Skocz do zawartości

BMW E46 328i


Gość domi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę pokazać swój efekt pracy po 2-dwu dniowej zabawie z autem, czas pracy ok 10 godz. Postanowiłem się przyłożyć do korekty lakieru sam, iż pewnego czasu powierzyłem to fachowcowi, ale byłem bardzo zawiedziony. Do korekty użyłem 3M FAST CUT PLUS na średniej gąbce i ULTRAFINA na miękij gąbce, a na to wosk 2x Collinite 476 chyba na tą aure to dobry pomysł bo miał iść NXT2.0. Korekta na poziomie 99% zostało kilka rys i swirlsów :) od wycierania Ultrafiny (jakoś tak się ukazały) Pogoda dzisiaj nie zachecająca na wyjazd z garażu (opady śniegu)dlatego tylko takie fotki. Auto jeszcze nie doczyszczone dokładnie listwy, plastiki, itd. ponieważ po doczyszczeniu aparat odmówił (bateria), a zdjęcia robione za dnia.Zapraszam do oglądania i krytykę pamiętając iż jest to praca amatorska.

 

dsc01330p.th.jpg

dsc01335z.th.jpg

dsc01444d.th.jpg

dsc01470f.th.jpg

dsc01444r.th.jpg

dsc01425s.th.jpg

dsc01421z.th.jpg

dsc01471r.th.jpg

dsc01418.th.jpg

dsc01419s.th.jpg

dsc01415k.th.jpg

dsc01412nc.th.jpg

dsc01434.th.jpg

dsc01396f.th.jpg

dsc01387mr.th.jpg

dsc01408s.th.jpg

dsc01438.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier w fatalnym stanie ale wyszło Ci to piękniusio! A żadnego cleanera przed woskiem nie użyłeś?

PS: ładny garaż i halogenik ;)

dzieki za miły komentarz

cleaner mam tylko DC1 ,ale poszedł tylko na klape bagażnika iż od wcierania padem zauważyłem dodatkowe swillrsy i odstąpiłem od tej czynności a przed było idealnie, wie przy okazji sprawdze jak sie trzyma wosk z a bez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi, a ja Ci napiszę mniej miło, ale może za to konstruktywnie. jeśli po ultrafina użyłeś cleanera i pokazały się ryski, to jest na 99% pewne, że cleaner usunął wypełniacze zawarte w 3M Ultrafine. zła wiadomość jest taka, że jak zejdzie colli(co bez cleanera nastąpi za nie dłużej niż 1,5 miesiąca) to okaże się, że zostało sporo hologramów po FC+, które fillery z UF zamaskowały. Druga zła wiadomość jest taka, że pewnie się wtedy wściekniesz. chyba, że jesteś pewien, że swirle tworzyło nakładanie DC1??? moim zdaniem, użycie cleanera, tylko uwidoczniło nie do końca usunięte defekty. Moja rada - użyj przed/zamiast Ultrafine pasty 3M z żółtym korkiem.

 

p.s. zapomniałem zapytać - "średnia gąbka" na której używałeś FC+ to która?

 

[ Dodano: 20 Luty 2010, 23:27 ]

ale żeby nie było, że cham jestem - na tych zdjęciach masz kilka wypasionych odbić, serio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Moja rada - użyj przed/zamiast Ultrafine pasty 3M z żółtym korkiem.

 

To ultrafina ma wypelniacze ?? Julian prosze rozwin ta kwestie, bo szczerze mowiac przymierzalem sie do zakupu zestawu FC+ oraz Ultrafina SE wlasnie . A w czym pasta z zoltym korkiem rozni sie od ultrafiny ??

 

Co do polerki - jak dla mnie jest pieknie. Czarne auta swiezo po polerce wygladaja bez dwoch zdan najlepiej ! :) Jaka maszyna pracowales i na jakich obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do julian

 

cenie to co napisałeś bo wiem że znasz sie na tym.

to że ultrafina zawiera wypełniacze to wiem, poruszane to było na forum ale ma też właściwości ścierne dlatego nakładałem ja i przejezdzałem 3-4 razy na docisku a potem żeby wykończyć leciutko. FC+ zrobiłem pierwsze bagażnik i niebyło na nim tych swirlsów tylko małe hologramy, sam byłem w szoku, że az tak dobrze mi to wyszło. na to ultrafine i było ok dla sprawdzenia czy to nie są stare swirlsy wycierałem mikrofibra rychami posuwistymi i one zostawały wtedy i tak stwierdziłem że to sa świeze. mam głęboką nadzieje że hologramy po FC+ zostały usuniete jeśli nie to jak pogoda się zmieni za miesiąc to i tak mam w planach zakupienie wosku naturalnego i cleanera więc tak bardzo mi na wosku nie zalezy.

 

 

 

 

p.s. zapomniałem zapytać - "średnia gąbka" na której używałeś FC+ to która?

gąbki nie były to dedykowane 3M w (sklepie nie mieli)

 

[ Dodano: 20 Luty 2010, 23:27 ]

ale żeby nie było, że cham jestem - na tych zdjęciach masz kilka wypasionych odbić, serio!

Czytam to forum intensywnie, ale nie biore udziału w debatach. Staram się pozyskiwac wiedze a jeśli chodzi o polerke to na tym forum jej nabyłem, i jeszcze kilka trików też np; jak robić fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi, a, to nie do końca załapałem o co Ci chodziło. problemem były w takim razie nowo powstające ryski przy samym docieraniu, tak? to się niestety zdarza, dlatego ja na wytarcie pasty mam zawsze kilka szmatek, a też staram się nie docierać na siłę - wolę umyć auto i taką metodą wszystkiego się pozbyć.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domi, a, to nie do końca załapałem o co Ci chodziło. problemem były w takim razie nowo powstające ryski przy samym docieraniu, tak? to się niestety zdarza, dlatego ja na wytarcie pasty mam zawsze kilka szmatek, a też staram się nie docierać na siłę - wolę umyć auto i taką metodą wszystkiego się pozbyć.

pozdro!

tak oto mi chodziło ze powstawały nowe, też chciałem myć ale pogoda była nie sprzyjająca myciu, po FC+ oczywiście umyłem dokładnie auto ciepła wodą i oglądałem je dokładnie czy by coś nie poprawić,ale było ok pod ultrafine

 

[ Dodano: 21 Luty 2010, 10:56 ]

Efekt świetny, gratuluje

Możesz napisać jakiej maszyny używałeś do korekcji lakieru?

polerka z allegro BASS POL (coś takiego chyba)

 

obroty

FC+ trzeci bieg max 3,5

Ultrafina czwarty bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to się podoba,amatorska robota z tak dobrymi i ładnymi efektami. :)

Pasowałyby jeszcze zdjęcia z odbiciem światła z lampy na lakierze,dla oddania tej 99% procentowej korekcji. ;)

No i "pozazdrościć" garażyku i autka. ;)

E 46 ... :good::oops: yhh....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.