mniej przyciąga, co było zmorą na granatowym lakierze. Na lakierze leżał carbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym maił wybór pomiedzy Pro detailerem a DG to bym brał bez wahania DG, Pro detailer mi sie gorzej polerował, na czarnym zostawały gdzie nie gdzie lekkie mazy (bardzo nie wielkie ale jednak) i przyciągał kurz gdzie w DG to nie występuje. Mozna pryskać po każdym myciu, żaden to problem kwestia ekonomii, jak ci nie szkoda produktu to pryskaj, jak dla mnie jednak po umyciu jak sie niczym nie prysnie to auto nie ma takiego wyglądu jak po zastosowaniu wosku czy QD. Jak nie przetestujesz samemu to nasze opinie nie wiele pomogą najlepiej samemu wybrać swoją metodę :) UQW daje plastikowy połysk, DG mocno przyciemnia i daje lepszą głębie, zależy co komu bardziej leży, do regularnego stosowania wez pod uwage megsa UQD bo na czarnym robi robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.