Jump to content

Jak to usunąć?


Recommended Posts

Witajcie,

 

nie mogę niczym usunąć tego osadu, nalotu. Próbowałem Nielsenem Non Acidic Aluminium Cleanerem, silnym APC, a największą nadzieję pokładałem w Citrus Tar and Glue Remover od ValetPRO ale niestety nie dał rady. Czy macie jakąś radę? I tak przy okazji zapytam czy jest coś silniejszego od Tar&Glue Removera, bo szczerze mówiąc to jakoś szału nie robi i wiele kropek po asfalcie zostawia...

 

20160425_184137.jpg

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować ADBL wheel warrior, albo poszukac na forum gdzies pisało - skleroza nie boli na szczęście jakis środek kwasowy, chyba do miesiaca czasu o tym było.. wiem że na znanym portalu idzie to kupić... Ale nazwy nie pamiętam..

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Racja, na pierwszy rzut oka wyglądało mi to bardziej na brud pod prick'a, ale jak doczytałem teraz, że nie użyłeś nic ala IronX to faktycznie bardziej to pod takie środki będzie osad, Michał dobrze prawi. DAĆ MU WÓDKI ;)

Link to comment
Share on other sites

masz racje że to raczej już mocno agresywne podejście, ale jeżeli kolega nie może tego od przodu doczyścić to już wyobrażam sobie co jest od wewnętrznej strony, a tam pewnie żeby to deironizerem ruszyć to trzeba by butle na kilka razy wylać... sytuacja była podobna u mnie, nie dało rady tego tańszymi środkami wyczyścić (TK pure blood, Meinz Oblivion, ADBL APC sprawdziłem, bo IronX oszczędzam do użytku na lakier) a Aluxem GT ładnie szybko poszło

Link to comment
Share on other sites

Kupiłem Prikborta, IronX Paste i Tenzi Alux. Jak wszystko przyjdzie to sprawdzę co zadziałała i napiszę :)

 

P.S.

Odziwo od środka takiego nalotu nie ma... Tylko na jednej feldze w jednym miejscu takie coś wystąpiło. Pozostałe felgi i 3/4 tej ze zdjęcia umyłem zgodnie ze sztuką i jest cacy :)

Link to comment
Share on other sites

Mi to tam nie wygląda na nalot z kloacków, raczej na "rdzę" jakoś pod lakierem czy zamiast lakieru. Czy tam jest mocno porowate?

 

Daj znać jak poszło

:good: mam/miałem takie samo coś na feldze w citroenie, dokładnie w tym samym miejscu. Lakier ma porowatą powierzchnie i brud z klocków włazi w nierówności.

U mnie pomogło: kwas --> fioletowa glinka ---> pasta do finishu żeby zlikwidować pozostałości po glince ----> wosk jak zalepisz te nierówności woskiem to potem nie powinno byc problemów z czyszczeniem. Generalnie problem jest do ogarnięcia bardziej przez mechaniczne usunięcie brudu z nierówności niż działanie chemią.

 

BTW popraw mnie jeśli się myle: to jest felga z przodu auta?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.