Skocz do zawartości

Klasyfikacja lakierów


inborn

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

 

Mam propozycję. Zróbmy klasyfikację lakierów według marek i stopnia twardości. Ułatwiłoby to pracę zarówno profesjonalistom jak i amatorom.

Sugerowałbym zrobić to w rozbiciu na stopnie miękki/średni/twardy, od razu można by dodać rekomendowaną technikę przy różnym stanie degradacji lakieru.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie realne zrobić taką klasyfikację, żeby się sprawdzała w 100%. Przykład: mogę nawet podać 3.. W klasyfikacji polishedbliss Mitsubishi ma miękki lakier... Robiłem Mitsu Pajero (jest gdzieś ralacja w PSB) lakier był bardzo twardy... Drugi przykład. Pisałem kiedyś do kolegi, który robił czerwoną skodę Fabię jak mojej narzeczonej. Wg niego lakier bardzo łatwo się polerował i był raczej z miękkich. Fabia mojej narzeczonej mimo tego samego koloru lakier mocno twardy. Trzeci przykład... Leon cupra R, oryginalny lakier typy sticky paint, miękki. Inny seat leon (wersja zwykła, że tak to ujmę) lakier twardy.

 

Trzeba pamiętać, że koncerny korzystają z różnych dostawców, jest wiele fabryk, są różne partie lakierów, na różne kolory można stosować różnej twardości lakiery itd. Do tego dochodzą naprawy, które w naszym kraju praktycznie występują na większości samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, podsumowując. Nic nie zastąpi organoleptycznego podejścia. Moje 'paseratti" najtwardszego lakieru również nie posiada. Nie zmienia to faktu, że można przekonwertować ten temat na - Jaki lakier wam dał najbardziej w kość? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często padają na forum pytania o twardość lakierów. Można by dodać do tytułu "twardość" i przenieść całość do "Regeneracja / czyszczenie lakieru" bo tu w "Narzędziach pomocniczych..." to nijak nie pasuje. No ale to już admini niech decydują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.