Skocz do zawartości

Kolorowa meganka ;/


piotrek305

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono Użytkowników Forum. Piszę tutaj ponieważ mam problem z moim samochodem. Chciałbym zrobić porządek ze swoją meganką na wiosne. Czyszczę i poleruje ją wyłącznie amatorsko natomiast na wiosnę jakoś profesjonalnie, korzystając z usług fachowców zniwelować różnice w kolorach poszczególnych elementów samochodu. Poprzedni właściciel miał kilka stłuczek i lakier na poszczególnych elementach trochę się różni. Chętnie bym to poprawił. Moje pytanie: czy da sie w ogóle coś takiego zrobić ? czy ktoś z okolic Wawy i Wawy z forum podjął by się takiego tematu ? prześle linki do zdjęć jednak na tych aż takiej różnicy nie widać.. jeżeli będzie trzeba prześle inne.. pozdrawiam..

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca8 ... cb4d7.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e78 ... 64b46.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb1 ... 55989.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e53 ... a1dad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanar, to jest czerwony akryl ;) Być może ze lakier ori wyblakł ,a malowane jeszcze są dość świeże. Spróbować można ,aczkolwiek już na zdjęciu widzę ze przedni błotnik jest ciemniejszy...:( i tu raczej będzie ciężko.

piotrek305, na pewno będzie lepiej po porządnej korekcji, bądź dobrej myśli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha rozumiem.. bardziej zależało mi na zbliżeniu odcienieni poszczególnych elementów.. bo idealnie to na pewno sie nie da.. trzeba by było malować cały samochód a koszty takiej operacji są zbyt wysokie.. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no generalnie myślę, że z takim lakierem można sporo zrobić. te różnice kolorów wynikają pewnie też z tego, że niektóre elementy są świeżo malowane a inne już zdążyły wyblaknąć. po polerce i zabezpieczeniu na pewno będą dużo mniej widoczne. po tych zdjęciach nie chcę nic wyrokować, ale moim zdaniem temat do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie lepiej .Robiłem kiedyś Audi 80 w czerwonym akrylu. Kilka elementów było malowanych i ta czerwień była w miarę,lakier oryginalny nie żył...Później wyglądało to o wiele lepiej. Także porządny proces detailingu przywróci blask lakierowi i być może trochę zniweluje różnice w odcieniu.

 

no generalnie myślę, że z takim lakierem można sporo zrobić. te różnice kolorów wynikają pewnie też z tego, że niektóre elementy są świeżo malowane a inne już zdążyły wyblaknąć. po polerce i zabezpieczeniu na pewno będą dużo mniej widoczne. po tych zdjęciach nie chcę nic wyrokować, ale moim zdaniem temat do ogarnięcia.

A nie mówiłem Qwa !! :lol::lol:marctwain, :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, Marek - żeby nie było, że rzucam jakąś kość niezgody - moim domniemaniem jest, że w przypadku tego lakieru jest to kwestia zniszczenia powłoki na starych elementach! Jeśli auto miałoby lakier metaliczny, nigdy bym się nie odważył powiedzieć czegoś takiego! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawić pewnie się da. Ale światło swoje na starych elementach (tych nie ruszanych) zrobiło. Oglądałem te zdjęcia, ale nie wypowiadałem się na ich podstawie, bo ja "nie kupuję ze zdjęć". Pisze tylko o tym co wiem z lakiernictwa,o kilka całkiem dobrych zakładów się otarłem, ale Marco pewnie wie lepiej ;) Julian, rzuciłeś kość niezgody i rozpętałeś piekło, poszczułeś psy wojny :D zaraz będzie dym :D:D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, podłącze się pod temat, to prawda że polerka zbliży trochę te kolory do siebie?? Bo lakiernik mi powiedział że właśnie polerka całego samochodu w warsztacie zbliży te kolory do siebie i będzie mnie widać tą różnice, ma racje czy po prostu wciska mi ciemnotę?? Fotka niżej:

 

80045bdc2bc89365m.jpg

 

 

I czy według was robić coś z tym, czy wcale się to tak nie rzuca w oczy, tylko ja jestem na to tak uczulony??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A troszke zniwelować tą różnice żeby sie tak w oczy nie rzucało :) ?????????? No dobrze, a co z warunkami atmosferycznymi?? Żeby kolory się mnie więcej wyrównały wystarczy jeden sezon letni?? Czy potrzeba na to 2-3 lata??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A troszke zniwelować tą różnice żeby sie tak w oczy nie rzucało :) ?????????? No dobrze, a co z warunkami atmosferycznymi?? Żeby kolory się mnie więcej wyrównały wystarczy jeden sezon letni?? Czy potrzeba na to 2-3 lata??
Chłopie ale o czym ty w ogole piszesz??!! :lol: Nie rób z siebie wariata...poczytaj trochę forum-jeden temat już Ci podałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze odnośnie czerwonej meganki o której jest ten temat.. czyli jak mówicie Panowie można by było spróbować.. teraz tylko pytanie.. kto w Wawie lub w okolicach mógłby i chciałby takie wyzwanie podjąć..? i oczywiście czysto teoretycznie w bardzo dużym przybliżeniu ile taki zabieg moze kosztować.. chodzi mi o orientacyjne koszta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek305, jak to kiedyś zasłyszałem, są magicy co i za 300 ogarniają, ale ja bym się bał, może się okazać, że będzie gorzej zamiast lepiej. górna granica to jakieś 8-10 razy tyle w przypadku auta tej wielkości.

 

hipcio, ten Twój lakier jest wyjątkowo trudny, bo bardzo dużo zmienia kąt padania światła, on troche taki multikolor jest, jeśli to ten, o którm myślę i który widziałem w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco ale nie rozumiem Cię, czemu niby lakier nie ma wyblaknać np po sezonie, skoro fabryczny też wyblakł?? A może się ze mną nie zgodzisz?? To dlaczego jak się dobiera lakier to z elementu a nie z nr.vin?? No i co dalej uważasz ze to ja jestem wariatem??

 

julian no masz racje, bo styłu np nie widać już różnicy na zderzaku, ale chyba to problemu nie rozwiązuje, no dobra a jest cos co by mi teraz pomogło troche zmniejszyć widoczną różnice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.