Skocz do zawartości

Ocena zestawu do woskowania


benek107

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dłuższego czasu bawię się w kosmetykę samochodową i chciałem z niektórymi etapami przejść na kolejny poziom wtajemniczenia

 

A dokładnie o zabezpieczenie lakieru. Posiadam BMW E46 w ciemnym Bm'kowym granacie.

 

W tamtym roku pożyczyłem polerkę orbitalną chyba Flex od kolegi i zrobiłem mala korektę ale nie zabezpieczyłem tego niczym konkretnym, co w tym roku chciałbym zrobić porządnie.

 

Do tej pory po glinkowaniu zabezpieczałem lakier Shiny Garage Dramatic Gloss Sealant i póżniej po każdym myciu QD tez od SG.

 

W tym roku myślałem żeby zakupić coś lepszego do lakieru i to jest co wybrałem + niewidzialna wycieraczka

 

chciałem taki zestaw żeby mógł go użyć z polerką i bez:

 

Shiny Garage Paint Cleaner + 250ml

Meguiar's Ultimate Polish

+ wosk tu jeszcze się nie zdecydowałem. Może coś z Soft99?

 

Do okien:

Czy samo glinkowanie szyby wystarczy czy jednak dokupić cleaner? Nielsen Glass Cream

Rain-X Rain Repellent

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Chcesz mieć efekt wow kup Prima Amigo cleaner i do tego jakiś wosk w sumie obojętnie jaki i tak większą robotę zrobi cleaner a wosk będzie wisienką na torcie

Jeśli chodzi o szyby to wyglinkuj odtłuść i nakładaj rainx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję zakupić pod wosk ultimate polish, bo ma dobre opinie. Ale co do Soft99 to proponuję coś innego - cieżki w nakładaniu i trzeba bardzo uważać na plastiki. Ostatnio miałem okazję przetestować kilka marek ( w tym właśnie soft99) i naturalny wosk lusso oro mnie zachwycił. Jest łatwy w nakładaniu, przyjemnie się dociera i efekt końcowy zaskakuje;) a cena nie powala. A jak ktoś ma większy budżet to polecam zymola dedykowanego do porsche, rewelacja;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.