Skocz do zawartości

[CZYM ]Ślady po benzynie?


Drabek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam mały problem. Nalałem trochę za dużo benzyny do baku motocykla i wybiła ona (jak przypuszczam po uszczelce) w wyniku czego na baku powstały żółte naloty....

 

Nie mam zielonego pojęcia czym to zmyć ? Próbowałem zetrzeć to pastą Tempo ale nie dało rady. Spróbowałem użyć też T&G od SG ale również nie puściło.

 

Wklejam dwie fotki dla zobrazowania tego o czym piszę. Oryginalny rozmiar po kliknięciu.

 

[mod=damian]Najdłuższy bok zdjęcia maksymalnie 800. Popraw.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy po benzynie...? Dziwne... Lakier oryginalny? Spróbuj benzyną ekstrakcyjną - w tym przypadku "czym się strułeś, tym się lecz". A jeśli to nie pomoże - pozostanie tylko ocenić, czy to tylko plamy, czy też doszło do reakcji chemicznej i wżerów w zewnętrzną warstwę lakieru... Wtedy tylko (zależnie od stopnia uszkodzenia powłoki) polerka (ale nie pastą Tempo), albo lakierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy po benzynie...? Dziwne... Lakier oryginalny? Spróbuj benzyną ekstrakcyjną - w tym przypadku "czym się strułeś, tym się lecz". A jeśli to nie pomoże - pozostanie tylko ocenić, czy to tylko plamy, czy też doszło do reakcji chemicznej i wżerów w zewnętrzną warstwę lakieru... Wtedy tylko (zależnie od stopnia uszkodzenia powłoki) polerka (ale nie pastą Tempo), albo lakierowanie.

Z tego co mi wiadomo lakier nie jest oryginalny a benzyna niestety nie poradziła sobie

 

Pooooszło z G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna nie powinna pozostawiać żadnych śladów na lakierze... Chociaż nigdy nie sprawdzałem, co może zdziałać benzyna, pozostawiona na lakierze przez dłuższy okres czasu. Prawdopodobnie pozostaje tylko porządne polerowanie, lub lakierowanie elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.