Jump to content

Szum wiatru a konserwacja uszczelek

Killaz
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Od 80 km/h wzwyż pojawia się w moim aucie irytujący szum wiatru. Czy ich konserwacja (jakiś smar?) mogłaby to wyeliminować, czy raczej nic to nie zmieni? Co w ogóle możecie polecić do uszczelek, silikon w szpraju będzie ok? Można takim potraktować też uszczelki na styku z metalem w formie zabezpieczenia antykorozyjnego?

Wyjmij je, wykąp w misce albo wannie żeby usunąć utlenioną warstwę, wysusz, potraktuj ładnie wazeliną, zdejmij nadmiar, zamontuj i między karoseria a uszczelke daj silikonu w sprayu i na koniec od zewnątrz tez możesz dać silikonu i wytrzeć nadmiar. Powinny zrobić się bardziej miękkie i elastyczne dzięki czemu lepiej będą uszczelniac... Aczkolwiek mają już kilkanaście lat więc mogą być trochę odkształcone... Pamiętam ze ktoś wkładał w nie takie cienkie uszczelki okienne i była znaczna poprawa :)

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

Nie sprawdzalem jeszcze czy jest odkształcona,

Na 90% będzie. W miejscu, gdzie powinna być okrągła robi się płaska, a taki wężyk przywraca jej pierwotny kształt.

Z tego co kojarzę to wężyk igielitowy. Silikonowe są za miękkie i nie włożysz go do uszczelki.

A to na pewno wina uszczelki? Na przykład w focusie był problem z lusterkami i dużo osób pozbyło się szumy za pomocą silikonu.

W focusie przy lusterku powinien być taki polipropylenowy trójkąt doklejony oryginalnie jak otwierasz drzwi.

• 2 weeks later...

Jest wiele możliwości. Muszę sprawdzić co siedzi w tym trójkącie, do tego tak jak teraz mówicie sprawdzę lusterka. Uszczelki w drzwiach są co najciekawsze w dobrej kondycji - nie odkształcone, nie są sparciałe, w dodatku jest ich więcej niż w Oplu Astrze a szum wiatru jest porównywalny.

u siebie po wymyciu uszczelek APC Nielsen 1:10 i nałożeniu 1Z Einszett Gummi Pflege Stift mam odczucie że szum wiatru jest mniejszy. ten preparat fajnie konserwuje uszczelki i przywraca ich plastyczność. możesz spróbować :) zaszkodzi nie zaszkodzi a może pomóc

U siebie umyłem też Nielsenem w dużym stężeniu a potem silikon w spreju, ale jakoś większej różnicy nie zauważyłem, chociaż teraz zaczynam się zastanawiać czy to aby na pewno wina uszczelek. Kupię ten wężyk igielitowy, ale zajrzę też w okolice lusterka.

• 3 months later...