Skocz do zawartości

Pakiet letni


Gość zetrix666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, stoję przed dylematem zakupu środków do pielęgnacji autka. Jako iż jestem początkujący (używałem środków wyłącznie sonaxa) zwracam się o radę.

Który zestaw wybrać :

DC Step 1, 2, 3

 

Czy:

Ultimate Compound

Dc Step 2

Colli #476

Oczywiście gąbeczki i mikrofibry także, glinkowanie obowiązkowe :D

a może coś innego ?

 

Autko, którym się będę zajmował to Mondeo MK3 Czarna Perła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colli #476

 

Na lato bym sobie odpuścił - jest świetnym woskiem ale w sezonie aż takie długotrwałe właściwości ochronne nie są potrzebne. Za niższą cenę możesz zakupić Natty Paste Blue/Red i wtedy zamiast DC2 zastosować Black Hole który może dać ciekawe efekty na Twoim lakierze.

Za kasę jaką zaoszczędzisz możesz sobie dokupić jakiś quick detailer - obecnie używam Spray & Gloss Poorboya i jestem bardzo zadowolony.

 

Ps: Temat raczej powinien się znaleźć w "szukam pomocy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem ale co do Black Hole to jeszcze mam inne autko zabawy o kolorze szary sassi dlatego zdecydowałem się na Dc Step 2

 

P.S Wiadomo, też nie chciałbym mieć wystawkę kosmetyków do auta (budżet) więc włączyłem w zestaw Colli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Wiem wiem ale co do Black Hole to jeszcze mam inne autko zabawy o kolorze szary sassi dlatego zdecydowałem się na Dc Step 2

 

BH wyjdzie równie dobrze na szarym,a ma tą przewage nad DC2 że posiada wypełniacze które pomogą Ci zamaskować część rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetrix666, a ja na lato z czystem sumieniem moge polecic Ci Meguiars NXT2.0

 

Wosk starcza spokojnie na 6-8 tygodni co w okresie wiosenno - jesiennym jest moim zdaniem absolutnie wystarczajace. NXT2.0 bardzo latwo sie naklada i poleruje a w polaczeniu z DC2 ladnie sciemni lakier (zwlaszcza na czarnej perle bedzie to widac) i da Ci super polysk. Masz rowniez sporo opcji jesli chodzi o wybor produktu do utrzymania powloki miedzy woskowaniem: swietny Ulimate Quik Detailer, Ulimate Quik Wax (tego jeszcze nie probowalem) i tez fajny, choc troche niedoceniany NXT Spray Wax

 

Z drugiej strony Natty Paste Blue/Red i Black Hole tez powinien byc super - mam nadzieje, ze w tym roku przetestuje te opcje jako alternatywe dla NXT2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie mysle nad takim kompletem :

Meguiar's Ultimate Compound

Meguiar's Deep Crystal Step 2 Polish

Poorboy's Natty's Paste Wax Red - edycja limitowana, "wet look"

Meguiar's Gold Class Car Wash Shampoo & Conditioner

Meguiar's Soft Foam Applicator Pad (2-pack)

 

Jeszcze jakaś glineczka oraz mikrofibra ale to jest oczywiste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboy's Natty's Paste Wax Red - edycja limitowana, "wet look" - czy ten wosk nadaje się do każdego koloru lakieru ?
Tak
jak jest z jego trwałością.
Mysle, ze normalnie, czyli srednio 6-8 tygodni z zaleznosci od czynnikow, ktore dyskutowalismy w oddzielnym watku na forum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.