Skocz do zawartości

Honda Integra Type R 2001


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez dłuższy czas nic nie wrzucałem ,a coś tam na dysku się uzbierało ;)

 

 

Przedstawiam króciutką relacje z valetingu Hondy Integry DC5 2001 . Praca zajęła mi jakieś 12 - 14 godzin . W zasadzie robota jak i relacja d..y nie urywa , ale postanowiłem pokazać bardziej ze względu na samo auto. Co do wersji to pewności nie mam , czy jest to oryginalny type R ;)

 

 

Użyte środki :

 

Mycie / dekontaminacja

Szampon -Presta Suds car wash

Piana -Zeus Unique

Deironizer - Mainz / Tuga

Tar Remover -Vasco prewash / Hades Unique

Środek do opon - Truck Unique 1:10

Glinka- Soft 99

Suszenie - fluffy / kompresor 50 l

 

 

 

Lakier

Antihologram / Czerwony NAT / Makita

Silicone remover Koch / Ipa 1:1

 

LSP - PNS Sonax / Speed Wipe

Szyby - CGP/ IPA/ G5

 

 

Dresingi :

Plastiki -Aphrodite Unique

Opony - Reflect Auto Care

 

Felgi

Sonax Wheel Sealant

 

Szyby

Gtechniq G5

 

Wydech :

Gtechinq M1

 

Wnętrze

APC - Dionysus Unique 1:20

Pranie - Nielsen Nap Extra / Nielesn Low Foam / Numatic CTD 2 570

Dressingi - Hestia Unique

Szyby - Helios Unique

 

 

Ogólnie auto nie wyglądało najgorzej , w zasadzie ciężko mi było stwierdzić czego mogę się spodziewać na końcu .

 

 

k5xzq5.jpg

SV5iWL.jpg

PPhzxL.jpg

DyahfQ.jpg

gZbvzL.jpg

JasL4Y.jpg

qW3osq.jpg

FhNshi.jpg

Ptft6J.jpg

 

 

 

 

 

Na pierwszy rzut szybkie przepłukanie samą wodą , następnie piana pędzelkowanie detali , mycie , suszenie

 

 

 

 

 

 

afjYkJ.jpg

VYusUx.jpg

wzPWpa.jpg

yudMBr.jpg

or9KjF.jpg

 

 

 

Po wysuszeniu na lakier poleciał Vasco prewash , po kilkunastu minutach poprawiłem hadesem, (w między czasie wymontowałem siedzenia ) po kolejnych kilku minutach płukanie myjką , piana, płukanie , szybkie obsuszenie , Mainz Apocalypse na lakier i kola , pędzelkowanie kół , ( w tym samym czasie glinka już moczyła się w ciepłej wodzie ) , następnie glinkowanie do lepszej lubrykacji użylem tugi na już od dawna pracującego Mainza . Po szybkim spłukaniu , umyciu obsuszeniu , auto wtoczyłem do garażu. Dokładne suszenie za pomocą kompresora i świeżego flufiego .

 

 

1xXWUW.jpg

sDPH9k.jpg

2rPdW9.jpg

sTthR2.jpg

BIiLMQ.jpg

LjsTgF.jpg

Hj641u.jpg

Heitkb.jpg

yP8cmE.jpg

fr8YNb.jpg

IhtSzg.jpg

v8VZoC.jpg

Tpt5Qw.jpg

 

 

Pomijając utlenienie i hologramy stan ogólny bdb ,wręcz mógłbym powiedzieć idealny . W tym przypadku kombinacja antihologram/ czerwony NAT i rotacja okazały się dobrym wyborem , holosy i oksydacja zeszły bez problemu , coś tam oczywiście zostało , co prawda nie dużo większym wysiłkiem lakier można było wyprowadzić na ideał ale nie takie były założenia i w dostępnych ramach czasowych w zasadzie niewykonalne ;) ,

 

 

 

p7IOee.jpg

IZLrdg.jpg

6j5UIU.jpg

yoBvJ8.jpg

jlptDk.jpg

tiAdbx.jpg

 

 

Przy użytej kombinacji nie występowało żadne pylenie ,więc obyło się bez mycia . Lakier przetarłem 3 razy kochem , a na koniec IPA . Następnie zająłem się wnętrzem , niestety fotek jak na lekarstwo , zresztą i tak szałowych pięćdziesiątek by nie było . Największą trudność sprawiło pranie foteli ze względu na kształt .

 

 

 

nCiFEN.jpg

oSoybl.jpg

shLEPI.jpg

IheDnv.jpg

NcsJiF.jpg

3v1DiB.jpg

FZcNdy.jpg

e1jFst.jpg

d4tfZV.jpg

sJtary.jpg

aRyMMJ.jpg

slCTJR.jpg

 

 

 

Na koniec zabezpieczyłem lakier Sonaxem , dresingi ,szyby itd . po kilku godzinach przetarłem speed wipem. Niestety zdjęcia po tylko w garażu, gdyż cały dzień lało jak z cebra :zly:

 

 

3k6rBt.jpg

xgJ3RG.jpg

Mh0nAP.jpg

hEFAwn.jpg

0G43x2.jpg

4HljSp.jpg

1wc4Hb.jpg

XQ7Gyh.jpg

MVREyH.jpg

gZD3AV.jpg

51YAOy.jpg

bWuQ4O.jpg

 

 

Dziękuję za uwagę .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Fajna relacja :good: .

Jak oceniasz Aphrodite, właśnie szukam czegoś do plastików (zderzaków, lusterek itp) o zastanawiam się czy wziąć unique czy kocha?

Ogólnie widzę że sporo używasz unique, które jest dziwnie mało popularne na forum. Sam mam trochę chemii tej marki i jestem, poza hadesem jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja :good: .

Jak oceniasz Aphrodite, właśnie szukam czegoś do plastików (zderzaków, lusterek itp) o zastanawiam się czy wziąć unique czy kocha?

Ogólnie widzę że sporo używasz unique, które jest dziwnie mało popularne na forum. Sam mam trochę chemii tej marki i jestem, poza hadesem jestem zadowolony.

 

 

Mi Aphrodite odpowiada , świeżo nałożony fajnie przyciemnia uszczelki i plastiki , niestety nic nie mogę powiedzieć o trwałości ,gdyż moje auto żadko kiedy widzi dressing :kox: . Mając do wyboru dressing Kocha i Aphrodite w koszyku zawsze ląduje Aphrodite :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.