Skocz do zawartości

Test Royal Pads Thin


detailercar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jakiś czas temu zostałem wybrany do przetestowania padów seri Thin z Royal Pads. Dziękuje bardzo za wybranie do testów. ;)

 

Zestaw testowy składał się :

Royal Thin Medium- 87 i 137 mm

Royal Thin Pad- 87 i 137 mm

Royal Thin One-Step Pad- 87 i 137 mm

 

24106530502_5e0d3b736f_z.jpg

 

Informacja o seri Thin:

Pady seri Thin pozwalają na wydajniejszą pracę, dzięki swojemu niskiemu profilowi ruch orbitalny maszyny DA jest lepiej przekładany na powierzchnię roboczą niż w standardowych padach o grubości 2,5 - 3 cm.

 

Przekonamy się czy rzeczywiście pady seri Thin sprawują się tak jak informuje o tym Royal Pads. ;);)

 

Do testów posłużyły maszyny:

-Rupes LHR15ES Big Foot

-Rupes Bigfoot Mini LHR75E

-Lare EPL-42

 

Kilka słów o padach przed przystąpieniem do pracy:

Pady odrazu po wyciągnieciu z foli przyciągają uwagę swoją budową trapezową. Porównując serie zwykłą z serią Thin widać dużą różnicę w grubości

24131990231_53c8533cc2_z.jpg

W padach standardowych jak możemy zauważyć ranty są zaokrąglone zaś w nowej seri tego nie ma. Według mnie seria Thin przypomina wyglądem pady rupesa. Rzep w nowej seri pozostał taki sam jak w uniwersalnych padach.

 

Pacjent do testów to Audi A4 B6 kolor podchodzący pod czarny metalik z dużą ilością perły.

Lakier nie był w jak najlepszym stanie

24188458806_7ea2ee6c7d_z.jpg

24106492472_76e192f7e1_z.jpg

23846644179_c514e5b53e_z.jpg

 

Na pierwszy ogień testów poszła pasta M101 z białym Padem.

23587745503_4bdb1d6bd0_z.jpg

 

Po 4 przejazdach na nowej seri.

24214541055_aea1b93eec_z.jpg

Po ściągnięciu pada zauważyłem lekkie puszczenie rzepu na rantach

24188332576_d3532dc9f2_z.jpg

 

W celu porównania drugą połówke zrobiłem na standardowym padzie też 4 przejazdami z tą samą pastą.

23918923330_0831a004b7_z.jpg

24188405786_155623b3a6_z.jpg

 

Na zdjęciu niewidać, ale pad seri thin ciut lepiej tnie dzięki szybszemu obrotowi.

 

Następnym panelem do sprawdzenia padów były tylnie drzwi kierowcy. Postanowiłem przetestować pad One step 137 i porównać go z padem nowej seri. Kombinacja Rupes 15 + No 721

23586259144_8ef6bfa5c4_z.jpg

 

Zrobione 4 przejazdy

23587633443_8a960f5621_z.jpg

 

Czas porównać z padem thin

24188343206_361aabd539_z.jpg

Zrobione tyle samo przyjazdów co w przypadku pada standardowego.

24214443965_20f1ee4639_z.jpg

 

Widać że na lakierze pozostały jeszcze liczne defekty, które trzeba będzie usunąć.

 

Podsumowując.

Praca padami seri Thin według mnie jest dużo przyjemniejsza gdyż dzięki swojej cienkiej budowie pozwalają na szybszy obrót pada polerskiego co przekłada się na większa siłę cięcia, lepszą kontrolę maszyny oraz w mniejszym stopniu nagrzewają lakier. Zauważyłem że podczas docisku pady standardowe lubiały zwalniać zaś w nowej lini padów efekt ten był niezauważalny. Dzięki swojej budowie trapezowej bez zaokrąglonych rantów podczas wjechania pod listwe pady niesypały się oraz można było dostać się do miejsc gdzie grubym padem było ciężko.

