Jump to content

Klasyfikacja lakierów


inborn

Recommended Posts

Panowie.

 

Mam propozycję. Zróbmy klasyfikację lakierów według marek i stopnia twardości. Ułatwiłoby to pracę zarówno profesjonalistom jak i amatorom.

Sugerowałbym zrobić to w rozbiciu na stopnie miękki/średni/twardy, od razu można by dodać rekomendowaną technikę przy różnym stanie degradacji lakieru.

 

Co wy na to?

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to nie realne zrobić taką klasyfikację, żeby się sprawdzała w 100%. Przykład: mogę nawet podać 3.. W klasyfikacji polishedbliss Mitsubishi ma miękki lakier... Robiłem Mitsu Pajero (jest gdzieś ralacja w PSB) lakier był bardzo twardy... Drugi przykład. Pisałem kiedyś do kolegi, który robił czerwoną skodę Fabię jak mojej narzeczonej. Wg niego lakier bardzo łatwo się polerował i był raczej z miękkich. Fabia mojej narzeczonej mimo tego samego koloru lakier mocno twardy. Trzeci przykład... Leon cupra R, oryginalny lakier typy sticky paint, miękki. Inny seat leon (wersja zwykła, że tak to ujmę) lakier twardy.

 

Trzeba pamiętać, że koncerny korzystają z różnych dostawców, jest wiele fabryk, są różne partie lakierów, na różne kolory można stosować różnej twardości lakiery itd. Do tego dochodzą naprawy, które w naszym kraju praktycznie występują na większości samochodów.

Link to comment
Share on other sites

Czyli, podsumowując. Nic nie zastąpi organoleptycznego podejścia. Moje 'paseratti" najtwardszego lakieru również nie posiada. Nie zmienia to faktu, że można przekonwertować ten temat na - Jaki lakier wam dał najbardziej w kość? :D

Link to comment
Share on other sites

Często padają na forum pytania o twardość lakierów. Można by dodać do tytułu "twardość" i przenieść całość do "Regeneracja / czyszczenie lakieru" bo tu w "Narzędziach pomocniczych..." to nijak nie pasuje. No ale to już admini niech decydują ;)

Link to comment
Share on other sites

Masz rację! Mea culpa ale chciałbym, żeby ten temat był rozwojowy i żeby żył, a ideałem byłoby żeby każdy kto miał doświadczenia z daną marką i lakierem napisał coś od siebie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.