Skocz do zawartości

Jak to usunąć?


Resacro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

nie mogę niczym usunąć tego osadu, nalotu. Próbowałem Nielsenem Non Acidic Aluminium Cleanerem, silnym APC, a największą nadzieję pokładałem w Citrus Tar and Glue Remover od ValetPRO ale niestety nie dał rady. Czy macie jakąś radę? I tak przy okazji zapytam czy jest coś silniejszego od Tar&Glue Removera, bo szczerze mówiąc to jakoś szału nie robi i wiele kropek po asfalcie zostawia...

 

20160425_184137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować ADBL wheel warrior, albo poszukac na forum gdzies pisało - skleroza nie boli na szczęście jakis środek kwasowy, chyba do miesiaca czasu o tym było.. wiem że na znanym portalu idzie to kupić... Ale nazwy nie pamiętam..

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje że to raczej już mocno agresywne podejście, ale jeżeli kolega nie może tego od przodu doczyścić to już wyobrażam sobie co jest od wewnętrznej strony, a tam pewnie żeby to deironizerem ruszyć to trzeba by butle na kilka razy wylać... sytuacja była podobna u mnie, nie dało rady tego tańszymi środkami wyczyścić (TK pure blood, Meinz Oblivion, ADBL APC sprawdziłem, bo IronX oszczędzam do użytku na lakier) a Aluxem GT ładnie szybko poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Prikborta, IronX Paste i Tenzi Alux. Jak wszystko przyjdzie to sprawdzę co zadziałała i napiszę :)

 

P.S.

Odziwo od środka takiego nalotu nie ma... Tylko na jednej feldze w jednym miejscu takie coś wystąpiło. Pozostałe felgi i 3/4 tej ze zdjęcia umyłem zgodnie ze sztuką i jest cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to tam nie wygląda na nalot z kloacków, raczej na "rdzę" jakoś pod lakierem czy zamiast lakieru. Czy tam jest mocno porowate?

 

Daj znać jak poszło

:good: mam/miałem takie samo coś na feldze w citroenie, dokładnie w tym samym miejscu. Lakier ma porowatą powierzchnie i brud z klocków włazi w nierówności.

U mnie pomogło: kwas --> fioletowa glinka ---> pasta do finishu żeby zlikwidować pozostałości po glince ----> wosk jak zalepisz te nierówności woskiem to potem nie powinno byc problemów z czyszczeniem. Generalnie problem jest do ogarnięcia bardziej przez mechaniczne usunięcie brudu z nierówności niż działanie chemią.

 

BTW popraw mnie jeśli się myle: to jest felga z przodu auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.