Moja ocena jaka wystawiam za nową serię to 5+ :good:

 

Dziękuje za możliwość przetestowania nowej seri Thin. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyż dzięki swojej cienkiej budowie pozwalają na szybszy obrót pada polerskiego

 

Jak może grubość gąbki wpływać na jej szybszy obrót? Mniejsza grubość co najwyżej może wpływać na mniejsze "wygaszanie/amortyzowanie" ruchu oscylacyjnego nadanego gąbce prze BP na frontową/ roboczą cześć gąbki ale dlaczego ma się szybciej kręcić pad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za test! :)

 

gdyż dzięki swojej cienkiej budowie pozwalają na szybszy obrót pada polerskiego

 

Jak może grubość gąbki wpływać na jej szybszy obrót? Mniejsza grubość co najwyżej może wpływać na mniejsze "wygaszanie/amortyzowanie" ruchu oscylacyjnego nadanego gąbce prze BP na frontową/ roboczą cześć gąbki ale dlaczego ma się szybciej kręcić pad?

 

Grubość pianki ma wpływ na lepsze przełożenie ruchu oscylacyjnego maszyny na powierzchnie roboczą (lakier), druga sprawa to dzięki niskiemu profilowi pianki nie jest wymagany taki duży docisk jak w standardowych padach co pozwala na odciążenie maszyny podczas pracy i delikatny wzrost szybkości poruszania się gąbki. Ale głównym założeniem serii THIN jest lepsze przełożenie ruchu oscylacyjnego oraz wzrost wydajności w cięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu pada zauważyłem lekkie puszczenie rzepu na rantach

 

Czyli klej zastosowany do tych padów trzyma jeszcze słabiej niż w przypadku padów do DA z poprzedniej serii :o , u mnie 3 czy 4 pady z poprzedniej serii poleciały z tego powodu do kosza, a gąbki były jeszcze w idealnym stanie .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu pada zauważyłem lekkie puszczenie rzepu na rantach

 

Czyli klej zastosowany do tych padów trzyma jeszcze słabiej niż w przypadku padów do DA z poprzedniej serii :o , u mnie 3 czy 4 pady z poprzedniej serii poleciały z tego powodu do kosza, a gąbki były jeszcze w idealnym stanie .....

 

Jeżeli spotkałeś się z problemem odklejenia rzepu, od razu pisz do nas. Z miejsca wymieniamy na nowe poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Również miałem wykonać test. Lecz od pierwszego stycznia nastąpiły bardzo duże zmiany organizacyjne, i z racji wielkiego chaosu nie udało mi się zrobić tak obszernej relacji jak zrobił to kolega. Z tego miejsca jeszcze raz przepraszam Royal Pads za nie wywiązanie się z umowy.

 

Do rzeczy, testowałem pad biały wersja thin na maszynach:

-Rupes LHR15ES Big Foot

-Rupes Bigfoot Mini LHR75E

2w33rq8.jpg

Do testów posłużyło nowe Audi A6 "profesjonalnie" umyte w serwisie dealerskim, Zdjęć niestety nie mam gdyż nie miałem na to czasu. Tragedii nie było więc spróbowałem białej gąbki thin pad z niebieską pastą rupesa. Siła cięcia nie była taka jak przy niebieskiej gąbce rupesa, ale mimo to wystarczały 2-3 przejazdy więc uważam, że wycinała bardzo dobrze. Standardowe białe pady miały tendencje do rozjeżdżania się od środka przy wysokich obrotach, przy serii thin nie zauważyłem tego problemu. Prowadzenie wydaje mi się zdecydowanie lepsze na padach thin niż zwykłych.

Moim zdaniem biały Pad zdecydowanie na 5! Puki będzie żył będę go jeszcze testował w innych kombinacjach ;)

Dzięki za udostępnienie padów do testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.