Skocz do zawartości

Co fo felg chromowanych ?


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

Maru 123, JA używałem MAg and alluminum na chromowanych klamkach wewnątrz auta i przy czyszczeniu końcówki wydechu.

 

Agresywność pasty - bardzo delikatna nawet na chromie chcąc usunąć małe ryski trzeba się troszkę na szorować. Większą agresywność ma NXT metal polish ale jest też jej dużo mniej.

 

Moja opinia : bardzo dobra pasta do praktycznie codziennej pielęgnacji metalowych elementów ładnie oczyszcza i nabłyszcza przy intensywniejszym wcieraniu ładnie koryguje powierzchnię.

 

Bardzo wydajna.

 

Jednak przy felgach na pewno przydało by się coś do zabezpieczenia, jakiś wosk.

 

Tu masz ciekawy test :

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST001.jpg

 

Panel z alluminium (mocno utlenione):

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST002.jpg

 

Hot rims MAG & Alluminum

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST003.jpg

 

jedna aplikacja bez polerowania

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST004.jpg

 

druga aplikacja

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST006.jpg

 

trzecia aplikacja

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST009.jpg

 

Metal polish

 

pierwsza aplikacja:

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST011.jpg

 

pierwsza aplikacja i spolerowanie:

 

 

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST012.jpg

 

druga aplikacja - odbicie czerwonej bluzki jest bardziej widoczne niż przy MAG

 

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST013.jpg

 

ostatnia aplikacja metal polish

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST014.jpg

 

zdjęcie wszystkich produktów po 3 aplikacjach :

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST018.jpg

 

Test na feldze:

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST019.jpg

 

hot rims 3 aplikacje:

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST021.jpg

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST022.jpg

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST023.jpg

 

3 aplikacje nxt metal polish

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST025.jpg

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST026.jpg

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST027.jpg

 

Wszystkie po 3 aplikacjach

 

MEGUIARSMETALPOLISHINGTEST033.jpg

 

 

Mam nadzieje że się przyda ;) "Zdjęcia zapożyczone"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru 123, ja też używam Hot Rims Mag and Aluminum Polish i uważam go za świetny produkt. Zgadzam się z tym co napisał CAR CRAZY - do regularnej pielęgnacji ten Meg's jest doskonały. Natomiast jeśli trzeba usunąć mocniejsze uszkodzenia to może być za delikatny. Czyli - zależnie od punktu widzenia - jest to jego zaleta i wada. :) Z własnego doświadczenia mogę dodać, że ta pasta zostawia na czyszczonych powierzchniach warstwę ochronną - woda bardzo ładnie kropelkuje. Trudno mi się wypowiadać na temat trwałości tej powłoki na feldze - podejrzewam, że to kwestia sprawdzenia "w realu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się uparliście na ten Mag & Aluminium?

Bo takie pytanie zadał Maru 123. :D Poza tym Mag & Alu na chromach też się całkiem fajnie sprawdza np. kumpel używa go do odrestaurowywania chromowanych elementów w starych motocyklach.

A Hot Rims Chrome Wheel Cleaner to dobry produkt do mycia felg. Ale oficjalnie jest tylko do chromów - do felg lakierowanych i polerowanych nie jest zalecany. Nie wiem czy nie jest to ostrzeżenie nieco na wyrost bo ja przez jakiś czas używałem go do felg lakierowanych bez żadnych skutków ubocznych - akurat All Wheel Cleaner nie był dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

A ja korzystam z pasty w tubie za 10zł Alu/Chrom, którą można kupić w Norauto. Załączę zdjęcie opakowania jak zejdę do garażu. Generalnie osuwa ona wszelkie zabrudzenia, osady, zaśniedziałe miejsca, nadaje po spolerowaniu piękny połysk nie niszcząc przy tym powłoki. Ważne jest czym się to nanosi i czym poleruje, ja używam do obu spraw dwóch osobnych ścierek z mikrofibry.

 

zdjcie005ci.th.jpgimg4894h.th.jpg

 

Oto ten środek:

 

zdjcie0169b.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam do was pytanie jako że dziś kupiłem sobie aluski chromowe mam do was takie pytanie czym je najlepiej umyć nie mając żadnych środków do chormu??Stanie się coś jak je np.umyję lusso oro,wyglinkuję i nałożę wosk Rimwax??Czy to nie jest dobry pomysł felgi są używane i pasuje je wyczyścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mycia i glinkowania to nie widze przeciwwskazan, Sam tak robie... ale przed zabezpieczeniem woskiem najpierw doprowadz je do odpowiedniego stanu, bez pasty sie nie obedzie. Zreszta sam zobaczysz ile zmatowien i brzydkich sladow zostanie po myciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat - czy można felgi chromowane (tzn w fabrycznym wykończeniu chromowym - pewnie to nie jest prawdziwy chrom) potraktować bilberry 1:4, IronX glinką i meguiars polishing compound zabezpieczając PB WS? Głównie boje się o ten polishing compound, bo środek jest mało popularny, i chyba do chromu nie przewidziany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.